reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Hej, mam 39lat. dziewczynki ja miałam przeziernośc w 12 tyg 2.7 potem usg w 14 tyg i juz bylo 3,1. Z pappy ryzyko ZD 1: 38 białka w normie. Zrobilismy harmony i wyszlo super. Jednak lekarz sugeruje amnio. Myślicie że będzie ok?
Aminopunkcja daje najbardziej wiarygodny wynik. Daje spokój do końca ciąży.
Zadaj sobie pytanie czy wynik z aminopunkcji coś zmieni? Czy mimo wszystko urodzisz..
 
reklama
Hej, mam 39lat. dziewczynki ja miałam przeziernośc w 12 tyg 2.7 potem usg w 14 tyg i juz bylo 3,1. Z pappy ryzyko ZD 1: 38 białka w normie. Zrobilismy harmony i wyszlo super. Jednak lekarz sugeruje amnio. Myślicie że będzie ok?
Hej, jestesmy w tym samym wieku i jeszcze tydzien temu rowniez zylam w niepewnosci. U mnie wyniki były w porzadku i w sumie do dzisiaj nie wiem skąd ryzyko , chyba tylko wiek. Jiz w to nienie wnikam. Ja zdecydowałam sie na amnio bo chciałam miec pewosc.
Jest dokładnie tak jak napisała Madzik, to Ty musisz odpowiedziec sobie na pytanie co zrobisz z tą wiedzą ktorą uzyskasz po badaniu.
Gosiaaa, tez pisała o istotnej kwestii. Mając wynik amno. ktory potwierdza chorobę, jestesmy i my i lekarze przygotowac się na poród i zapewnic dziecku najlepszą opiekę od samego początku.
Samo badanie nie boli, tylko wazne aby wybrac dobrego specjaliste.
Trzymam kciuki ❤
 
Jestem w 16 tygodniu. Nie miałam skierowania na testy papaa po tym jak na usg wyszła tak wysoka przezierność karkowa. Od razu byłam skierona na biopsjie kosmówki która potwierdziła zespół Turnera
 
Przy tak wysokim ryz
Hej, mam 39lat. dziewczynki ja miałam przeziernośc w 12 tyg 2.7 potem usg w 14 tyg i juz bylo 3,1. Z pappy ryzyko ZD 1: 38 białka w normie. Zrobilismy harmony i wyszlo super. Jednak lekarz sugeruje amnio. Myślicie że będzie ok?
Przy tak wysokim ryzyku wskazana jest amniopunkcja.
 
Przy tak wysokim ryz

Przy tak wysokim ryzyku wskazana jest amniopunkcja.
Strasznie się boję że dziecko jest chore, myślałam że harmony jest już ostateczna odpowiedzią a tu taka sugestia lekarza. Idzie zwariować. Chociaż jeszcze inna lekarz mi odradzała amnipunkcje bo harmony podobno jest wybitnie czuły na ZD. Zrobię pewnie amnio bo nie potrafię żyć z taką niepewnością😞
 
Strasznie się boję że dziecko jest chore, myślałam że harmony jest już ostateczna odpowiedzią a tu taka sugestia lekarza. Idzie zwariować. Chociaż jeszcze inna lekarz mi odradzała amnipunkcje bo harmony podobno jest wybitnie czuły na ZD. Zrobię pewnie amnio bo nie potrafię żyć z taką niepewnością😞
Pappa może sugerować nie tylko ZD. Wczoraj Gosiaa12 pisała, że pomimo podejrzenia ZD po biopsji kosmówki (też inwazyjne badanie prenatalne) wyszedł zespół Turnera u córki.
 
Pappa może sugerować nie tylko ZD. Wczoraj Gosiaa12 pisała, że pomimo podejrzenia ZD po biopsji kosmówki (też inwazyjne badanie prenatalne) wyszedł zespół Turnera u córki.
Tak właśnie dokładnie tak było... Na chwilę obecną wsyztskie narządy wewnętrzne malutkiej rozwijają się prawidłowo także trzeba być dobrej myśli
 
U mnie największe ryzyko właśnie było na zespół Downa po Usg wyszło 1:38. Po czym po biopsji potwierdzony został zespół Turnera.

Dlatego pappa to takie na dwoje babka wróżyła. Metoda właściwie nie wiadomo do czego polecana, bo i tak u Ciebie odkryli nieprawidłowości dzięki usg.
 
reklama
Pappa może sugerować nie tylko ZD. Wczoraj Gosiaa12 pisała, że pomimo podejrzenia ZD po biopsji kosmówki (też inwazyjne badanie prenatalne) wyszedł zespół Turnera u córki.
U mnie o tyle dobrze że to chłopak a zespół turnera dotyczy podobno tylko dziewczynek. Ale wiem o co chodzi, mogą być inne wady a nje tylko te najczęściej występujące. Jutro amnio, wyniki pew ie 02.01 bi robię fisha a potem 3 tygodnie czekania na pełny kariotyp😞umrę z nerwów.
 
Do góry