reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Zrobiłaś od razu amio? Czy najpierw jeszcze jakieś testy ? Ja mam wysokie ryzyko z Nifty i jestem załamana. Czekam na amio

Jeśli mogę Ci coś doradzić w tej kwestii, choć wiem, że człowiek i tak jest kłębkiem nerwów i ciężko jest przestawić myślenie w momencie, gdy realnie masz prawo przypuszczać, że coś jest nie tak, to spróbuj podejść do tej sytuacji "zadaniowo". Zapisz się na badanie, dokształć na tyle, żeby z rozmowy z lekarzem wynieść jak najwięcej. Bądź świadoma ryzyk i tego, jak możesz działać w trakcie ciąży i po niej, żeby pomóc swemu dziecku jak najlepiej. Podziel sobie czas na małe interwały, żeby się nie zamartwiać co będzie potem, tylko wyznaczyć deadline'y na określone zadania i skupić się na nich.

Absolutnie zgadzam się z podejściem @Madriga - przy dużym ryzyku też zdecydowałam się na konkretną amniopunkcję z mikromacierzami. Jednak są i takie kwestie jak np mozaikowatość, których i amniopunkcja nie wykryje, tego też trzeba mieć świadomość.

Wysokie ryzyko, to nie jest jeszcze ostateczny wynik. Czas przed jego otrzymaniem jest trudny i się dłuży, ale mi pomogło zbieranie informacji i czytanie publikacji medycznych na ten temat. Fora internetowe, gdzie są osoby z podobnym problemem też jakoś pomogły przez to przejść. Mam szczerą nadzieję, że sobie z tym poradzisz i wszystko skończy się dla Was dobrze.
 
Dziewczyny, ja też pocieszałam się pozytywnymi historiami tutaj na tym forum ... teraz ja chce swoją historią podnieść was na duchu i dać wam nadzieje❤️ USG książkowe i wielka radość do dnia otrzymania wyników pappa! Ryzyko trysomi 21: 1:102 wiek 37 lat pierwsza ciąża in-vitro... od razu wykonałam Sanco i dziś telefon: gratulacje dziecko jest zdrowe !!!!❤️🍾🥰 Najpiękniejszy dzień w życiu!! Stres był ogromny brak apetytu, nieprzespane noce, płacz !! Teraz trzymam za was kciuki jednocześnie nie życząc nikomu, aby musiał przechodzić przez ten koszmar !!
 
reklama
Hej dziewczyny ☺️
Pisze tutaj, żeby dodać otuchy i trochę wsparcia. Na pierwszych badaniach prenatalnych USG super, ale pappa i beta fatalne. Przez co ryzyko trisomi 13 wynosiło 1:18 😱🤦🏼‍♀️ Zdecydowałam się na amniopunkcję żeby mieć pewność i spokój do końca ciąży, ogólnie zabieg bezbolesny ryzyko poronienia czy komplikacji jest bardzo bardzo bardzo rzadkie. Wynik prawidłowy, zdrowy chłopiec 😍🎉
Nie martwcie się na zapas wiem ze łatwo się mówi, bo tez to przeżyłam.. pappa to tylko statystyka, którą wylicza komputer. Powodzenia dziewczyny wszystko będzie dobrze 😘
 
Do góry