reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Nospe tak ale przed zabiegiem mam wziąć a reszty się dowiem za tydzień pewnie
Moja pomyłka chyba, wydawało mi się, że piszę do dziewczyny po amnio :) z Ty przed, wzięłam ze sobą kartę ciąży z oryginałem grupy krwi. Ja miałam 0.5h przed zabiegiem podwójną dawkę no spy, a po zabiegu przez 3 dni 3x1 no spa i od siebie brałam Magnellę jeszcze. Potem oszczędzałam się, dużo leżałam, brzuch lekko bolesny, ale napięłam się na amnio, to może przez to. Zabieg trwał kilka minut, super szybko.
 
To najwazniejsze ze dobrze sie czujesz. Dzwonilam w poniedzialek, dzwonilam we wtorek. Z tego wszystkiego nie wiem czy wynik bedzie na mailu czy tylko i informacja ze ma przyjsc po wynik. Napewno powiedziala ze oryginal u nich w laboratorium do odbioru. Badania pappy, ktore tez robilam w tym szpitalu do odebrania byly normalnie w kasie, wiec sie zdziwilam ze w laboratorium odbior. Moze przy nich sie otwiera. Nie wiem. Generalnie mam czekac na maila, wiec dzwonienie nic nie pomoze. Te probki moje gdzies pojechaly napewno bo mowila ze kuriera jeszcze nie bylo. Moze to tez tak opoznia. Jak jutro nie dostane maila to zadzwonie w piatek. Zaczelam sie troche krzatac po domu bo od tego lezenia w glowie zaczynalo mi sie krecic i chyba przegielam bo mnie teraz ciagnie ehh. Czujesz ruchy dziecka?

W tej klinice co ja robilam amniopunkcje tez wysylali probke gdzies kurierem do laboratorium. Na twoim miejscu sprawdzalabym maila na biezaco i sprobowala jutro zadzwonic jak dzisiaj sie nie odezwa. Wiem, ze to ciezkie bo juz sama odliczam dni do odebrania wyniku a pobranie dopiero mialam wczoraj.. Najgorsze jest to czekanie i niepewnosc.. Nie martw sie jestesmy w tym razem.. Ja spokojnie noc przespalam.. glownie na lewym boku bo miejsce wklocia mialam z prawej strony.. troszke czuje sie obolala po tej prawej stronie ale w sumie ok.. jakby Cie cos bolalo zawsze mozesz wziasc nospe rozkurczowo i przeciwbolowo.. Tak czuje juz ruchy dziecka od pewnego czasu a Ty ?
 
Witam jestem nowa na forum. Test pappa i badania genetyczne Tr21 1:42 jestem przerażona i czekam na amio mam za tydzień. Ale takie wpisy jak powyższy dają mi nadzieję

Hej. W ktorym tyg ciazy jestes ? jak wyniki z usg ? Doskonale rozumiem Ciebie i Twoje uczucia.. Przechodze przez to samo.. Ale wazne ze wiekszosc dziewczyn mimo zlych wynikow testu pappa albo genetycznego dostaje prawidlowy wynik z amino.. To daje nadzieje..
 
Czy dostałaś zalecenie brania no spy oraz kontrolę usg po 1 tygodniu? Powikłania po amnio mogą się zdarzyć do tygodnia i warto sprawdzić czy wszystko jest prawidłowo.


U mnie pobranie przebieglo prawidlowo bez zadnych komplikacji.. Warunki byly dobre.. lekarka mowila ze mam prowadzic normalny tryb zycia ale oszczedny.. Gdyby mnie cos bolalo albo mialabym spiety napiety brzuch to nospa rozkurczowo.. Oczywiscie w razie jakichkolwiek niepokojacych dolegliwosci musze natychmiast sie zglosic do lekarza prowadzacego ciaze albo innego a nawet na izbe przyjec.. Wizyte u lekarza prowadzacego mam dopiero za 10 dni wiec narazie sama nie wiem czy pojde wczesniej czy dopiero na umowiona wizyte w zaleznosci od samopoczucia lub objawow.. Powiklania chyba najczesciej wystapuja w pierwszych godzinach albo dwoch dobach.. ale tez czytalam duzo ze nawet do dwoch tyg a nawet moga wywolac wczesniejszy porod... Narazie odpoczywam, staram sie duzo lezec i obserwoac swoje cialo..
 
Cześć! Ja jestem również po amniopunkcji. Zabieg miałam wykonywany we wtorek w szpitalu. Byłam hospitalizowana z uwagi na grupę krwi A rh - Wczoraj wróciłam do domu tez staram się oszczędzać. Przed zabiegiem miałam podany antybiotyk dożylnie, a po zastrzyk z immunoglobulina. W sumie wczoraj jedynie czułam ciągniecie w prawym jajniku ale nie wiem czy to nie przez zastrzyk który dostałam w tyłek bo pośladki do teraz trochę mnie bolą. Czekam razem z Wami na wyniki ( w szpitalu wykupiłam fisha) które powinny być do 5 dni roboczych czyli w poniedziałek-wtorek. Choć znając siebie zadzwonię już jutro, być może już będą.
 
Cześć! Ja jestem również po amniopunkcji. Zabieg miałam wykonywany we wtorek w szpitalu. Byłam hospitalizowana z uwagi na grupę krwi A rh - Wczoraj wróciłam do domu tez staram się oszczędzać. Przed zabiegiem miałam podany antybiotyk dożylnie, a po zastrzyk z immunoglobulina. W sumie wczoraj jedynie czułam ciągniecie w prawym jajniku ale nie wiem czy to nie przez zastrzyk który dostałam w tyłek bo pośladki do teraz trochę mnie bolą. Czekam razem z Wami na wyniki ( w szpitalu wykupiłam fisha) które powinny być do 5 dni roboczych czyli w poniedziałek-wtorek. Choć znając siebie zadzwonię już jutro, być może już będą.


To czekamy razem na wynik ! Mam nadzieje ze u nas wszystkich bedzie prawidlowy.
 
reklama
Hej. W ktorym tyg ciazy jestes ? jak wyniki z usg ? Doskonale rozumiem Ciebie i Twoje uczucia.. Przechodze przez to samo.. Ale wazne ze wiekszosc dziewczyn mimo zlych wynikow testu pappa albo genetycznego dostaje prawidlowy wynik z amino.. To daje nadzieje..
Teraz w 14 tygodniu. Usg niby wyszło prawidłowe ale często wychodzi złe dopiero polówkowe a wolę wiedzieć wcześniej
 
Do góry