reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Cześć Dziewczyny, jestem dzisiaj pierwszakiem, bo to jest mój pierwszy wpis na forum :) mam pytanie, patrząc i czytając jakie macie doświadczenie, czy zdecydowałybyście się na amniopunkcje przy trisomi 21 i wyniku 1:410? A przy okazji jakie są Wasze wrażenia z tego zabiegu, w trakcie, jak i po. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki i opinie :)
 
[/QUOTE]
Cześć Dziewczyny, jestem dzisiaj pierwszakiem, bo to jest mój pierwszy wpis na forum :) mam pytanie, patrząc i czytając jakie macie doświadczenie, czy zdecydowałybyście się na amniopunkcje przy trisomi 21 i wyniku 1:410? A przy okazji jakie są Wasze wrażenia z tego zabiegu, w trakcie, jak i po. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki i opinie :)
Przy kazdym wyniku powyżej 1:150 przy dobrym USG zrobilabym test NIPT ;)
 
Przy kazdym wyniku powyżej 1:150 przy dobrym USG robilwnym test NIPT ;)
[/QUOTE]
Dzięki, ale 2700 zł wolę zostawić na inne wydatki 😁 skoro amniopunkcje mam na NFZ to wolę skorzystać 😀
 
Cześć Dziewczyny, jestem dzisiaj pierwszakiem, bo to jest mój pierwszy wpis na forum :) mam pytanie, patrząc i czytając jakie macie doświadczenie, czy zdecydowałybyście się na amniopunkcje przy trisomi 21 i wyniku 1:410? A przy okazji jakie są Wasze wrażenia z tego zabiegu, w trakcie, jak i po. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki i opinie :)
Witamy witamy 🥳 prawda jest taka, że każda z nas mogłaby podjąć inną decyzję. Twoje ryzyko wcale nie należy do wysokich, ale mogę prosić o trochę więcej info? Czemu wyszło takie ryzyko? Jak wyglądała ocena na USG? Sam zabieg ja oceniam jako mało przyjemny, ale mimo wszystko ekspresowy. Lekarz dokładnie opisywał co robi i co ja mam robić, po dwóch godzinach spędzonych na łóżku szpitalnym wypuścili mnie do domu. Wynik miał być po trzech tygodniach, był po dwóch. Musisz też sobie odpowiedzieć na pytanie co zrobisz, jeśli okaże się, że jesteś tym przypadkiem jednym na 410 kobiet który miał pecha.
 
Cześć Dziewczyny, jestem dzisiaj pierwszakiem, bo to jest mój pierwszy wpis na forum :) mam pytanie, patrząc i czytając jakie macie doświadczenie, czy zdecydowałybyście się na amniopunkcje przy trisomi 21 i wyniku 1:410? A przy okazji jakie są Wasze wrażenia z tego zabiegu, w trakcie, jak i po. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki i opinie :)
Jesli usg ok to bym nie zrobiła. Jaki wiek?
Dla mnie zabieg straszny, ale ja dramatyzuje, na szczęście z humorem, więc troche się posmialismy. Samo pobranie płynu trwa kilka minut, mi w polowie było słabo i jojczalam ze zaraz zemdleje. Ale dotrwalam😂pół dnia po zabiegu leżałam a potem wszystko normalnie. Tylko zrezygnowałam z treningów na 5 dni.
 
Przy ryzyku 1:410 przysluguje ci amnio na nfz? Musisz miec w takim razie jakies inne przeslanki ku temu badaniu. kluczowe jest zrobienie amnio u specjalisty ktory tym sie zajmuje od lat i ma za soba tysiace takich zabiegow. Sam zabieg to dla mnie chwila nawet nie zauważalna tak mnie zagadali że nie wiedzialam ze juz po. Nic nie boli. Ja pozniej trzy dni leżałam pozniej juz normalnie funkcjonowalam.
 
Witamy witamy 🥳 prawda jest taka, że każda z nas mogłaby podjąć inną decyzję. Twoje ryzyko wcale nie należy do wysokich, ale mogę prosić o trochę więcej info? Czemu wyszło takie ryzyko? Jak wyglądała ocena na USG? Sam zabieg ja oceniam jako mało przyjemny, ale mimo wszystko ekspresowy. Lekarz dokładnie opisywał co robi i co ja mam robić, po dwóch godzinach spędzonych na łóżku szpitalnym wypuścili mnie do domu. Wynik miał być po trzech tygodniach, był po dwóch. Musisz też sobie odpowiedzieć na pytanie co zrobisz, jeśli okaże się, że jesteś tym przypadkiem jednym na 410 kobiet który miał pecha.
Dziękuję za odpowiedź 🤗 prawdopodobnie zdecyduję się na zabieg, chce być w pełni świadoma wszystkiego i stanu zdrowia mojego dziecka, jak i ewentualnych badań i ryzyka z nim związanego. Mam 35 lat, pierwsza ciąża, jak twierdzą lekarze zdrowie idealne, usg też, tylko trisomia mnie zmartwiła :/ Obecnie wygląda to tak : b-hCG 58,0 IU/I, odpowiada 1.963 Mom, PAPP-A 3,460, odpowiada 0,765 Mom. Zero wadw rodzinie u mnie i męża, miesiączki regularne. Mam nadzieję, że amnio wyjdzie dobrze.. Ale ryzyko jest zawsze. Przy okazji może dowiem się więcej o stanie zdrowia dziecjana czym mi też bardzo zależy
 
Dziękuję za odpowiedź 🤗 prawdopodobnie zdecyduję się na zabieg, chce być w pełni świadoma wszystkiego i stanu zdrowia mojego dziecka, jak i ewentualnych badań i ryzyka z nim związanego. Mam 35 lat, pierwsza ciąża, jak twierdzą lekarze zdrowie idealne, usg też, tylko trisomia mnie zmartwiła :/ Obecnie wygląda to tak : b-hCG 58,0 IU/I, odpowiada 1.963 Mom, PAPP-A 3,460, odpowiada 0,765 Mom. Zero wadw rodzinie u mnie i męża, miesiączki regularne. Mam nadzieję, że amnio wyjdzie dobrze.. Ale ryzyko jest zawsze. Przy okazji może dowiem się więcej o stanie zdrowia dziecjana czym mi też bardzo zależy
Wiesz, wyniki wyglądają naprawdę dobrze. Ryzyko na pewno podwyższył Ci wiek, masz lekko zawyżoną betę i ciutkę za niskie białko, ale to nie są ekstremalne odchylenia.
 
reklama
Do góry