reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

U mnie nic nie wyszło. Kariotyp prawidłowy żeński. Chromosomy ok.

Jutro idę do szpitala na badania, mąż pójdzie do genetyka z wynikami amnio.

trochę poczytałam o chorobie twojej małej. Jest to coś niewyobrażalnego co was spotkało. Mam nadzieje, że dobrze się wami zajmą bo w takiej sytuacji nie może być inaczej. To jest tak delikaty temat powinniście mieć szybką i pełną informację o możliwościach pomocy i tego co was czeka !
 
reklama
Dziękuję Moniko.
Wirtualnie przytulam Ciebie.
Również znalazłam opis choroby Twojego maleństwa. Naprawdę brakuje słów. Takie rzeczy nie powinny się nikomu przydarzyć. Także wyrażam nadzieję,ze lekarze się ogarnę i staną w końcu na wysokości zadania i pomogą Wam, Waszej rodzinie, przez to wszystko przejść.
 
Witam wszystkich :) Jestem nowa na tym forum ponieważ temat aminopunkcji dotknoł również mnie. 2 tygodnie temu robiłam badania prenatralne w gymycentrum w Katowicach . Po tygodniu od zrobienia badń dostałam telefon z wiadomością że jest duże ryzyko 18 trysomi. Nie wyjasniając sytuacji Pani zapytała sie mnie czy wyraźam zgodę na aminopunkcję nie informując mnie o skutkach ubocznych ani po co to badanie. Poprostu rozmowa jak o katarze :frown:. Nie miałam nawet konsultacji z genetykiem dlatego postanowiłam na drugi dzień pojechac po te wyniki. Nie bedę pisac jak przebiegało samo badanie ale czułam sie w tej przychodni jak piąte koło :frown: . Obraz usg bez zarzutów opróczpulsu 176 , gdy pytałam lekarza czy mieści się w normie usłyszałam że jest dobrze. Wracając do wyników qyliczono mi nastepujace ryzyko : trysomia 21 : 6812 , trysomia 18 : 837 , trysomia 13 : 1793. jak zobaczyłam wyniki postanowiłam umówić się na badania prenatralne w innym osrodku i wczoraj byłam w Feminie i według usg wszystko ok , puls wynosi 153 .( podobno wysoki puls płodu jest to marker 18 trysomi ale lekarz mnie o tym nie poinformował ) . Na wyniki testu pappa jeszcze czekam ale powinny być jutro. Zobaczę co wyjdzie ale chyba i tak czeka mnie aminopunkcja bo nie wyobrazam sobie urodzic dzieciaczka z 18 trysomia :frown: . Kobitki poradzcie gdzie najlepiej wykonać aminopunkcję na Śląsku ? Genetyk u którego wczoraj byłam poleca ośrodek Genom w Rudzie Śląskiej. Jestem zapisana na 04.10 na amino do Gymycentrum ale juz nie chcę tam wracać po potraktowaniu po badaniach prenatralnych które tez odbyły się w pośpiechu i w mojim stresie. Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczna. A czy bakterie w moczu są przeciwskazaniem do wykonania amino ??
 
Witam wszystkich :) Jestem nowa na tym forum ponieważ temat aminopunkcji dotknoł również mnie. 2 tygodnie temu robiłam badania prenatralne w gymycentrum w Katowicach . Po tygodniu od zrobienia badń dostałam telefon z wiadomością że jest duże ryzyko 18 trysomi. Nie wyjasniając sytuacji Pani zapytała sie mnie czy wyraźam zgodę na aminopunkcję nie informując mnie o skutkach ubocznych ani po co to badanie. Poprostu rozmowa jak o katarze :frown:. Nie miałam nawet konsultacji z genetykiem dlatego postanowiłam na drugi dzień pojechac po te wyniki. Nie bedę pisac jak przebiegało samo badanie ale czułam sie w tej przychodni jak piąte koło :frown: . Obraz usg bez zarzutów opróczpulsu 176 , gdy pytałam lekarza czy mieści się w normie usłyszałam że jest dobrze. Wracając do wyników qyliczono mi nastepujace ryzyko : trysomia 21 : 6812 , trysomia 18 : 837 , trysomia 13 : 1793. jak zobaczyłam wyniki postanowiłam umówić się na badania prenatralne w innym osrodku i wczoraj byłam w Feminie i według usg wszystko ok , puls wynosi 153 .( podobno wysoki puls płodu jest to marker 18 trysomi ale lekarz mnie o tym nie poinformował ) . Na wyniki testu pappa jeszcze czekam ale powinny być jutro. Zobaczę co wyjdzie ale chyba i tak czeka mnie aminopunkcja bo nie wyobrazam sobie urodzic dzieciaczka z 18 trysomia :frown: . Kobitki poradzcie gdzie najlepiej wykonać aminopunkcję na Śląsku ? Genetyk u którego wczoraj byłam poleca ośrodek Genom w Rudzie Śląskiej. Jestem zapisana na 04.10 na amino do Gymycentrum ale juz nie chcę tam wracać po potraktowaniu po badaniach prenatralnych które tez odbyły się w pośpiechu i w mojim stresie. Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczna. A czy bakterie w moczu są przeciwskazaniem do wykonania amino ??
Czy ryzyko wyliczone jest na podstawie usg tylko? Warto jednak brać pappa. Jeśli usg, to co było brane pod uwagę? Chodzi np. o to, że nieprawidłowe przepływy czy tętno zwiększają ryzyko. Powinnaś mieć to w opisie wyników. Czy lekarz miał certyfikat FMF?

Bo może okaże się, że ryzyko spadnie po pappa i usg.

Powodzenia :)
 
Witam wszystkich :) Jestem nowa na tym forum ponieważ temat aminopunkcji dotknoł również mnie. 2 tygodnie temu robiłam badania prenatralne w gymycentrum w Katowicach . Po tygodniu od zrobienia badń dostałam telefon z wiadomością że jest duże ryzyko 18 trysomi. Nie wyjasniając sytuacji Pani zapytała sie mnie czy wyraźam zgodę na aminopunkcję nie informując mnie o skutkach ubocznych ani po co to badanie. Poprostu rozmowa jak o katarze :frown:. Nie miałam nawet konsultacji z genetykiem dlatego postanowiłam na drugi dzień pojechac po te wyniki. Nie bedę pisac jak przebiegało samo badanie ale czułam sie w tej przychodni jak piąte koło :frown: . Obraz usg bez zarzutów opróczpulsu 176 , gdy pytałam lekarza czy mieści się w normie usłyszałam że jest dobrze. Wracając do wyników qyliczono mi nastepujace ryzyko : trysomia 21 : 6812 , trysomia 18 : 837 , trysomia 13 : 1793. jak zobaczyłam wyniki postanowiłam umówić się na badania prenatralne w innym osrodku i wczoraj byłam w Feminie i według usg wszystko ok , puls wynosi 153 .( podobno wysoki puls płodu jest to marker 18 trysomi ale lekarz mnie o tym nie poinformował ) . Na wyniki testu pappa jeszcze czekam ale powinny być jutro. Zobaczę co wyjdzie ale chyba i tak czeka mnie aminopunkcja bo nie wyobrazam sobie urodzic dzieciaczka z 18 trysomia :frown: . Kobitki poradzcie gdzie najlepiej wykonać aminopunkcję na Śląsku ? Genetyk u którego wczoraj byłam poleca ośrodek Genom w Rudzie Śląskiej. Jestem zapisana na 04.10 na amino do Gymycentrum ale juz nie chcę tam wracać po potraktowaniu po badaniach prenatralnych które tez odbyły się w pośpiechu i w mojim stresie. Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczna. A czy bakterie w moczu są przeciwskazaniem do wykonania amino ??

Witaj,
I zarazem wybacz, musiałam dwa razy przeczytać Twój post. Bo się pogubilam.
Mam parę pytan:
-Ile masz lat?
-Dlaczego dopiero po 2 tygodniach zadzwonili do Ciebie? Kompletnie nie rozumiem tego, bo testy Pappa miałaś robione dopiero po tych 2 tygodniach?
-i dlaczego nie mając wyników testów Pappa masz już termin na amniopunkcje?
-czy w tym drugim ośrodku cokolwiek wzbudziło podejrzenia lekarza podczas badania? Czy to był dr Jackiewicz?
- rozumiem,ze ta amniopunkcja odplatnie?

Żaden lekarz raczej nie podejmie się amniopunkcji, jeżeli jest tak niskie ryzyko i w trakcie badań USG nic nie zaniepokoilo lekarza! Wyjątkiem są sytuacje,gdy rodzice są obciążenie genetycznie i wtedy na własne życzenie mogą zrobić amniopunkcje-wynik i ona wtedy jest płatna.
Amniopunckja na NFZ jest przy ryzyko 1:300, Ty masz 1:800 więc ja nie wiem o czym Ci ci lekarze gadają...a genetyk w drugim ośrodku co powiedział?
 
Więc tak mam 34 lata, w rodzinie nie ma wad genetycznych.Dwa tygodnie temu robiłam komplet badań prenatralnych czyli USG + test Pappa. Wynik był po tygodniu i zadzwoniła pielęgniarka że mam zwiększone ryzyko wystapienia 18 trysomi. Dwa tygodnie od tamtego badania robiłam znowu badania prenatralne w innym osrodku w Feminie Usg wyszło prawidłowo jak i w pierwszy taki i w drugim badaniu jest obecna kość nosowa, przeziorność karkowa ok , przepływ przez zastawke trójdzielną jest i wszystkie narządy zanjdują sie w jamie brzusznej czyli zołądek, pecherz. Raczki ( wczoraj było widać otwarta dłoń z paluszkami ) i nóźki. Jeśli chodzi o pierwszy test Pappa to miałam nastepujące wyniki : wolnw B-hCG 0,280 MoM a PAPP-A 0,330 MoM . na wyniki z wczorajszych badań czekam i mam dzwonić w piątek czy już są bo lekarz podpowiedział żeby powiedzieć w rejestracji żeby inny lekarz wyliczył ryzyko bo zależy mi na szybkim wyniku. Pierwsze badanie robił Dr Szwaczka a drugi Dr Łukasik obaj maja certyfikat FMF. Jeśli chodzi o genetyka to byłam w szpitalu dzieciecym na Ligocie na konsultacji ale on za bardzo nie zajmuje się genetyka prenatralną i jedynie to tylko tyle że powiediał że ryzyko jest stosunkowe niskie na urodzenie chorego dziecka . Poleci nam nawet hospicja dla takiich dzieci z tak cięzkimi chorobami genetycznymi , poinformował o przerwaniu ciąży do 24 tygodnia i że dobrze by było zrobić tę aminopunkcję i mieć pewność że dziecko jest wolne od wad.
 
Ostatnia edycja:
i jakto w żadnym ośrodku z takim ryzykiem nie wykonają mi aminopunkcji jak od razu mi ją zaproponowali i kazali przynieść skierowanie na NFZ. Dodam Ze jest to Gymycentrum w Katowicach
 

Załączniki

  • 42122732_483964032071595_3856475380168785920_n.jpg
    42122732_483964032071595_3856475380168785920_n.jpg
    138 KB · Wyświetleń: 175
@basaii rozumiem, że mieścisz się cały czas w terminie do badań? Pamiętaj, że każda wartość ma znaczenie. Biochemia wyszła Ci raczej słaba, ale nadal nie bardzo rozumiem parcie na amnio. Poczekaj na spokojnie na drugie wyniki i poszukaj sensownego genetyka. Jestem z innego rejonu, ale dziewczyny polecają Warszawę.

Jak to kazali Ci przynieść skierowanie? Czyli robiłaś prywatnie? A kto ma Ci je wypisać?
 
reklama
@basaii rozumiem, że mieścisz się cały czas w terminie do badań? Pamiętaj, że każda wartość ma znaczenie. Biochemia wyszła Ci raczej słaba, ale nadal nie bardzo rozumiem parcie na amnio. Poczekaj na spokojnie na drugie wyniki i poszukaj sensownego genetyka. Jestem z innego rejonu, ale dziewczyny polecają Warszawę.
Czekam na ten wynik i chcę zobaczyć gdzie mogę jak cos to jeszcze skonsultować . Jestem obecnie w 13 tygodniu ciąży dlatego zrobiłamdrugi raz prenatralne bo był na to czas. Do Warszawy bez samochodu ze Śląska to trochę ryzykowna podróź . Dlatego szukam czegoś blisko .
 
Do góry