reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Też bym nie pomyślała że tak może być! To może dobrze, że nie wzielam tego.. Mój mąż ogólnie trochę wyszedł z założenia że wszelkie wyniki wynikami, a my po prostu musimy mieć nadzieję, że będzie dobrze i nie dać się zwariować. To u mnie NT 2,6, ale oprócz tego fala wsteczna i spastyczne ułożenie rączek (co martwi mnie najbardziej..), do tego lekarz powiedział że wczesny IUGR i pępowina dwunaczyniowa, ale tym dwóm ostatnim zaprzeczył lekarz przy amniopunkcji, którego poprosiłam czy mógłby mi choć trochę powiedzieć czy coś widzi w obrazie USG niepokojacego.. I teraz sama nie wiem jak jest, ale mam nadzieję, że jednak nie będzie tak źle [emoji3590] Wam też kibicuje całym sercem [emoji3590]
To super, ze te dwie ostatnie nieprawidłowości odeszły. A ten lekarz na amniopunkcji widział coś niepokojącego, wsteczną falę albo spastyczne ułożenie rączek? Ja bardzo trzymam kciuki, żeby wszystko wyszło dobrze.
Za Was wszystkie trzymam kciuki, bo ten stres i niepokój w ciąży jest najgorszy i potem w kolejnych ciążach on nie odpuszcza już niestety.
 
reklama
Dziewczyny przepływ wsteczny nie jest parametrem jednoznacznym. Wczoraj byłam na badaniach i na początku dziecko miało idealny puls i żadnego przepływu wstecznego. W między czasie się zdenerwowałam (badanie trwalo około 40 min) i dziecku skoczyło tętno i pojawiła się ta fala wsteczna. Po kilku minutach ja się uspokoiłam, dziecko też i tętno wróciło do normy, fali również już nie było. Bardzo dobry lekarz skomentował to, że właśnie dlatego ten parametr często o niczym nie świadczy. U mnie ewidentnie było to związane z moim zdenerwowaniem.
 
Dziewczyny przepływ wsteczny nie jest parametrem jednoznacznym. Wczoraj byłam na badaniach i na początku dziecko miało idealny puls i żadnego przepływu wstecznego. W między czasie się zdenerwowałam (badanie trwalo około 40 min) i dziecku skoczyło tętno i pojawiła się ta fala wsteczna. Po kilku minutach ja się uspokoiłam, dziecko też i tętno wróciło do normy, fali również już nie było. Bardzo dobry lekarz skomentował to, że właśnie dlatego ten parametr często o niczym nie świadczy. U mnie ewidentnie było to związane z moim zdenerwowaniem.
Chyba pojedyncze parametry w ogóle mogą o niczym nie świadczyć. Moja koleżanka miała wysokie NT, dziecko zdrowe. Ja miałam pępowinę dwunaczyniową, coś z nerkami, dziecko kariotypowo zdrowe. Też słyszałam o wstecznej fali, że może się pojawiać na jakichś etapach ciąży, a potem USG może jej nie wykazywać.
 
To super, ze te dwie ostatnie nieprawidłowości odeszły. A ten lekarz na amniopunkcji widział coś niepokojącego, wsteczną falę albo spastyczne ułożenie rączek? Ja bardzo trzymam kciuki, żeby wszystko wyszło dobrze.
Za Was wszystkie trzymam kciuki, bo ten stres i niepokój w ciąży jest najgorszy i potem w kolejnych ciążach on nie odpuszcza już niestety.
Tak, ten lekarz od amnio potwierdził złe ułożenie raczek, a fali nie sprawdzał, bo to i tak zerknal tak już typowo dla mnie, bo nie było to jakby jego zadaniem wtedy. Ale jestem mu cholernie wdzięczna. Powiedział mi, że on widzi, że pępowina jest trojnaczyniowa, a dziecko ma dla niego prawidłowe wymiary i dobry profil buźki, gdzie poprzedni lekarz mówil mi o główce jak truskawka.. Teraz niebawem idę do tego lekarza co widział wszystko źle, a potem 3 tyg później do tego od amnio, więc nie ukrywam, że bardzo jestem ciekawa co mi powiedza...
Dziewczyny przepływ wsteczny nie jest parametrem jednoznacznym. Wczoraj byłam na badaniach i na początku dziecko miało idealny puls i żadnego przepływu wstecznego. W między czasie się zdenerwowałam (badanie trwalo około 40 min) i dziecku skoczyło tętno i pojawiła się ta fala wsteczna. Po kilku minutach ja się uspokoiłam, dziecko też i tętno wróciło do normy, fali również już nie było. Bardzo dobry lekarz skomentował to, że właśnie dlatego ten parametr często o niczym nie świadczy. U mnie ewidentnie było to związane z moim zdenerwowaniem.
Oooo, nie wiedziałam, że to się moze tak zmieniać. Ja wprawdzie leżałam spokojnie i z każdą minuta stresowałam się coraz mniej, ale może faktycznie w innym momencie, byłby to inny wynik [emoji848] powiedziano mi jednak, że właśnie to samo w sobie o niczym nie świadczy, gorzej jak łączy się z innymi rzeczami w całość.
 
Witam.
Czytam już jakieś kilka dni to forum i szukam odpowiedzi na moje pytania.
Może od początku opowiem jak jest u mnie.
Badanie I prenatalne miałam 22.07
NT 1,23mm
Kostnienie nosa prawidłowe
FHR 177
Bata 0,4484 MoM
Pappa 0,5665 MoM
Ryzyko skorygowane trisomii 13 to 1:88 😔 wada bardzo trudna do ogarnięcia dla mnie więc muszę jak to lekarz powiedział rozważyć terminację i tu moje pytania.
Na badniu z OM to byłam w 13 tydz. 0 dni
Z usg 12 tydz. 4 dni
To że powinnam zrobić amniopunkcję to już wiem ale mam pytania czy po badaniu miałyście konsultację z genetykiem czy lekarz który was badał wystawił skierowanie na amniopunkcję i koniec. Nie za wiele wiem bo badania prenatalne mam na NFZ wiek 40 lat. Okazało się że w przychodni w której miała badanie nie robią amniopunkcji i skierowanie mam do szpitala oddalonego Ode mnie o 350km (mieszkam w małym mieście). Czy mogę wykonać amniopunkcję w innym miejscu niż to wskazane przez tą przychodnie pytam o NFZ ? Jeszcze jedno pytanie czy data 24.08 kiedy będę już w 18 tygodniu nie będzie za późno na amniopunkcję (taka datę proponuję pani z tego miejsca gdzie mnie skierował lekarz )? Na wyniki czeka się ok 4 tygodnie a terminację wykonać można tylko do 24 tygodnia. Wiem że to co pisze o możliwości terminacji jest okrutne ale jeśli ktoś czytał o chorobie którą może mieć moja córka choć trochę spróbuje mnie zrozumieć.
 
Witam.
Czytam już jakieś kilka dni to forum i szukam odpowiedzi na moje pytania.
Może od początku opowiem jak jest u mnie.
Badanie I prenatalne miałam 22.07
NT 1,23mm
Kostnienie nosa prawidłowe
FHR 177
Bata 0,4484 MoM
Pappa 0,5665 MoM
Ryzyko skorygowane trisomii 13 to 1:88 😔 wada bardzo trudna do ogarnięcia dla mnie więc muszę jak to lekarz powiedział rozważyć terminację i tu moje pytania.
Na badniu z OM to byłam w 13 tydz. 0 dni
Z usg 12 tydz. 4 dni
To że powinnam zrobić amniopunkcję to już wiem ale mam pytania czy po badaniu miałyście konsultację z genetykiem czy lekarz który was badał wystawił skierowanie na amniopunkcję i koniec. Nie za wiele wiem bo badania prenatalne mam na NFZ wiek 40 lat. Okazało się że w przychodni w której miała badanie nie robią amniopunkcji i skierowanie mam do szpitala oddalonego Ode mnie o 350km (mieszkam w małym mieście). Czy mogę wykonać amniopunkcję w innym miejscu niż to wskazane przez tą przychodnie pytam o NFZ ? Jeszcze jedno pytanie czy data 24.08 kiedy będę już w 18 tygodniu nie będzie za późno na amniopunkcję (taka datę proponuję pani z tego miejsca gdzie mnie skierował lekarz )? Na wyniki czeka się ok 4 tygodnie a terminację wykonać można tylko do 24 tygodnia. Wiem że to co pisze o możliwości terminacji jest okrutne ale jeśli ktoś czytał o chorobie którą może mieć moja córka choć trochę spróbuje mnie zrozumieć.
Ja robiłam badania prenatalne w Mysłowicach, tam też chcieli umówić mnie do genetyka. Po głębszym Poznaniu tematu dowiedziałam się, że w Krakowie są bardzo dobrzy specjaliści, więc tam umówiłam się na amniopunkcje sama(w ten sam dzień, przed amnipuncją miałam tam spotkanie z genetykiem) , jedynie poinformowałam o tym Panią Ginekolog, która prowadzi ciąże i poprosiłam o skierowanie. Nie było problemu mimo tego, że ona zazywczaj kieruję właśnie do Mysłowic
 
Witam.
Czytam już jakieś kilka dni to forum i szukam odpowiedzi na moje pytania.
Może od początku opowiem jak jest u mnie.
Badanie I prenatalne miałam 22.07
NT 1,23mm
Kostnienie nosa prawidłowe
FHR 177
Bata 0,4484 MoM
Pappa 0,5665 MoM
Ryzyko skorygowane trisomii 13 to 1:88 😔 wada bardzo trudna do ogarnięcia dla mnie więc muszę jak to lekarz powiedział rozważyć terminację i tu moje pytania.
Na badniu z OM to byłam w 13 tydz. 0 dni
Z usg 12 tydz. 4 dni
To że powinnam zrobić amniopunkcję to już wiem ale mam pytania czy po badaniu miałyście konsultację z genetykiem czy lekarz który was badał wystawił skierowanie na amniopunkcję i koniec. Nie za wiele wiem bo badania prenatalne mam na NFZ wiek 40 lat. Okazało się że w przychodni w której miała badanie nie robią amniopunkcji i skierowanie mam do szpitala oddalonego Ode mnie o 350km (mieszkam w małym mieście). Czy mogę wykonać amniopunkcję w innym miejscu niż to wskazane przez tą przychodnie pytam o NFZ ? Jeszcze jedno pytanie czy data 24.08 kiedy będę już w 18 tygodniu nie będzie za późno na amniopunkcję (taka datę proponuję pani z tego miejsca gdzie mnie skierował lekarz )? Na wyniki czeka się ok 4 tygodnie a terminację wykonać można tylko do 24 tygodnia. Wiem że to co pisze o możliwości terminacji jest okrutne ale jeśli ktoś czytał o chorobie którą może mieć moja córka choć trochę spróbuje mnie zrozumieć.
Nie wiem z jakiego miasta jesteś, ale jest sporo ośrodków takich prywatnych które robią amino w ramach NFZ i jak masz skierowanie to powinni Cię przyjąć. Najlepiej podzwonić i popytać. A co do konsultacji to ja akurat przez ten ośrodek w ktorym miałam amino miałam również konsultacje genetyczna przed badaniem i po badaniu, a teraz jestem objęta poradnia genetyczna, wszystko w ramach NFZ i na nic nie czekałam, miałam bardzo szybkie terminy. Ja właśnie prosiłam o szybki termin na amino i miałam w równym 16 tc, na mikromacierz czekałam 5 dni, na kariotyp chyba 2 tyg.
 
Ja robiłam badanie w Koszalinie ale tam nie robią amnio i teraz wysłali mnie aż do Szczecina gdzie mam do przejechania 350 km.
Dzwoniłam do Bydgoszczy do szpitala ale pani była dla mnie tak miła że aż wcale i powiedziała że jeśli tam zaczęłam program na NFZ to już nie mogę zmienić.
 
Będę jutro dzwonić do Torunia może tam się uda.
Nie znam się na tych zasadach.
W ogóle nie spodziewałam się że przyjdzie mi przejść takie badanie. Bardzo się boję poprzednie dziecko urodziłam w 27 tygodniu po uprzednim wycieku wód płodowych. Syn był z nami tylko 10 dni i jakoś mam to z tyłu głowy że po amnio może się coś stać.
 
reklama
Mam do was pytanie czy po dobrych wynikach SANCO i tak zdecydowałyście się na amniopunkcję?
Jeszcze jedno czy możecie polecić jakiegoś dobrego genetyka? Może teraz ma ktoś teleporady
 
Do góry