reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Zdrowy chłopak!!!! Wyniki a amniopunkcji prawidłowe!!! ❤❤❤❤ Juuupi 😘😘😘😘 dziękuję Wam za wsparcie. Jesteście nie ocenione!!! 🥳🥳🥳
Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bardzos ie ciesze bo mialysmy podobne wyniki no i ciesze sie bo wyobrazam sobie jaka musisz byc szczesliwa - a ja znowu placze :) Nie umiem tego powstrzymac.
 
reklama
U mnie nie robią papa, ciąża w wieku 41 lat więc poinformowano mnie, że ze względu na wiek mogę zrobić amniopunkcje gratis. Innych przesłanek nie było.
W poprzedniej ciąży były przesłanki a się nie zgodziłam więc wszystko zależy....
Wtedy byłam młoda i super przekonana że dziecko zdrowe do tego ciąża była bardzo zagrożona.
Teraz strach i fakt że to 3 dziecko, starszy wiek, więc obawa, że może spaść na barki starszych dzieci... No i fakt że dziś ryzyko am io jest o niebo mniejsze.
W każdym razie 3 zdrowych dzieci.
Jeśli czujesz, że am io ci pomoże rób i tyle. Komfort psychiczny jest ogromnie ważny.
Gratuluje prawidłowych kariotypow , cicho wam tu wszystkim kibicuje!
 
Dziękuję za odpowiedź 🤗 prawdopodobnie zdecyduję się na zabieg, chce być w pełni świadoma wszystkiego i stanu zdrowia mojego dziecka, jak i ewentualnych badań i ryzyka z nim związanego. Mam 35 lat, pierwsza ciąża, jak twierdzą lekarze zdrowie idealne, usg też, tylko trisomia mnie zmartwiła :/ Obecnie wygląda to tak : b-hCG 58,0 IU/I, odpowiada 1.963 Mom, PAPP-A 3,460, odpowiada 0,765 Mom. Zero wadw rodzinie u mnie i męża, miesiączki regularne. Mam nadzieję, że amnio wyjdzie dobrze.. Ale ryzyko jest zawsze. Przy okazji może dowiem się więcej o stanie zdrowia dziecjana czym mi też bardzo zależy
Cześć, osobiście (pomijając cały stres przed- bo jak to wygląda, i nerwy w oczekiwaniu na wynik ) polecam ten zabieg. Nie umiała bym w spokoju donosić ciąży nie zastanawiając się ciągle czy wszystko jest w porządku. Zamęczyła bym samą siebie. Ale to decyzja indywidualna.
A sam zabieg u mnie nie trwał dłużej niż 2 minuty.
Bez rozbierania, maksymalnie odkrywa się brzuszek i obniża bieliznę.
Wkłucie ( przy ciągłym monitoringu usg ) chyba mniej czułam niż przy pobieraniu na badaniach z ręki.
Zamknęłam oczy dla świętego spokoju 🙂
3 dni przed brałam magneB6 oraz nospę i tak samo po zabiegu (chyba przez 2 dni, już nie pamiętam)
Moim zdaniem to nie są te zabiegi co jeszcze kilka lat temu a lekarze wiedzą co robią i jak robią.
Lekarza miałam extra, jeszcze pocieszył, wszystko opowiadał, super gość.
 
Cześć, osobiście (pomijając cały stres przed- bo jak to wygląda, i nerwy w oczekiwaniu na wynik ) polecam ten zabieg. Nie umiała bym w spokoju donosić ciąży nie zastanawiając się ciągle czy wszystko jest w porządku. Zamęczyła bym samą siebie. Ale to decyzja indywidualna.
A sam zabieg u mnie nie trwał dłużej niż 2 minuty.
Bez rozbierania, maksymalnie odkrywa się brzuszek i obniża bieliznę.
Wkłucie ( przy ciągłym monitoringu usg ) chyba mniej czułam niż przy pobieraniu na badaniach z ręki.
Zamknęłam oczy dla świętego spokoju 🙂
3 dni przed brałam magneB6 oraz nospę i tak samo po zabiegu (chyba przez 2 dni, już nie pamiętam)
Moim zdaniem to nie są te zabiegi co jeszcze kilka lat temu a lekarze wiedzą co robią i jak robią.
Lekarza miałam extra, jeszcze pocieszył, wszystko opowiadał, super gość.
Super! :) Nie ukrywam, że na taką odpowiedź czekałam 😀 dziękuję za wszystkie informacje 😊 Mam takie same zdanie. Mam taki charakter, że nawet 99% pewności, to dla nie za mało 😅 także, teraz jestem przekonana, żeby zrobić badanie. Na szczęście, w dzisiejszych czasach mamy większe możliwości, także trzeba z tego korzystać. Przy okazji mam jeszcze pytanie i mam nadzieję, że nie jest głupie, ale chciałabym wiedzieć, czy zostaje jakaś "pamiątka" po zabiegu? Czy wszystko ładnie się goi?
 
Super! :) Nie ukrywam, że na taką odpowiedź czekałam 😀 dziękuję za wszystkie informacje 😊 Mam takie same zdanie. Mam taki charakter, że nawet 99% pewności, to dla nie za mało 😅 także, teraz jestem przekonana, żeby zrobić badanie. Na szczęście, w dzisiejszych czasach mamy większe możliwości, także trzeba z tego korzystać. Przy okazji mam jeszcze pytanie i mam nadzieję, że nie jest głupie, ale chciałabym wiedzieć, czy zostaje jakaś "pamiątka" po zabiegu? Czy wszystko ładnie się goi?
Żadnej pamiątki 😀
 
reklama
Do góry