reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Znikoma, ale pokochałam już ja całym sercem.Nie wiem co dalej, w poniedziałek amnio,19 wyniki jak dobrze pójdzie.
[/QUOTE
bardzo wspolczuje, moze wyjdzie mozajka a wtedy mniejszy stopien uposledzenia, ja poronilam w 14 tyg ale nie zdazylam sie przywiazac. u mnie byla bardzo powazma wada, chyba moje cialo czulo ze jest zle i nie mialam wogole instynktu macierzynskiego
 
reklama
Pisałyśmy o zabiegach na sercu. Przy czym mamy doskonałych najdoskonalszych specjalistów. Tylko, że przez politykę nie daje im się robić tego co potrafią.
Operacje takie były wykonywane tylko w szpitalu bielańskim w Warszawie… a tam się dużo zmieniło…




wszystkie? operacja na serduszko, jelita itp??? wierzyć się nie chce, masz jakiegoś linka do tych rewelacji?
 
Ostatnia edycja:
Polityka. Jedyny ośrodek w kraju który mógł to robić to szpital bielanski a po śmierci profesora się wszystko posypało.
Mamy fantastycznych specjalistów i wierze że niedługo znów będą mogli robić swoje…
 
No to jestem w podobnej sytuacji ,z tym, że dziewczynka. Wynik pappy ZD 1:4,Sanco prawidłowe, po wizycie u lekarza o niezgodności płci (miał być syn)odmrozili ponownie moja krew i co ZD.Nie wiem co robić, jak sobie dajesz radę?,chodzisz do psychologa?,najgorsze jest to ,że sama nie wiem co robić-czy chce czy nie chce urodzić 😔
Bardzo mi przykro. Ja jestem pod opieką psychologa że szpitala w Poznaniu. Tam też jeżdżę co miesiąc na usg czy nadal jest wszystko ok z małym. Ma ten moment jest ok ale o reszcie się dowiemy jak syn się urodzi. Ja też się zastanawiałam czy chce urodzić czy damy radę odpowiednio się zająć dzieckiem, bałam się o jego przyszłość. Miałam różne myśli a decyzję co chwilę zmieniałam. Ostatecznie postanowiłam że urodzę. Są momenty zwatpienia czy dobrą podjęłam decyzję. Staram się nie myśleć o tym wszystkim co nas czeka bo można od tego zwariować. U mnie z amnio dodatkowo wyszło że może być mozaika ale badania dopiero po urodzeniu.
 
Bardzo mi przykro. Ja jestem pod opieką psychologa że szpitala w Poznaniu. Tam też jeżdżę co miesiąc na usg czy nadal jest wszystko ok z małym. Ma ten moment jest ok ale o reszcie się dowiemy jak syn się urodzi. Ja też się zastanawiałam czy chce urodzić czy damy radę odpowiednio się zająć dzieckiem, bałam się o jego przyszłość. Miałam różne myśli a decyzję co chwilę zmieniałam. Ostatecznie postanowiłam że urodzę. Są momenty zwatpienia czy dobrą podjęłam decyzję. Staram się nie myśleć o tym wszystkim co nas czeka bo można od tego zwariować. U mnie z amnio dodatkowo wyszło że może być mozaika ale badania dopiero po urodzeniu.
Ktory to tydzień?, u nas 19.Chyba my kobiety tak mamy bo też sama nie wiem czego chce,jeszcze u nas dzisiaj chodzą po mieście i zbierają podpisy przeciwko aborcji...3 facetów, coś mnie chyba trafi
 
Ktory to tydzień?, u nas 19.Chyba my kobiety tak mamy bo też sama nie wiem czego chce,jeszcze u nas dzisiaj chodzą po mieście i zbierają podpisy przeciwko aborcji...3 facetów, coś mnie chyba trafi
Ja juz prawie kończę 28tc. A co do tych facetów to czasem tak się dzieje jakby los chciał ci coś przekazać nie wiem dlaczego tak się dzieje. Ja od dnia kiedy dowiedziałam się że mały będzie miał zd to nagle na ulicy widziałam takie dzieci. Kiedy podjęłam decyzję jednak nie dam rady to nagle los zaczął mi wszystko utrudniać żeby tego nie zrobić..Nie wiem co to znaczy czy może jak tak sobie to tylko tłumaczę. Kiedy podjęliśmy decyzję że chcemy starac się o dziecko Ja od razu miałam myśli o ryzyku zd I takie jakieś przeczucie..Nie wiem..naprawdę nie wiem...
 
Ktory to tydzień?, u nas 19.Chyba my kobiety tak mamy bo też sama nie wiem czego chce,jeszcze u nas dzisiaj chodzą po mieście i zbierają podpisy przeciwko aborcji...3 facetów, coś mnie chyba trafi
kurde ale przeciwko jakies aborcji, w Polsce nie wykonuje sie aborcji nawet w przypadku wad letalnych jsk triplodia czy zespol patau wiec ciekawe za czym oni zbieraja podpisy
 
Cześć dziewczyny, mam nadzieję że coś tu uzyskam ale sama nie wiem co. Jestem ogólnie załamana. Wczoraj miałam prenatalne 12+2 TC badania wykazały problemy z sercem, do tego duża przezierność 5mm. Lekarze namawiają do amniopunkcji. Oczywiście podejrzenie ZD może Turnera Albo i jeszcze co gorszego. Ja się łudzę jeszcze że mam jakiegoś wirusa który powoduje obrzęk ciała maluszka. Miałam grzybice brałam antybiotyk 2 tygodnie temu skończyłam. Może nie dołączone? Naczytałam się że dużo dziewczyn mialo taka przezierność a potem zakończyło się szczęśliwie. Boje się że nawet jeśli mój mały ma Zd to zaszkodzę amniopunkcja. Ale też boje się że jeśli jej nie ma to nikt nie będzie drążył tematu dalej.
Straciłam już jedno maleństwo, lekarz podejrzewa że możemy mieć coś w sobie genetycznego skoro raz po razie. Pytanie czy mam się naprawdę bać przed tym badaniem, no i oczywiście na ile potem zd został wykluczony.
W jaki sposób zaszkodzisz aminopunkcją?
Aminopunkcja pokaże tylko trzy trisomie, dobrze jest zrobić mikromacierze ale nie wszędzie robią 🙄
 
reklama
Do góry