reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Zgadzam się. Ja biochemię miałam kiepską a ciąża przebiegła wzorowo. Zero cukrzycy i problemów z łożyskiem. Wyniki książkowe. Super samopoczucie. Poród w terminie. W ciąży czułam się fizycznie rewelacyjnie. Gorzej z psychiką. Jak pytałam lekarza to nie potrafił mi odpowiedzieć co mogło wpłynąć na mój wynik. To jest takie gdybanie.
U mnie również zarówno lekarz jak i genetyk umywali ręce, nie zwracając w ogóle
Uwagi na to co ta biochemia oznacza, tłumacząc,ze tak czasami po prostu bywa.
 
reklama
Dlatego piszę, że robienie tych badań (papa i amnio) ma sens tylko wtedy, gdy choć w teorii rozważa się ewentualną terminację.
Papa to statystyka - 1:10 pokazuje ze jedna na 10 kobiet z tym samym sumarycznym wynikiem urodzi dziecko obarczone daną wadą, ryzyko pogarsza wiek matki.
Amnio pokazuje genotyp - i wady chromosomalne.
Oczywiście są one powiązane z wadami układowym (serce, nerki, kończyny) ale amnio o tym nie mówi - dopiero USG/UKG.

Jeśli chodzi o wady serca, nerek, kończyn itp - gdzie diagnostyka prenatalna może skutkować wcześniejszym leczeniem - np. w łonie matki lub porodem w wykwalifikowanym ośrodku - tu główna rolę odgrywa USG i dobry lekarz konsultujący.

Poza tym nigdy po papa nie ma się co załatwiać na zapas.
Trzymam kciuki za wszystkie czekające na wynik - liczę, że będzie prawidłowy [emoji4]
 
Hej,
2 dni temu odebrałam wyniki Pappa I od tego czasu przejrzałam cały internet chyba. Ryzyko ZD 1:24. USG dobre, ale krew tragiczna jak to określił lekarz. Wolna b-HCG 250 co odpowiada MOM powyżej 6. Lekarz złapał się za głowę widząc ten wynik. Jestem przerażona tak wysokim ryzykiem. Na razie nikt nie wie o ciąży. Tylko ja i mąż nie śpimy po nocach od tych dwóch dni.
 
Hej,
2 dni temu odebrałam wyniki Pappa I od tego czasu przejrzałam cały internet chyba. Ryzyko ZD 1:24. USG dobre, ale krew tragiczna jak to określił lekarz. Wolna b-HCG 250 co odpowiada MOM powyżej 6. Lekarz złapał się za głowę widząc ten wynik. Jestem przerażona tak wysokim ryzykiem. Na razie nikt nie wie o ciąży. Tylko ja i mąż nie śpimy po nocach od tych dwóch dni.
Niestety trzeba czekać na amniopunkcje i wynik... ja mialam jeszcze gorsza bete i jeszcze wyższe ryzyko. Amnio wyszła prawidlowa, polowkowe tez.
Za to wyszly problemy z tarczyca i zdaje się cukrzyca ciazowa. Dopiero odebrałam wynik i czekam na wizytę u lekarza wiec zobaczymy co dalej... zastanawiam się co jeszcze wyjdzie
 
Hej,
2 dni temu odebrałam wyniki Pappa I od tego czasu przejrzałam cały internet chyba. Ryzyko ZD 1:24. USG dobre, ale krew tragiczna jak to określił lekarz. Wolna b-HCG 250 co odpowiada MOM powyżej 6. Lekarz złapał się za głowę widząc ten wynik. Jestem przerażona tak wysokim ryzykiem. Na razie nikt nie wie o ciąży. Tylko ja i mąż nie śpimy po nocach od tych dwóch dni.
Skoro przejrzałaś cały Internet, to już wiesz, że ogromna liczba tych złych wyników kończyła się zdrowymi maleństwami. Jeśli jesteś przed 13 tyg możesz zrobić biobsje kosmówki, od 15 możesz zrobić amniopunkcje, albo zdecydować się na nifty, chociaż jak już wyczytałaś to też dalej statystyka, dokładniejsza, niestety droższa. Ja mam 1:57 na zd, usg dobre, jestem tydzień po amino.. czekam na wyniki. A jak wyszło usg?
 
Niestety trzeba czekać na amniopunkcje i wynik... ja mialam jeszcze gorsza bete i jeszcze wyższe ryzyko. Amnio wyszła prawidlowa, polowkowe tez.
Za to wyszly problemy z tarczyca i zdaje się cukrzyca ciazowa. Dopiero odebrałam wynik i czekam na wizytę u lekarza wiec zobaczymy co dalej... zastanawiam się co jeszcze wyjdzie
Na razie zdecydowałam się na Nifty. Trochę boje się amniopunkcji. Ja na pewno mam problemy z tarczyca, miałam infekcje i dodatkowo ma wysokie przeciwciała ANA. Szukam informacji czysto mogło zawyżyć wynik...
 
Tak wiem to
Skoro przejrzałaś cały Internet, to już wiesz, że ogromna liczba tych złych wyników kończyła się zdrowymi maleństwami. Jeśli jesteś przed 13 tyg możesz zrobić biobsje kosmówki, od 15 możesz zrobić amniopunkcje, albo zdecydować się na nifty, chociaż jak już wyczytałaś to też dalej statystyka, dokładniejsza, niestety droższa. Ja mam 1:57 na zd, usg dobre, jestem tydzień po amino.. czekam na wyniki. A jak wyszło usg?
tak wiem to wszystko. Nabranie zrobiłam Nifty i czekam na wynik. Amniopunkcję będę mogła zrobić za tydzień najwcześniej.
U mnie USG bardzo dobre. Szukam teraz w necie czy tarczyca, infekcje mogą być przyczyna wysokiej bety, bo przecież nie wzięła się z nikąd. Mam nadzieje ze niedługo będziesz mieć wynik. To czekanie jest najgorsze.
 
Tak wiem to

tak wiem to wszystko. Nabranie zrobiłam Nifty i czekam na wynik. Amniopunkcję będę mogła zrobić za tydzień najwcześniej.
U mnie USG bardzo dobre. Szukam teraz w necie czy tarczyca, infekcje mogą być przyczyna wysokiej bety, bo przecież nie wzięła się z nikąd. Mam nadzieje ze niedługo będziesz mieć wynik. To czekanie jest najgorsze.
To spokojnie (ha ha ha) czekaj na wyniki nifty, trzymam kciuki
 
U mnie również zarówno lekarz jak i genetyk umywali ręce, nie zwracając w ogóle
Uwagi na to co ta biochemia oznacza, tłumacząc,ze tak czasami po prostu bywa.
No z tym sie nie do konca zgodze. Bardzo niskie bialko pappa moze wskazywac na problemy z lozyskiem. Bardzo czesto zaleca sie wtedy acard/ aspiryne zeby uniknac ewentualnych problemow z odpowiednimi przeplywami. Faktycznie nie ma literatury ani jasnych wskazan odnosnie podwyzszonej bety natomiast przy niskim bialku pappa dobrze miec te swiadomosc i czesciej chodzic na kontrole. Ja mialam bardzo wysoka bete i faktycznie nic mi poki co nie jest..
 
reklama
Hej,
2 dni temu odebrałam wyniki Pappa I od tego czasu przejrzałam cały internet chyba. Ryzyko ZD 1:24. USG dobre, ale krew tragiczna jak to określił lekarz. Wolna b-HCG 250 co odpowiada MOM powyżej 6. Lekarz złapał się za głowę widząc ten wynik. Jestem przerażona tak wysokim ryzykiem. Na razie nikt nie wie o ciąży. Tylko ja i mąż nie śpimy po nocach od tych dwóch dni.
Wspolczuje Ci bo doskonale wiemy (ze tak sie wypowiem za duza czesc z Nas) co czujesz. Ja mialam bete 6,8 MOM. pozostałe wyniki dobre... oczywiscie tez przeczytalam caly internet i biegalam do tysiaca lekarzy. Finalnie wyladowalam i z harmony i z amnio ale to przez to ze w ciagu 3 tygodni doprowadzilam sie do stanu absolutnej psychozy. I jak to powiedzial lekarz... juz nie mam wyjscia bo w takim stanie psychicznym to ja do konca ciazy nie dozyje. Beta tak jak pisalam wczesniej jest najbardziej niezbadanym i najbardziej niestabilnym hormonem. Moze swiadczyc np o pierwotnie blizniaczej ciazy kt sie szybko wchlonela ale pewnosci nie ma. Na pocieszenie powiem Ci ze jest tu wiele dziewczyn z b wysokimi betami i zdrowymi juz dzieciakami. Trzymam kciuki!!!
 
Do góry