reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Witam proszę o podniesienie na duchu bo zaczynam wariowac. Moj wiek 25lat
NT 3.1
Kosc nosowa hypoplastyczna
Wolne B-hcg 0.846 Mom
PAPP-A 0.543
Trisomia 21 ryzyko podstawowe 1:975 skorygowane 1:15 skierowanie na aminopunkcje czy jest szansa na zdrowe dziecko ?
 
reklama
Witam proszę o podniesienie na duchu bo zaczynam wariowac. Moj wiek 25lat
NT 3.1
Kosc nosowa hypoplastyczna
Wolne B-hcg 0.846 Mom
PAPP-A 0.543
Trisomia 21 ryzyko podstawowe 1:975 skorygowane 1:15 skierowanie na aminopunkcje czy jest szansa na zdrowe dziecko ?

Szansa i nadzieja jest zawsze ! Czytałam już o przypadkach gdy było 1:4 a dziecko było zdrowe. Teraz czeka Cię amniopunkcja i oczekiwanie na wyniki, lub wybór dodatkowo badania Fish (wyniki poznasz szybciej).
 
Witam proszę o podniesienie na duchu bo zaczynam wariowac. Moj wiek 25lat
NT 3.1
Kosc nosowa hypoplastyczna
Wolne B-hcg 0.846 Mom
PAPP-A 0.543
Trisomia 21 ryzyko podstawowe 1:975 skorygowane 1:15 skierowanie na aminopunkcje czy jest szansa na zdrowe dziecko ?

Szansa jest. Twoje ryzyko jest b wysokie, ale wśród 15 kobiet z takimi wynikami i cechami jak Ty jedna urodzi dziecko z ZD (statystycznie).
Na Twoim miejscu zrobiłabym amniopunkcje z Fishem (bo stres Cię zje).
wynik powinien być do 72h i wówczas albo się uspokoisz i będziesz się cieszyć ciaza, albo będziesz musiała zadecydować co dalej.W tym drugim wypadku jeśli zdecydujesz się ciążę terminowac to czas jest niezwykle ważny.
Wiem, że stres jest potworny, że na pewno się boisz, zastanawiasz dlaczego padło na Ciebie.
Tak.naprawde tylko amnio da Ci pewność i w Twoim wypadku wykonalabym ja bez wahania, razem z Fishem.

A co podczas USG mówił lekarz?Miałaś konsultacje genetyczna?
 
Szansa jest. Twoje ryzyko jest b wysokie, ale wśród 15 kobiet z takimi wynikami i cechami jak Ty jedna urodzi dziecko z ZD (statystycznie).
Na Twoim miejscu zrobiłabym amniopunkcje z Fishem (bo stres Cię zje).
wynik powinien być do 72h i wówczas albo się uspokoisz i będziesz się cieszyć ciaza, albo będziesz musiała zadecydować co dalej.W tym drugim wypadku jeśli zdecydujesz się ciążę terminowac to czas jest niezwykle ważny.
Wiem, że stres jest potworny, że na pewno się boisz, zastanawiasz dlaczego padło na Ciebie.
Tak.naprawde tylko amnio da Ci pewność i w Twoim wypadku wykonalabym ja bez wahania, razem z Fishem.

A co podczas USG mówił lekarz?Miałaś konsultacje genetyczna?
Konsultacje genetyczna mam jutro. Lekarz powiedział ze Aminopunkcja potwierdzi lub wykluczy wade nic wiecej nie mówił
 
Witam proszę o podniesienie na duchu bo zaczynam wariowac. Moj wiek 25lat
NT 3.1
Kosc nosowa hypoplastyczna
Wolne B-hcg 0.846 Mom
PAPP-A 0.543
Trisomia 21 ryzyko podstawowe 1:975 skorygowane 1:15 skierowanie na aminopunkcje czy jest szansa na zdrowe dziecko ?
Trzeba być dobrej myśli. Trudny okres przed tobą wiem to po sobie ale my kobiety musimy być silne!!!
 
Jak ja się cieszę że wcześniej na początku ciąży jak bałam się o kolejne poronienie żeby być bardziej spokojna mąż kupił mi detektor tętno płodu to teraz chociaż po tej amiopunkcji mogę być spokojna bo w każdej chwili mogę posłuchać serduszka małej nie muszę czekać w stresie tydzień na kontrolne USG.
 
Jak ja się cieszę że wcześniej na początku ciąży jak bałam się o kolejne poronienie żeby być bardziej spokojna mąż kupił mi detektor tętno płodu to teraz chociaż po tej amiopunkcji mogę być spokojna bo w każdej chwili mogę posłuchać serduszka małej nie muszę czekać w stresie tydzień na kontrolne USG.
Ja robiłam późno amniopunkcje bo w 21 tyg. Więc dla mnie pocieszeniem był każdy ruch malej
 
reklama
Do góry