reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Jesteśmy już po jest wszystko wporządku :)

przeraziła mnie tylko kilometrowa igła ale nie było źle :) szybciutko i wkłócie jak przy pobieraniu krwi ...

wody czyste takie jak powinny być i lekarz powiedział że wydaje mu się że wynik może być tylko prawidłowy ( czyli dobry :)

maluszek nadgonił wychodzi z Usg 16 tydzień i 1 dzień ma 11 cm :) i lekarz stwierdził że ma śliczny nosek :)
za 3-4 tygodnie wyniki- będą dzwonić.

i dowiedziałam się że mam przodozgięcie macicy hehe :) i że łożysko jest na przedniej ścianie wysoko :)
nie wiem co jeszcze
 
reklama
gonia zaraz po zabiegu 30 minut posiedzieć u nich na sofie i obserwować czy nic się nie dzieję póżniej miałam odpoczywać na leżąco przez 12 godzin po zabiegu w domku no i od niedzieli do dzisiaj czyli dzień przed i 3 dni po amino 3x2 no-spy i 3x1 magnez :)

czuję się dobrze nic nie boli, ani nic złego się nie dzieję :)

tylko czas tak wolno leci hehe:)

nie martw się ty masz w poniedziałek prawda?? będzie dobrze ukłócie jak przy pobieraniu krwi nie przyjemne ale nie boli :)

a ty jak się czujesz?? dostałaś jakieś zalecenia??

buziaki
 
Aniu, dziękuję za odpowiedź. Tak, jadę w poniedziałek i powoli dopada mnie stres.
Mój ginekolog kazał mi po amnio wziąć przez 3 dni 3x1 nospa i 3x1 magnez. Przed badaniem powiedział, żebym sobie darowała te leki, bo biorę Euthyrox i Duphaston, więc żeby już nie było za dużo.

Kochana, ja zostaję po badaniu w Białymstoku, to myślisz, że jak przeleżę cały poniedziałek, to we wtorek już mogę podróżować autem jako pasażer?
Mam 300 km.
Super, że czujesz się dobrze! Teraz już na pewno wszystko będzie dobrze! A od poniedziałku będziemy wspólnie odliczać dni do wyników :)
Buziaki
 
spokojnie nie denerwuj się :) jak bierzesz jeszcze dodatkowe leki to może faktycznie nie ma sensu w dzien amino brać aż tylu :)
i myślę że spokojnie możesz wrócić na drugi dzien do domu, całkowicie bez stresu :)

od poniedziałku odliczamy :) głowa do gory :* buziaki
 
reklama
Niestety musieliśmy zawitać do tego wątku z racji obaw. Jestem po badaniach prenatalnych i mam troche obaw:
Wyniki badań:

12 tydzień ciaży
FHR 160ud/min
Długość ciemieniowa siedzeniowa 56,3mm
Przezierność karku NT 1,8mm
Wymiar duciemieniowy BPD 17,5mm

Głowa, serce, pęcherz - wszytsko w normie

wolne beta-hCG 25,7 IU/l
PAPPA 1,24 IU/l

Ryzyko
trisomia 21 poddstawowe 1:581 skorygowane 1:3828
trisomia 18 poddstawowe 1:1367 skorygowane <1:20000
trisomia 13 poddstawowe 1:4304 skorygowane <1:20000

Problemem jest natomiast fakt iż w 12 tyg 1 dniu ciąży lekarz na super sprzęcie USG nie ma pewności co do widoczności kości nosowej. Strach nasz przeszywa. Proszę doświadczone osoby o wsparcie i interpretacje.
 
Do góry