reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

A jakie objawy ma Twoja córka? w jakim jest centylu? Siostrzenica od urodzenia waga i wzrost zawsze grubo poniżej 3 centyla, po prostu siatka centylowa jej nie obejmuje. Ogólnie lekarz powiedział, że ma bardzo łagodną wersję ZT, są dzieci które od razu poznać, że mają ZT. Myślę, że jeżeli podejrzewasz u córki ZT to z pewnością też łagodna wersja w przeciwnym wypadku u 2 latki już byś zauważyła a na pewno pediatra.
 
reklama
Raczej nie ma konkretnych przesłanek dla zt bo nie ma żadnych objawów oprócz niskiego wzrostu ale trzeba to wykluczyć. Mi osobiście chodzi to po głowie bo miałam wynik testu pappa na granicy ale amnio nie robiłam. Córcia jest na granicy 3 centyla. Czasami spada tuż pod wagowo
 
Raczej nie ma konkretnych przesłanek dla zt bo nie ma żadnych objawów oprócz niskiego wzrostu ale trzeba to wykluczyć. Mi osobiście chodzi to po głowie bo miałam wynik testu pappa na granicy ale amnio nie robiłam. Córcia jest na granicy 3 centyla. Czasami spada tuż pod wagowo
jeśli Cię to męczy, poproś od pediatry skierowanie do genetyka. On zdecyduje, czy twoje obawy mają podstawy czy nie :) jeśli będzie trzeba wykona wam takie badania :)
 
Właśnie pediatra sama zasugerowała badania genetyczne oczywiście po mojej sugestii ale chyba sama nie wie jak się za to zabrać bo zaczęła od endokrynologa by on dalej decydowal. Na pomysł by od razu brać skierowanie do genetyka nie wpadlam.
 
Właśnie pediatra sama zasugerowała badania genetyczne oczywiście po mojej sugestii ale chyba sama nie wie jak się za to zabrać bo zaczęła od endokrynologa by on dalej decydowal. Na pomysł by od razu brać skierowanie do genetyka nie wpadlam.
bez problemu pediatra wystawia takie skierowanie :) mi i mężowi wystawił do genetyka lekarz pierwszego kontaktu.
 
Chciałam podpytać czy któraś z Was, która miała wysokie ryzyko ZD robiła USG 3d/4d????

Mam dylemat czy robić a termin mam na jutro.
Czytałam kilka razy, że usg 3/4 d to tylko bajer. Badania prenatalne 2d mają większą wartość diagnostyczną. Ja jestem w 21 tc. i była na usg w piątek i lekarz uznał, że to za wcześnie żeby coś ładnie zobaczyć na 3/4 d.
 
No właśnie w necie różnie piszą, niby można zobaczyć ewentualne wady twarzoczaszki..dlatego skusiło mnie to.
W tym centrum gdzie mam robić piszą na stronie internetowej, że usg 3d/4d robią pomiędzy 14-17 albo 26-34 tygodniem ciąży. Jutro zaczynam 16tc więc niby jestem w tym odpowiednim czasie.
 
reklama
No właśnie w necie różnie piszą, niby można zobaczyć ewentualne wady twarzoczaszki..dlatego skusiło mnie to.
W tym centrum gdzie mam robić piszą na stronie internetowej, że usg 3d/4d robią pomiędzy 14-17 albo 26-34 tygodniem ciąży. Jutro zaczynam 16tc więc niby jestem w tym odpowiednim czasie.
Moj synek tak sie ulozyl ze na zadnym oprocz badania w 20tym tygodniu nie bylo widac twarzy... tak ze my nie mielismy po co robic 4d... zobaczylam go dopiero po urodzeniu [emoji16]

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry