reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama

Załączniki

  • 65D1C015-385F-4879-9698-63B63FA3CD19.jpeg
    65D1C015-385F-4879-9698-63B63FA3CD19.jpeg
    236 KB · Wyświetleń: 991
Witam. Kilka dni temu opisałam swój przypadek, ryzyko ZD 1:425 i sugerowana amniopunkcja. Zdecydowałam się zrobić test Sanco, wczoraj zadzwonili z wynikami. Jak zobaczyłam, że dzwoni klinika to miałam dosłownie stan przedzawałowy... Na szczęście dziecko genetycznie jest zdrowe :) Obiecałam sobie, że przestaję o tym myśleć i się nakręcać. Czekam tylko jeszcze na usg połówkowe.
 
Hej dziewczyny, czy mogłybyście rzucić okien na moje wyniki? Mieli wysłać mailem jeśli będzie ok albo dzwonić umawiać na konsultację jeśli wynik byłby zły. Dziś dostałam na maila. Martwi mnie tylko to wytłuczone zdanie o niskim białku. Czy orientujecie się co to może znaczyć?
IMG_20200302_133048262.jpg
IMG_20200302_133039274.jpg
 
Hej dziewczyny, czy mogłybyście rzucić okien na moje wyniki? Mieli wysłać mailem jeśli będzie ok albo dzwonić umawiać na konsultację jeśli wynik byłby zły. Dziś dostałam na maila. Martwi mnie tylko to wytłuczone zdanie o niskim białku. Czy orientujecie się co to może znaczyć?
Zobacz załącznik 1086938Zobacz załącznik 1086939
Ja lekarzem nie jestem, a tylko do niego należy ocenia wyników, ale mi przekazywano, że im bliżej 1 MoM (zarówno beta jak i PAPP-A) tym lepiej więc raczej masz za wysoką betę i minimalnie za wysokie papp-a, a nie za niskie. Najlepiej skonsultuj z lekarzem prowadzącym o co chodzi...
 
Hej dziewczyny, czy mogłybyście rzucić okien na moje wyniki? Mieli wysłać mailem jeśli będzie ok albo dzwonić umawiać na konsultację jeśli wynik byłby zły. Dziś dostałam na maila. Martwi mnie tylko to wytłuczone zdanie o niskim białku. Czy orientujecie się co to może znaczyć?
Zobacz załącznik 1086938Zobacz załącznik 1086939
MoM to mediana, więc wartości powinny być koło 1. Dopytaj lekarza, czy to faktycznie za niskie białko, bo ja miałam 0.3 MoM i lekarz powiedział, że to faktycznie za niskie (podwyższyło mi ryzyko T21). Szczerze powiedziawszy wolne bHCG wygląda na zbyt wysokie, a nie PAPPA za niskie, dziwne 🤔
 
Ja lekarzem nie jestem, a tylko do niego należy ocenia wyników, ale mi przekazywano, że im bliżej 1 MoM (zarówno beta jak i PAPP-A) tym lepiej więc raczej masz za wysoką betę i minimalnie za wysokie papp-a, a nie za niskie. Najlepiej skonsultuj z lekarzem prowadzącym o co chodzi...
W czwartek mam wizytę u swojego ginekologa to zapytam o co chodzi.
 
reklama
MoM to mediana, więc wartości powinny być koło 1. Dopytaj lekarza, czy to faktycznie za niskie białko, bo ja miałam 0.3 MoM i lekarz powiedział, że to faktycznie za niskie (podwyższyło mi ryzyko T21). Szczerze powiedziawszy wolne bHCG wygląda na zbyt wysokie, a nie PAPPA za niskie, dziwne 🤔
No ja się na tym nie znam wcale, liczę że wszystko jest ok skoro normalnie wysłali wynik mailem a nie dzwonili. Z ciekawości zobaczę jakie miałam wyniki w poprzedniej ciąży.
 
Do góry