reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

odchylenia do 2 tygodni sa jak najbardziej normalne, także nie masz się czym przejmować. Ja w poprzedniej ciąży cały czas miałam 2 tygodnie do tyłu. Dziecko faktycznie urodziło się po terminie z OM. Nie stresuj się!!!
 
reklama
Dziewczyny, pamiętacie mnie jeszcze, ja zwariuje.. Oszaleje.. Znowu pod górkę.. A już miało być dobrze..
Przypomnę się
Wiek 37 lat, ryzyko po Pappa 1:34
Kariotyp prawodlowy
Nifty niskie ryzyko
W prenatalnych i połówkowych żadnych zmian w mózgu sercu przepływach itd
Jedynie zawsze wymiar główki mniejszy
Na połówkowych lekarz zasugerował częstszą obserwacje bo główka 2 tyg do tyłu i brzuszek tydzień do tyłu
Dzisiaj bylam na usg wszytsko uroslo ale nadal glowa 2 tyg i 2 dni do tyłu i brzuszek 8 dni do tyłu..
Pani doktor cos wspomina o szpitalu
Za 2 tyg kontrola przyrostu
Zalamana jestem
Czemu tylko główka taka strasznie mała 😭 na wykresie jest poza.. Brzuszek nawet mieści się w nawiasach ale glowa juz nie...
O czym. Może to świadczyć?
Najpewniej to taka uroda dziecka, skoro cały czas ta głowa była mniejsza. Jeśli kariotyp jest prawidłowy to bym się nie martwiła. Jeśli by się to pogłębiało to można pomyśleć nad rezonansem zeby lepiej ocenić struktury czaszki, w w którym tc jesteś?
 
Jestem w 23w6d, według usg glowa ma wymiar na 21w3d
Wg siatki to poza norma
Za 2 tyg kontrola, jak się nie zmieni Pani doktor wspominała o szpitalu..
Owszem wspomniała ze zdarza się taka uroda ale mowila ze niestety odbiega od normy dość znacznie więc trzeba skontrolować... 😓
 
Dziewczyny, pamiętacie mnie jeszcze, ja zwariuje.. Oszaleje.. Znowu pod górkę.. A już miało być dobrze..
Przypomnę się
Wiek 37 lat, ryzyko po Pappa 1:34
Kariotyp prawodlowy
Nifty niskie ryzyko
W prenatalnych i połówkowych żadnych zmian w mózgu sercu przepływach itd
Jedynie zawsze wymiar główki mniejszy
Na połówkowych lekarz zasugerował częstszą obserwacje bo główka 2 tyg do tyłu i brzuszek tydzień do tyłu
Dzisiaj bylam na usg wszytsko uroslo ale nadal glowa 2 tyg i 2 dni do tyłu i brzuszek 8 dni do tyłu..
Pani doktor cos wspomina o szpitalu
Za 2 tyg kontrola przyrostu
Zalamana jestem
Czemu tylko główka taka strasznie mała 😭 na wykresie jest poza.. Brzuszek nawet mieści się w nawiasach ale glowa juz nie...
O czym. Może to świadczyć?
Ja napiszę tak. Mialam gorzej z tymi pomiarami, bo mała juz na polowkowym byla o 2 tyg za mała i tak została do konca. Też mialam skierowanie do szpitala. W szpitalu powiedzieli, że ok mała jest mała, ale nie mają miejsca mnie przyjąć. Jeżeli masz przepływy w normie jest ok. U mnie genetyk podejrzewał zespół silver russela ale dobrze, ze mała jest zdrowa. W sumie jest troszke dalej drobniejsza od swoich rowiesnikow ale jest jak najbardziej w normie. Zobacz sobie moje pomiary z dnia porodu. Rodzilam 39+5.
 

Załączniki

  • 1591198134344290168164.jpg
    1591198134344290168164.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 190
Ja napiszę tak. Mialam gorzej z tymi pomiarami, bo mała juz na polowkowym byla o 2 tyg za mała i tak została do konca. Też mialam skierowanie do szpitala. W szpitalu powiedzieli, że ok mała jest mała, ale nie mają miejsca mnie przyjąć. Jeżeli masz przepływy w normie jest ok. U mnie genetyk podejrzewał zespół silver russela ale dobrze, ze mała jest zdrowa. W sumie jest troszke dalej drobniejsza od swoich rowiesnikow ale jest jak najbardziej w normie. Zobacz sobie moje pomiary z dnia porodu. Rodzilam 39+5.

Czy na polowkowym BPD i Hc juz tez były mniejsze i tyle co w dniu porodu? Nie pamiętasz pewno ile wynosiły?
Dziękuję za odpowiedź ❤️
 
Czy na polowkowym BPD i Hc juz tez były mniejsze i tyle co w dniu porodu? Nie pamiętasz pewno ile wynosiły?
Dziękuję za odpowiedź ❤
U mnie na polowkowyn mniejsza różnica niż u Twojej dzidzi. Później to się zmieniało, tzn rosła głowa aż potem była za duża, potem znowu za mała😞 najważniejsze jest też to, żeby dzidzia w ogóle rosła i przybierala na wadze. Ja myślę, że dostałaś skierowanie na badanie bo chodzi o przepływy. Mam nadzieję, że Twoja kruszynka będzie po prostu takiej urody jak moja. Trzymaj się😘 i nie martw na zapas, chociaż ja się do dnia porodu martwilam. To zdjęcie z polowkowego
 

Załączniki

  • 15912114855561251626504.jpg
    15912114855561251626504.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 174
Witajcie ponownie, przypomnę się, że na prenatalnych usg wyszło mi bardzo dobrze, wszystko prawidłowo, natomiast miałam złe wyniki krwi, podwyższone beta hcg aż 10,000 MoM! I ryzyko ZD 1:43.
Nie chciałam robić amniopunkcji, gdyż bardzo długo to trwa i zrobilam test SANCO z krwi,wynik jest do 6 dni roboczych.
Wczoraj wynik prawidłowy, syn bez trisomii 21 😊
Kamień spadł z serca! Wiem już co czują wszystkie kobiety postawione w takiej sytuacji, to czekanie, milion myśli, strach 😟 nie do opisania.
Nie życzę nikomu by przez to przechodził a jednocześnie niestety to się zdarza i nie mamy na to wpływu.
Nie mam pojęcia, skąd u mnie aż tak wysokie wolne bhcg. Mam nadciśnienie jeszcze sprzed ciąży, biorę Dopegyt i eutyrox na obniżenie tsh, ale nie choruje na niedoczynność tarczycy.
Najważniejsze że moje dziecko nie ma ZD i mogę dalej cieszyć się ciążą, czego i wam życzę.
 
Dziewczyny i ja melduje sie z garscia dobrych newsow. Ku pokrzepieniu. Wlasnie powitalam na swiecie zdrowego Staska. Przypomne punkty stresu.. ryzyko zd 1:76 podwyzszone glownie przez wysoka bete. Ponad 8 MoM. Potem wszystko ok poza odchylami. Noga za krotka, glowa za duza... nawet 3-4 tyg roznic. A finalnie wszystko z chlopakiem dobrze. Trzymam za wszystkich kciuki. Nie bede dawac zlotych rad w stylu nie przejmujcie sie bo doskonale wiem ze sie nie da a te a demony wracaja ale blagam Was wierzcie ze moze byc dobre.
 
Hej dziewczyny, ja wczoraj miałam amino, pobranie na kariotyp i mikromacierz. Zabieg całkowicie bezbolesny, cały dzień lezalam i nic się nie działo, w nocy się obudziłam i cala bielizna mokra wiec od razu pojechałam do szpitala. Po badaniu stwierdzili ze wszystko jest ok, wód w normie i papierek lakmusowy tez nie wskazywał żeby to wyciekły wody. Mam jutro jechać na kontrole lub dziś gdyby znów coś się działo. Ja już siedzę jak na szpilkach, czy któraś z was tak miała ? Zwiekszona ilość wydzieliny po amino?
 
reklama
Hej dziewczyny, ja wczoraj miałam amino, pobranie na kariotyp i mikromacierz. Zabieg całkowicie bezbolesny, cały dzień lezalam i nic się nie działo, w nocy się obudziłam i cala bielizna mokra wiec od razu pojechałam do szpitala. Po badaniu stwierdzili ze wszystko jest ok, wód w normie i papierek lakmusowy tez nie wskazywał żeby to wyciekły wody. Mam jutro jechać na kontrole lub dziś gdyby znów coś się działo. Ja już siedzę jak na szpilkach, czy któraś z was tak miała ? Zwiekszona ilość wydzieliny po amino?
Może jedno z drugim nie ma nic wspólnego? Ja podczas ciąży ogólnie zauważyłam zwiększenie ilości wydzieliny...skoro to nie wody, to raczej wszystko jest ok😀
 
Do góry