reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Kurde Jeszcze coś innego ? genetyk twierdziła że pokaże inne anomalie genetyczne , co prawda nie wszystkie, bo zd to jeszcze najlepsza opcja tu bylaby, mówiła o jakiejś rozszerzonej na które będę czekać dłużej ale będzie więcej i dokładniej. Kuźwa nie jestem lekarzem nie mam do czynienia z medycyną a czasem mam wrażenie że muszę jeszcze to opanować, 😭
Dzięki muszę dalej drążyć temat. Do amniopunkcji i tak jeszcze 3 tygodnie, q za tydzień genetyk będzie miał wyniki pappa, więc zobaczymy co mówią białka, bo że wiek zaburzy wynik to wiem.
W jaki sposób zaszkodzisz aminopunkcją?
Aminopunkcja pokaże tylko trzy trisomie, dobrze jest zrobić mikromacierze ale nie wszędzie robią 🙄
 
W jaki sposób zaszkodzisz aminopunkcją?
Aminopunkcja pokaże tylko trzy trisomie, dobrze jest zrobić mikromacierze ale nie wszędzie robią 🙄
amniopunkcja to nazwa pobrania materiału do badania. Macierze to sposób przeprowadzenia tego badania. Innym sposobem jest hodowla która trwa 3 tyg. Jest jeszcze możliwość szybszego wyniki metoda fish w trakcie hodowli. Fakt macierze szybciej dają wynik oraz szerzej badają anomalie w postaci mikroubytkow genow. Ale też nie wskażą np. przy zd czy to trisomia prosta czy nie.
 
amniopunkcja to nazwa pobrania materiału do badania. Macierze to sposób przeprowadzenia tego badania. Innym sposobem jest hodowla która trwa 3 tyg. Jest jeszcze możliwość szybszego wyniki metoda fish w trakcie hodowli. Fakt macierze szybciej dają wynik oraz szerzej badają anomalie w postaci mikroubytkow genow. Ale też nie wskażą np. przy zd czy to trisomia prosta czy nie.
Właśnie o te mikro ubytki mi chodziło.
Z drugiej strony amniopunkcja coś pokaże ale nie wszystko. Tak naprawdę po porodzie wychodzi 🙄
 
reklama
Z jakiego powodu miałaś robioną?

Wysokie ryzyko t13 t18 i średnie t21.
Czekam jak na szpilkach do poniedziałku (echo serca i usg III trym) bo mimo że wyniki amnio były prawidłowe to na połówkowym wyszły nieprawidłowości w serduszku nereczkach i mózgu.
Przy czym usg I trym było książkowe, krew totalnie wywindowała wyniki.
Także póki Mała się nie urodzi cała i zdrowa będę schizowac czy wszystko jest ok.
 
Do góry