reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Hej dziewczyny, czy mogłybyście rzucić okien na moje wyniki? Mieli wysłać mailem jeśli będzie ok albo dzwonić umawiać na konsultację jeśli wynik byłby zły. Dziś dostałam na maila. Martwi mnie tylko to wytłuczone zdanie o niskim białku. Czy orientujecie się co to może znaczyć?
Zobacz załącznik 1086938Zobacz załącznik 1086939
Najlepiej kiedy zarówno pappa jak i beta hcg jest równie 1 Mom. U Ciebie beta jest trochę za wysoka, bo wychodzi 3 Mom, ale po całościowym wyliczeniu nie masz wysokiego ryzyka najczęstszych trisomii, wiec się nie denerwuj tylko ciesz :) a najlepiej to skonsultuj to z lekarzem. Powodzenia
 
Kochane... odebrałam wyniki amniopunkcji. Mamy translokację robertsonowską 13 i 14 chromosomu. Czy któraś z Was spotkała się z takim przypadkiem? Lekarz jest optymistycznie nastawiony, mam zrobić dokładne USG genetyczne w 20 tygodniu.
 
Ja niestety nie pomogę, bo nic na ten temat nie wiem, może Kłapouszek coś więcej zgłębiła, ale zaskoczyłaś mnie, bo Twoje wyniki były całkiem dobre, jeśli dobrze pamiętam... Większość z nas miala dużo gorsze. Trzymaj się i życzę powodzenia. Daj znać jak dalsze badania
 
Kochane... odebrałam wyniki amniopunkcji. Mamy translokację robertsonowską 13 i 14 chromosomu. Czy któraś z Was spotkała się z takim przypadkiem? Lekarz jest optymistycznie nastawiony, mam zrobić dokładne USG genetyczne w 20 tygodniu.
Szkoda że lekarz nie wytłumaczył 😕powinnaś mieć spotkanie z genetykiem 🤔
 
Szkoda że lekarz nie wytłumaczył 😕powinnaś mieć spotkanie z genetykiem 🤔
Miałam spotkanie z genetykiem. Twierdzi, że w swojej karierze medycznej nie spotkał się z efektami fizjologicznymi czy intelektualnymi u dzieci z taką aberracją, ale nie jest w stanie tego wykluczyć. Bardzo mało jest na ten temat w sieci i miałam nadzieję, że może ktoś tutaj słyszał o tym bądź coś na ten temat wie.
 
Miałam spotkanie z genetykiem. Twierdzi, że w swojej karierze medycznej nie spotkał się z efektami fizjologicznymi czy intelektualnymi u dzieci z taką aberracją, ale nie jest w stanie tego wykluczyć. Bardzo mało jest na ten temat w sieci i miałam nadzieję, że może ktoś tutaj słyszał o tym bądź coś na ten temat wie.
A miałaś problemy z zajściem w ciąże?
 
reklama
Kochane... odebrałam wyniki amniopunkcji. Mamy translokację robertsonowską 13 i 14 chromosomu. Czy któraś z Was spotkała się z takim przypadkiem? Lekarz jest optymistycznie nastawiony, mam zrobić dokładne USG genetyczne w 20 tygodniu.
Nie chcę Cię na wyrost pocieszać, ale nawet co 500 osoba ma translokacje i większość o tym nie wie. Jednak jak podają literatury nie zawsze wiadomo jak przebiegnie rozwój organizmu. Dziecko może wcale nie odczuć "pomieszania w genach" bądź słabiej np. się uczyć. Mam nadzieję, że Maluszek pod każdym badanym względem będzie zdrowy tak niegenetycznie. Pisz potem jak badania polowkowe.

Ps. Ja nadal czekam na swoją niespodziankę z za krótkimi konczynami ;)
 
Do góry