reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Mozaika? Cos więcej ? Chodziło ci że my jesteśmy nosicielami jakieś wady? Bo tyle doszłam czy jest jeszcze coś o czym powinnam poczytać.
Mozecie zbadać swoje kariotypu. Czasami rodzice są nosicielem np translokacji robertsonowskiej, u Was to jest ok ale u potomstwa oznacza to duże ryzyko wad chromosomalnych, niemniej lekarz trochę się zagalopował sugerując to „tylko” po poronieniu (które zdarza się BARDZO często !!!) i jednej podejrzanej ciąży, więc nie nakręcaj negatywnie się na taką diagnozę bo najpewniej nic takiego się nie dzieje.
Zbadać jednak zawsze warto.
 
reklama
Mozaika? Cos więcej ? Chodziło ci że my jesteśmy nosicielami jakieś wady? Bo tyle doszłam czy jest jeszcze coś o czym powinnam poczytać.
Mozaika oznacza że komórki z dodatkowym materiałem genetycznym stanowią tylko cześć komórek organizmu i generalnie może (ale nie musi) wpływać to na lepsze rokowania w ZD.
Tak samo z trisomią prostą niepełną.
 
Tak mam wsparcie ogromne ale jemu też jest ciężko choć nie daje po sobie poznać i ciągle powtarza że damy rade
No to jestem w podobnej sytuacji ,z tym, że dziewczynka. Wynik pappy ZD 1:4,Sanco prawidłowe, po wizycie u lekarza o niezgodności płci (miał być syn)odmrozili ponownie moja krew i co ZD.Nie wiem co robić, jak sobie dajesz radę?,chodzisz do psychologa?,najgorsze jest to ,że sama nie wiem co robić-czy chce czy nie chce urodzić 😔
 
No to jestem w podobnej sytuacji ,z tym, że dziewczynka. Wynik pappy ZD 1:4,Sanco prawidłowe, po wizycie u lekarza o niezgodności płci (miał być syn)odmrozili ponownie moja krew i co ZD.Nie wiem co robić, jak sobie dajesz radę?,chodzisz do psychologa?,najgorsze jest to ,że sama nie wiem co robić-czy chce czy nie chce urodzić 😔
sanco Ci podalo zly wyniik? jsk to mozliwe wogole? myslalam ze tsm bada czesc dna ktore nalezy do plodu, i potem ponowili badanie i wyszedl ZD?
 
sanco Ci podalo zly wyniik? jsk to mozliwe wogole? myslalam ze tsm bada czesc dna ktore nalezy do plodu, i potem ponowili badanie i wyszedl ZD?
Testy które robili okazały się wadliwe, dzięki mojemu doktorów który stwierdził, że coś jest nie tak z płcią dziecka (wg Sanco chłopczyk wg usg dziewczynka).Odmrozili moja próbkę krwi i wyszła trisomia 21 prawidłowa i płeć dziewczynka. Lekarz powtarza o beznadziejnosci przypadku .W poniedziałek amnio ale wg lekarza i mnie już wszystko przesądzone.
 
Testy które robili okazały się wadliwe, dzięki mojemu doktorów który stwierdził, że coś jest nie tak z płcią dziecka (wg Sanco chłopczyk wg usg dziewczynka).Odmrozili moja próbkę krwi i wyszła trisomia 21 prawidłowa i płeć dziewczynka. Lekarz powtarza o beznadziejnosci przypadku .W poniedziałek amnio ale wg lekarza i mnie już wszystko przesądzone.
kurcze tyle kasy to kosztuje i takie kwiatki, bardzo wspoczuje. czy jest jakas szansa ze zdrowe dziecko?
 
reklama
Do góry