reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
nero 1983
masz racje z tymi glupimy postami.Ludzie nie doceniaja niczego!Najwazniejsze zeby dzidzia byla zdrowa.Tobie tez tego zycze!
Czyli ja mialam robione usg w tym samym czasie ,nie wiem dlaczego tak sie rozni,hmmm.
pozdrawiam cie i do uslyszenia,ide spac.kora.
 
dziewczyny nie przejmujcie sie tymi testami Pappa! sama przez to przechodzilam, i z kim kolwiek nie gadalam ,czytalam , to pomimo zlego pappa dziecko bylo zdrowe. naprawde rzadko ktore dziecko jest faktycznie chore. u mnie wiktorek mial przeziernosc 3,2 i juz lekarz zwrocil uwage , ze to jest granica normy. a potem oczywiscie pappa , pappa 1:150, potem amnio(nie bójcie sie , naprawde nic nie boli. troche nieprzyjemne wrazenia i uzasadniony strach. postarajcie sie o dobrego lekarza do zabiegu ,bedziecie spokojniejsze i odpocznijcie ze 3 dzionki...).po m-cu wynik -wiktorek zdrowy-a teraz juz za tydzien rozwiazanie:-)i chlopczyk ma prawie 5 kg. uwierzcie co on wyprawia z moimi zebrami itc.
 
josefin
Dziekuje za pocieszenie.Ja mam wyniki jednak troche gorsze bo nt-4mm i 1:30.Lekarz mnie strasznie zestresowal,nie umiem normalnie funkcjonowac.
6 pazdziernika mam amniopunkcje,boje sie wyniku!!!!
Ciesze sie,ze twoj chlopiec jest zdrowy!kora.
 
strasznie dlugo czekasz na to badanie. ale ja tez tak mialam. i zrobilam prywatnie(1500 zl). czekac ,czekalam ok. 3 tyg., ale wiem , ze mozna jakos przyspieszyc wstepny wynik nawet w 2 dni). ta metoda sie jakos nazywa, poszukajcie, chyba cos sie doplaca...
 
josefin
Ja mieszkam w Londynie i mam to wszystko robione w szpitalu za darmo.Lekarz mi zaproponowal dwie metody:jedna moglam juz miec teraz -pobieranie probki z lozyska ale ta druga moze byc robiona w 16 tyg i probka z wod plodowych.Wybralam ta druga bo ma 1% ryzyka poronienia a ta pierwsza od 1-2%,niby mala roznica ale zawsze.A aborcja czy terminacja u mnie nie wchodzi w gre.Urodze dziecko nawet chore.kora.
 
Ta szybsza metoda uzyskania wyników nazywa się fish, u nas się za nią dodatkowo dopłaca, nie wiem jak jest w Wlk. Brytanii niestety.
A lekarz nie powinien cię stresować tylko rzeczowo wytłumaczyć, mnie takie podejście lekarzy strasznie denerwuje.
 
reklama
Życzę ci, żeby twoje dziecko było zdrowe, szkoda tylko że ciąża zamiast radosnym okresem staje się czasem zmartwień i stresów.

A jeśli chodzi o donoszenie ciąży, to przy stwierdzonej wadzie genetycznej istnieje możliwość terminacji ciąży, przed 22tc (albo przed 24 już dokładnie nie pamiętam). Ja w sumie żałuje, że poszłam na badanie genetyczne, bo jest sens to robić jak człowiek jest zdecydowany na podjęcie dalszych kroków, czyli amnio i wszelkich konsekwencji wiążących się z nią, a tak niepotrzebnie się stresuję już tyle miesięcy. Chciałabym już urodzić, a największym moim marzeniem jest usłyszenie "ma pani zdrowe dziecko".
Podzielam zdanie.
Ja dwukrontnie miałam złe wyniki testu PAPPA, za pierwszym razem nie było tak źle, za drugim odchodziłam od zmysłów, gdyż wyszło 1:39 - ZD, inne trisomie też złe wyniki.
Miałam wyznaczony termin amniopunkcji, ale nie poszłam, bo nie wpłynęłoby to na moją decyzję o donoszeniu ciąży.
USG w 14 tygodniu wyszło OK, potem w 20 tyg. i 30tyg. też OK.
7 września urodziłam synka-zdrowy. Anestezjolog powiedziała że taka moja uroda, że wyniki krwi wychodzą źle. Pierwsze dziecko też urodziłam zdrowe.

Nie oznacza to jednak że u każdego tak musi być jak u Mnie. Ja miałam szczęście. Decyzja o amniopunkcji jest trudna.
 
Do góry