reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Ja też miałam wysoką bete, przez duphaston tak mi powiedziała genetyk, ryzyko Zd1:120, ja miałam amniopunkcje, kariotypżeński prawidłowy, w poprzedniej ciąży też, brałam fischa i kariotyp męski prawidłowy, w ciąży 2 miałam biopsje kosmowki i trisomia 21, traf ryzyko zd wtedy bardzo niskie , bądź dobrej mysli, trzymam kciuki 🙂
 
reklama
No z tym sie nie do konca zgodze. Bardzo niskie bialko pappa moze wskazywac na problemy z lozyskiem. Bardzo czesto zaleca sie wtedy acard/ aspiryne zeby uniknac ewentualnych problemow z odpowiednimi przeplywami. Faktycznie nie ma literatury ani jasnych wskazan odnosnie podwyzszonej bety natomiast przy niskim bialku pappa dobrze miec te swiadomosc i czesciej chodzic na kontrole. Ja mialam bardzo wysoka bete i faktycznie nic mi poki co nie jest..
Potwierdzam z tym niskim białkiem.
 
Wspolczuje Ci bo doskonale wiemy (ze tak sie wypowiem za duza czesc z Nas) co czujesz. Ja mialam bete 6,8 MOM. pozostałe wyniki dobre... oczywiscie tez przeczytalam caly internet i biegalam do tysiaca lekarzy. Finalnie wyladowalam i z harmony i z amnio ale to przez to ze w ciagu 3 tygodni doprowadzilam sie do stanu absolutnej psychozy. I jak to powiedzial lekarz... juz nie mam wyjscia bo w takim stanie psychicznym to ja do konca ciazy nie dozyje. Beta tak jak pisalam wczesniej jest najbardziej niezbadanym i najbardziej niestabilnym hormonem. Moze swiadczyc np o pierwotnie blizniaczej ciazy kt sie szybko wchlonela ale pewnosci nie ma. Na pocieszenie powiem Ci ze jest tu wiele dziewczyn z b wysokimi betami i zdrowymi juz dzieciakami. Trzymam kciuki!!!
No niestety przez to czekanie na wyniki człowiek się wykańcza psychicznie. A z drugiej strony stres na pewno odbija się na ciąży. Mam nadzieje ze wyniki będą szybciej niż te 10 dni roboczych. Staram się myśleć optymistycznie. W końcu 1:24 to jest ponad 95% szansy na zdrowe dziecko.
 
Hej,
2 dni temu odebrałam wyniki Pappa I od tego czasu przejrzałam cały internet chyba. Ryzyko ZD 1:24. USG dobre, ale krew tragiczna jak to określił lekarz. Wolna b-HCG 250 co odpowiada MOM powyżej 6. Lekarz złapał się za głowę widząc ten wynik. Jestem przerażona tak wysokim ryzykiem. Na razie nikt nie wie o ciąży. Tylko ja i mąż nie śpimy po nocach od tych dwóch dni.
I slusznie to tylko algorytm ktory tak obliczyl na podstawie tych konkretnych danych. Nie wiem w jakim jestes wieku ale to czasem tez bardzo duzo wazy.. USG masz dobre i tego sie trzymaj!
 
Tak wiem to

tak wiem to wszystko. Nabranie zrobiłam Nifty i czekam na wynik. Amniopunkcję będę mogła zrobić za tydzień najwcześniej.
U mnie USG bardzo dobre. Szukam teraz w necie czy tarczyca, infekcje mogą być przyczyna wysokiej bety, bo przecież nie wzięła się z nikąd. Mam nadzieje ze niedługo będziesz mieć wynik. To czekanie jest najgorsze.
Tarczyca jest jakoś powiązana z beta i mają na siebie jakiś wpływ (nie pamiętam co na co). Natomiast wynika to bardziej z doświadczeń lekarzy niż konkretnych badań. Przynajmniej taką informację uzyskałam.
 
Tarczyca jest jakoś powiązana z beta i mają na siebie jakiś wpływ (nie pamiętam co na co). Natomiast wynika to bardziej z doświadczeń lekarzy niż konkretnych badań. Przynajmniej taką informację uzyskałam.
Lekarze niechętnie się na ten temat wypowiadają, a ja nie znalazłam żadnych udowodnionych naukowo zależności, ale mówi się, że przyjmowane leki mogą zaburzyć wynik biochemii.
 
Witam Was dziewczyny. Mam prawie 38 lat, aktualnie jestem w drugiej ciąży, pierwsze dziecko zdrowe urodzone 2 lata temu. Oto moje aktualne wyniki z usg prenatalnego (12 tyg + 2 dni): NT 1,20 mm, kość nosowa obecna; wolne bhcg 59,93 IU/I odpowiada 1,668 mom; PAPPa 2,040 odpowiada 0,638 mom.; trisomia 21 1:425. Lekarz zalecił mi amniopunkcję lub test DNA. Nie wiem co robić...
 
Witam Was dziewczyny. Mam prawie 38 lat, aktualnie jestem w drugiej ciąży, pierwsze dziecko zdrowe urodzone 2 lata temu. Oto moje aktualne wyniki z usg prenatalnego (12 tyg + 2 dni): NT 1,20 mm, kość nosowa obecna; wolne bhcg 59,93 IU/I odpowiada 1,668 mom; PAPPa 2,040 odpowiada 0,638 mom.; trisomia 21 1:425. Lekarz zalecił mi amniopunkcję lub test DNA. Nie wiem co robić...
Hmmm. Na moje masz dobre wyniki. Pappa moze troche niska ale bez przesady. Dziwie sie ze lekar zalecil dalsza diagnostyke (w szczegolnosci amnio) bo ryzyko nie jest wysokie. Powyzej 1:300... ja na Twoim miejscu zastanowilabym sie ewentualnie nad DNA jesli masz kase..
 
Hmmm. Na moje masz dobre wyniki. Pappa moze troche niska ale bez przesady. Dziwie sie ze lekar zalecil dalsza diagnostyke (w szczegolnosci amnio) bo ryzyko nie jest wysokie. Powyzej 1:300... ja na Twoim miejscu zastanowilabym sie ewentualnie nad DNA jesli masz kase..
Dziękuję za odpowiedź. Tak, coraz bardziej skłaniam się ku testom DNA. Mam do wyboru Sanco lub Vanadis, z tym że o tym drugim nie mogę znaleźć żadnych informacji więc raczej zdecyduję się na Sanco. Czy przeziębienie, które minęło mi 2 dni temu nie będzie zakłócać wyniku testu, jeśli pobiorą mi krew w najbliższy poniedziałek?
 
reklama
Witam Was dziewczyny. Mam prawie 38 lat, aktualnie jestem w drugiej ciąży, pierwsze dziecko zdrowe urodzone 2 lata temu. Oto moje aktualne wyniki z usg prenatalnego (12 tyg + 2 dni): NT 1,20 mm, kość nosowa obecna; wolne bhcg 59,93 IU/I odpowiada 1,668 mom; PAPPa 2,040 odpowiada 0,638 mom.; trisomia 21 1:425. Lekarz zalecił mi amniopunkcję lub test DNA. Nie wiem co robić...
Przy Twoich wynikach na amniopunkcję bym się nie zdecydowała, bo jesteś w średniej grupie ryzyka, jeżeli możesz finansowo to lepiej zrobić test Nifty.
Moje ryzyko wynosiło 1:295, byłam w grypie ryzyka wysokiego i zdecydowałam się na amnio. Wynik prawidłowy.
 
Do góry