reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Są wkładki na wykrycie wód płodowych. Ja mam Nt 8mm

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
Właśnie zaczęłam szukać i widzę jedynie Clearblue 4 szt kosztują ok. 50 zl. CHyba się skuszę, bo czasem nic nie zauważam, a czasem jest mokro...

Współczuję Ci ogromnie! Jednak cały czas mam nadzieję, że wynik będzie w porządku... Trzymam kciuki, mniej więcej w podobnym czasie powinnyśmy dostać wyniki. Pozostaje myśleć pozytywnie...
 
Witam wszystkich... Jestem po usg genetycznym wczoraj i jakoś nie mogę zebrac myśli do kupy... w gabinecie ogarnał mnie parazil jak lekarz powiedział ze w moim wieku ryzyko po usg powinno spadać a urosło... ;/ może ktoś się cos wypowie?

13 tydzień ciąży
długość ciemieniowo -siedzeniowa CRL - 74,1 mm
Przeziernosc karku NT - 1,8mm
Wymiar dwuciemieniowy BPD - 24,6mm
Ductus Venosus 1,540 - tu jest norma przekroczona :( :( :(

kość nosowa obecna, przepływ na zastawce trójdzielnej zwykły.

i tu jest ryzyko, mam 24 lata :

trisomia 21 - ryzyko podstawowe 1:1035 ryzykowe skorygowane 1:853
trisomia 18 - ryzyko podstawowe 1:2645 ryzykowe skorygowane 1:1217
trisomia 13- ryzyko9 podstawowe 1:8274 ryzykowe skorygowane 1:2383

Jestem bo badaniu , test paapa + wolne beta hcg. wyniki za dłuuuuugie 7 dni :(

proszę o jakieś informacje, cokolwiek. może ktoś wie z czym się wiaze zwiększony przepływ zylny ductus venosus?

pozdrawiam:*
 
Patrycja. Ryzyko wzrosło przez ten nieprawidłowy przepływ ale z tego co ja wiem to jest miękki marker. A ryzyko 1: 800 nadal jest ryzykiem niskim.
Dobrze, że zrobiłaś test pappa- będziesz wiedzieć więcej. Myślę, że jak poziomy białka i bety bedą dobre to się uspokoisz...ale ja bym na Twoim miejscu wybrała się jeszcze na jedno USG bo przepływy trudno zmierzyć i może warto to sprawdzić jeszcze u innego lekarza.
Tak dla świętego spokoju bo nie słyszałam o przypadku gdzie tylko ten jeden marker był zły i dziecko miało wadę genetyczną. Zdaje sie, że ktoś na tym forum pisał, że lekarze powiedzieli, że też z taka sytuacją się nie spotkali więc wg mnie nie powinnaś sie martwić...
 
Patrycja. Ryzyko wzrosło przez ten nieprawidłowy przepływ ale z tego co ja wiem to jest miękki marker. A ryzyko 1: 800 nadal jest ryzykiem niskim.
Dobrze, że zrobiłaś test pappa- będziesz wiedzieć więcej. Myślę, że jak poziomy białka i bety bedą dobre to się uspokoisz...ale ja bym na Twoim miejscu wybrała się jeszcze na jedno USG bo przepływy trudno zmierzyć i może warto to sprawdzić jeszcze u innego lekarza.
Tak dla świętego spokoju bo nie słyszałam o przypadku gdzie tylko ten jeden marker był zły i dziecko miało wadę genetyczną. Zdaje sie, że ktoś na tym forum pisał, że lekarze powiedzieli, że też z taka sytuacją się nie spotkali więc wg mnie nie powinnaś sie martwić...



Dziękuję za odpowiedź, wiem że są kobiety które mąja o wiele gorsze ryzyko . Tylko ja nie wiem sama co o tym myśleć , przetrzepalam internet i jest mnóstwo różnych teorii. Niekiedy jest kość nosowa, wszystko jest ok, nt jak najbardziej w normie, paapa wyszło super a po teście nifty okazuje się że ryzyko oooogromne. Wiem że nie można dać się zwariować, ale już na tym etapie myślę o nifty, mimo że to wydatek rzędu 3000 ... ale jak mam mieć pewność . Kurcze jak w tym świecie nie dać się zwariować? :(
 
Dziękuję za odpowiedź, wiem że są kobiety które mąja o wiele gorsze ryzyko . Tylko ja nie wiem sama co o tym myśleć , przetrzepalam internet i jest mnóstwo różnych teorii. Niekiedy jest kość nosowa, wszystko jest ok, nt jak najbardziej w normie, paapa wyszło super a po teście nifty okazuje się że ryzyko oooogromne. Wiem że nie można dać się zwariować, ale już na tym etapie myślę o nifty, mimo że to wydatek rzędu 3000 ... ale jak mam mieć pewność . Kurcze jak w tym świecie nie dać się zwariować? :(
U mnie ryzyko wyszło dużo wyższe 1:187, ale mimo to nie zdecydowałam się ani na nifty ani na amniopunkcję. Nawet nie ze względu na pieniądze, bardziej bałam się co zrobię jak wyniki wyjdą źle, nie wiem czy umiałabym podjąć decyzję... Często żałowałam, bo dobre wyniki na pewno by mnie uspokoiły, a tak wariuję czasem z tej niewiedzy. To wszystko zależy od charakteru, ja jestem panikara. Już niedługo rozwiązanie, więc się w końcu dowiem. Trzymaj się dzielnie, postaraj się nie nakręcać za bardzo, bo to też nie służy maluszkowi. A ryzyko u Ciebie jest naprawdę niskie. Życzę dużo spokoju i pozytywnych myśli. Daj znać jak wyszło Pappa :)
 
U mnie ryzyko wyszło dużo wyższe 1:187, ale mimo to nie zdecydowałam się ani na nifty ani na amniopunkcję. Nawet nie ze względu na pieniądze, bardziej bałam się co zrobię jak wyniki wyjdą źle, nie wiem czy umiałabym podjąć decyzję... Często żałowałam, bo dobre wyniki na pewno by mnie uspokoiły, a tak wariuję czasem z tej niewiedzy. To wszystko zależy od charakteru, ja jestem panikara. Już niedługo rozwiązanie, więc się w końcu dowiem. Trzymaj się dzielnie, postaraj się nie nakręcać za bardzo, bo to też nie służy maluszkowi. A ryzyko u Ciebie jest naprawdę niskie. Życzę dużo spokoju i pozytywnych myśli. Daj znać jak wyszło Pappa :)
W którym tygodniu jesteś ? Trzymam kciuki za twoją dzidzię. Nie martw się będzie dobrze. Samemu testowi bym nie ufala. Rozumiem ,że NT miałaś w normie.

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie ryzyko wyszło dużo wyższe 1:187, ale mimo to nie zdecydowałam się ani na nifty ani na amniopunkcję. Nawet nie ze względu na pieniądze, bardziej bałam się co zrobię jak wyniki wyjdą źle, nie wiem czy umiałabym podjąć decyzję... Często żałowałam, bo dobre wyniki na pewno by mnie uspokoiły, a tak wariuję czasem z tej niewiedzy. To wszystko zależy od charakteru, ja jestem panikara. Już niedługo rozwiązanie, więc się w końcu dowiem. Trzymaj się dzielnie, postaraj się nie nakręcać za bardzo, bo to też nie służy maluszkowi. A ryzyko u Ciebie jest naprawdę niskie. Życzę dużo spokoju i pozytywnych myśli. Daj znać jak wyszło Pappa :)

Ale to ryzyko wyszło 1:187 wyszło z usg ? Ja ciągle mam z tyłu głowy, że jak na mój wiek to mam duże to ryzyko... Wiem, że nakrecanie się do niczego dobrego nie prowadzi ale taki mam charakter, w każdej kwestii tak reaguje a teraz jak dotyczy to mojego dziecka to działam ze zwiększoną sila. Próbowałam znaleźć w internecie jakieś informacje na temat tego ductus venosus pi, ale nie ma nic co by odpowiadało 13tc.
 
reklama
W którym tygodniu jesteś ? Trzymam kciuki za twoją dzidzię. Nie martw się będzie dobrze. Samemu testowi bym nie ufala. Rozumiem ,że NT miałaś w normie.

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
Dziękuję :) Jestem w 38 tygodniu, także już koncówka, ale od 15tc żyję w niepewności, przez to Pappa. Gdybym wiedziała, że to tylko statystyka, to chyba bym nie robiła tego badania. NT 1,4. Ale... Kość udowa trochę krótsza, choć jeszcze w normie. Coś w przepływach było nie tak, ale później już się nie powtórzyło, robiłam echo serca, wyszło ok. Jakieś torbiele w mózgu były widoczne na ostatnim USG, ale ponoć też w normie. Czyli niby wszystko ok, ale niepokój jest, bo trochę tych rzeczy się nazbierało... W poprzednich ciążach wszystko było w porządku. Wierzę, że wszystko będzie dobrze. Trzymam kciuki za Twoje wyniki :)
 
Do góry