reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Hej.
Wzięłaś Fisha,zeby wynik był szybciej?
Podczas spotkania z genetykiem usłyszałam,ze tak się czasem dzieje,ze w trakcie zapłodnienia dochodzi do nieprawidlowego połączenia genow. Nie maja tu żadnej winy Twojej.
Jakie szanse daje maleństwu lekarz? Co on podejrzewa?
Duzo siły i cierpliwosci w oczekiwaniu na wynik :)

Nie, nie wzięłam FISHA, lekarz nawet mi o tym nie przypomniał a z nerwów zapomniałam...
Tez mam zamiar udać sie do genetyka, ale to chyba dopiero jak dostanę wyniki amniopunkcji... czy polecasz (lub któraś dziewczyna poleca) jakiegos? Najlepiej z wielkopolski?
Jesli chodzi o opinie lekarzy, to lekarz wykonujący usg ultrasonograficzne jak i amniopunkcję nie dawał wiele szans na donoszenie ciąży... Moj ginekolog który prowadzi ciąże od 6tc po zapoznaniu sie z dokumentacja badania usg, tez niestety nie wróży dobrego zakończenia... Oboje twierdzą ze tu żadne czynniki zewnętrzne nie maja wplywu, tylko genetyka..
Ja mimo wszystko mam nadzieje, ze bedzie dobrze i urodzę zdrowego maluszka :)

Bardzo współczuję tego wszystkiego co przechodzisz :( życzę siły i dobrego zakończenia - trzymam za to mocno kciuki! Na tym jak i na innych forach opisywane były bardzo trudne przypadki i nie raz dobrze się kończyło. Oby tak było z Twoim maleństwem!
Na pewno więcej bedziesz wiedzieć po wynikach. Ale może w międzyczasie warto zasięgnąć porady u innego lekarza? Najlepiej takiego z dobrą renomą. Nawet na tym forum pojawiały się nazwiska dobrych - polecanych przez inne dziewczyny specjalistów.

Byłam prywatnie u jednego specjalisty, niestety te wyniki amniopunkcji sa kluczowe, bez tego nic wiecej mi nie moze powiedziec...
Wady sa, jedynie co to obrzęk mniejszy bo 6,0mm w 15tc. (Było 6,8mm w 13+2tc) Ale nie wiem czy to nie różnica sprzętu, czy pomiaru lekarza... Trzeba czekać. Dziękuje, przyda sie siła i kciuki! :)
 
reklama
Nie, nie wzięłam FISHA, lekarz nawet mi o tym nie przypomniał a z nerwów zapomniałam...
Tez mam zamiar udać sie do genetyka, ale to chyba dopiero jak dostanę wyniki amniopunkcji... czy polecasz (lub któraś dziewczyna poleca) jakiegos? Najlepiej z wielkopolski?
Jesli chodzi o opinie lekarzy, to lekarz wykonujący usg ultrasonograficzne jak i amniopunkcję nie dawał wiele szans na donoszenie ciąży... Moj ginekolog który prowadzi ciąże od 6tc po zapoznaniu sie z dokumentacja badania usg, tez niestety nie wróży dobrego zakończenia... Oboje twierdzą ze tu żadne czynniki zewnętrzne nie maja wplywu, tylko genetyka..
Ja mimo wszystko mam nadzieje, ze bedzie dobrze i urodzę zdrowego maluszka :)



Byłam prywatnie u jednego specjalisty, niestety te wyniki amniopunkcji sa kluczowe, bez tego nic wiecej mi nie moze powiedziec...
Wady sa, jedynie co to obrzęk mniejszy bo 6,0mm w 15tc. (Było 6,8mm w 13+2tc) Ale nie wiem czy to nie różnica sprzętu, czy pomiaru lekarza... Trzeba czekać. Dziękuje, przyda sie siła i kciuki! :)

Niestety, chyba nie pomogę z genetykiem --jestem z województwa śląskiego.
Bardzo mi przykro,ze tak się dzieje z Twoim maleństwem,ze lekarze nie dają mu szans. Ale może nie będzie tak źle? Dużo siły w oczekiwaniu na wyniki.Trzymam kciuki,by się okazało,ze jest ok.
 
Nie, nie wzięłam FISHA, lekarz nawet mi o tym nie przypomniał a z nerwów zapomniałam...
Tez mam zamiar udać sie do genetyka, ale to chyba dopiero jak dostanę wyniki amniopunkcji... czy polecasz (lub któraś dziewczyna poleca) jakiegos? Najlepiej z wielkopolski?
Jesli chodzi o opinie lekarzy, to lekarz wykonujący usg ultrasonograficzne jak i amniopunkcję nie dawał wiele szans na donoszenie ciąży... Moj ginekolog który prowadzi ciąże od 6tc po zapoznaniu sie z dokumentacja badania usg, tez niestety nie wróży dobrego zakończenia... Oboje twierdzą ze tu żadne czynniki zewnętrzne nie maja wplywu, tylko genetyka..
Ja mimo wszystko mam nadzieje, ze bedzie dobrze i urodzę zdrowego maluszka :)



Byłam prywatnie u jednego specjalisty, niestety te wyniki amniopunkcji sa kluczowe, bez tego nic wiecej mi nie moze powiedziec...
Wady sa, jedynie co to obrzęk mniejszy bo 6,0mm w 15tc. (Było 6,8mm w 13+2tc) Ale nie wiem czy to nie różnica sprzętu, czy pomiaru lekarza... Trzeba czekać. Dziękuje, przyda sie siła i kciuki! :)

Polecam dr Rafała Kocylowskiego przyjmuje w Poznaniu w PreMediCare (chyba zmienili nazwę) na ul. Druzbickiego.
 
@Shaer

Gratuluję urodzin!!! :) I zazdroszczę :)

U mnie 26 tydzień. Obwód w pasie już 100 cm mimo, że to druga ciąża i zawsze miałam S/M rozmiar. Byłam na to przygotowana. Czas się wlecze okrutnie. Ruchy czuję cały czas. Czekam na nieuniknione i gdzieś wciąż się tli jednak mimo wszystko nadzieja. No nic. Co będzie to będzie.
 
Dzięki, jedna dziewczyna przed badaniem tez mi o nim mówiła i chyba wlasnie do niego sie wybiorę...


Powiem tak, badałam się u niego w 2016 roku, w drugiej ciąży. W 2018 roku na pierwsze prenatalne poszłam gdzie indziej (co było błędem) a na drugie i trzecie znów do niego.
Poprzedni lekarz w zasadzie od razu powiedział że dziecko ma ZD mimo, że USG było prawidłowe, tylko biochemia fatalna.Dr Kocylowski rozmawiał ze mną z 40minut przez telefon, mimo, że jego pacjentka byłam dwa lata wcześniej i konsultował te wyniki.Nie odesłał mnie na wizytę prywatna, wszystko wyjaśnił, wytlumaczyl co i jak.

Ja go polecam, ma dużą wiedze
 
@Shaer

Gratuluję urodzin!!! :) I zazdroszczę :)

U mnie 26 tydzień. Obwód w pasie już 100 cm mimo, że to druga ciąża i zawsze miałam S/M rozmiar. Byłam na to przygotowana. Czas się wlecze okrutnie. Ruchy czuję cały czas. Czekam na nieuniknione i gdzieś wciąż się tli jednak mimo wszystko nadzieja. No nic. Co będzie to będzie.

U mnie nawet nie wiem ile było w pasie...Chyba dużo.
Teraz troszkę zostało ale to dopiero 8 dni...
I choć niby amnio wykazała kariotyp prawidłowy to poszłam do neonatologa aby mała dokładnie obejrzał pod kątem ZD lub innych ewentualnych wad genetycznych.
 
reklama
Cześć Dziewczyny
Jestem nowa na tym forum.
postanowiłam napisać żeby porozmawiać z kimś kto już przez to przechodził, może coś mi doradzicie
Mam 39 lat
Dwa tygodnie temu robiłam w 12 tc usg i wyszło ok wszystko w normie.
Dziś odebrałam wyniki testu pappa i trisomia 21 u mnie jest 1:82, lekarz genetyk po konsultacji skierował mnie na amniopunkcję.
jestem załamana...
Do tego w klinice, w której robiłam usg i test najbliższy wolny termin amnio wypada w trakcie 17tc, pani w rejestracji stwierdziła, że to trochę późno iże muszę sobie poszukać innego miejsca...
W którym tygodniu ciąży najlepiej zrobić amnio?
 
Do góry