reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Dziewczyny trzymam kciuki za Wasze dzidzie!!!!!! mam nadzieje,ze kazda bedzie miala wynik amniopunkcji wykluczajacy wady genetyczne

Ja jestem pewna na 100% ,ze przy kolejnym dziekcu tez bede robila amniopunkcje.

Macie racje piszac,ze jak ktoras wie ,ze i tak sie nie zdecyduje na aborcje, to amniopunkcji nie warto robic.
 
reklama
Dziewczyny trzymam kciuki za Wasze dzidzie!!!!!! mam nadzieje,ze kazda bedzie miala wynik amniopunkcji wykluczajacy wady genetyczne

Ja jestem pewna na 100% ,ze przy kolejnym dziekcu tez bede robila amniopunkcje.

Macie racje piszac,ze jak ktoras wie ,ze i tak sie nie zdecyduje na aborcje, to amniopunkcji nie warto robic.

A skąd już wiesz, ze przy nastepnej ciązy na pewno będziesz robić amnio????
Może wcale nie będzie takich wskazań, chyba że już teraz takie masz???? Pytam z ciekawości.
Pozdrawiam!
 
A skąd już wiesz, ze przy nastepnej ciązy na pewno będziesz robić amnio????
Może wcale nie będzie takich wskazań, chyba że już teraz takie masz???? Pytam z ciekawości.
Pozdrawiam!

Bede robic na 100% tak jak teraz, bo chcialam zrobic ze wzgledu na zespol Downa mojej siostry. Wiem,ze nie jestem w grupie zwiekszonego ryzyka (choc co lekarz to opinia), ale chcialam byc pewna. Od razu poprosilam skierowanie na amniopunkcje , co lekarze zrozumieli. Poprostu ja jestem pewna na 100%,ze nie chce urodzic dziecka z Z. Downa. Mimo iz kocham swoja siostre i jest dla mnie cudowna osoba, wiem,ze nie chce przechodzic tego jeszcze raz w zyciu... Wiem,ze nasze Panstwo jest zacofane jesli chodzi o pomoc takim osobom, zwlaszcza jak sa dorosle! Z drugiej strony my sobie nie zdajemy jak niepelnosprawnosc dziecka, jest duzym obciazeniem psychicznym dla zdrowego rodzenstwa, choc na pewno uczy szczegolnej wrazliwosci. Poprostu podchodze do tematu bardzo racjonalnie, a nie emocjonalnie.
Wiem,ze sa mamy, ktore wychowuja swietnie niepelnosprawne osoby i do konca zycia poswiecaja sie ,zeby opiekowac sie taka osoba. I za to pelen szacunek do nich!! Ja wiem,ze na taka mame sie nie nadaje.
 
Witam serdecznie ! :)

W 13 tygodniu ciąży przezierność karkowa u maleństwa wyszła 2,6mm.

Lekarz koniecznie zlecił mi zrobienie testu potrójnego, przy czym pow dla otuchy że norma to 3,0mm ale żebym zrobiła to badanie dla świętego spokoju.

Jestem teraz w 15 tyg, jutro robię test, wyniki będę miała w ciągu 5 dni. Czy którejś z Was wyszło 2,6mm przezierności karkowej i wszystko skończyło się dobrze ?
Bardzo się boje wyników... ;(
 
Mi wyszło 2,1, test PAPP-A 1:100, także też nie za dobrze, zdecydowałam się na amniopunkcję, jeszcze 2 tygodnie muszę czekać na wynik...bardzo się denerwuje, ale wiem, że kobiety z podobnymi i gorszymi wynikami rodzą zdrowe dzieci, trzeba w to wierzyć! Pozdrawiam! Trzymam kciuki!
 
Bede robic na 100% tak jak teraz, bo chcialam zrobic ze wzgledu na zespol Downa mojej siostry. Wiem,ze nie jestem w grupie zwiekszonego ryzyka (choc co lekarz to opinia), ale chcialam byc pewna. Od razu poprosilam skierowanie na amniopunkcje , co lekarze zrozumieli. Poprostu ja jestem pewna na 100%,ze nie chce urodzic dziecka z Z. Downa. Mimo iz kocham swoja siostre i jest dla mnie cudowna osoba, wiem,ze nie chce przechodzic tego jeszcze raz w zyciu... Wiem,ze nasze Panstwo jest zacofane jesli chodzi o pomoc takim osobom, zwlaszcza jak sa dorosle! Z drugiej strony my sobie nie zdajemy jak niepelnosprawnosc dziecka, jest duzym obciazeniem psychicznym dla zdrowego rodzenstwa, choc na pewno uczy szczegolnej wrazliwosci. Poprostu podchodze do tematu bardzo racjonalnie, a nie emocjonalnie.
Wiem,ze sa mamy, ktore wychowuja swietnie niepelnosprawne osoby i do konca zycia poswiecaja sie ,zeby opiekowac sie taka osoba. I za to pelen szacunek do nich!! Ja wiem,ze na taka mame sie nie nadaje.
No tak to zrozumiałe, że robisz amnio, pozdrawiam:)

Witam serdecznie ! :)

W 13 tygodniu ciąży przezierność karkowa u maleństwa wyszła 2,6mm.

Lekarz koniecznie zlecił mi zrobienie testu potrójnego, przy czym pow dla otuchy że norma to 3,0mm ale żebym zrobiła to badanie dla świętego spokoju.

Jestem teraz w 15 tyg, jutro robię test, wyniki będę miała w ciągu 5 dni. Czy którejś z Was wyszło 2,6mm przezierności karkowej i wszystko skończyło się dobrze ?
Bardzo się boje wyników... ;(
Rozumię, ze wynik będziesz miała metodą FISHa, bo tak szybko w 5 dni ????????(ja tak miałam w 3 dni)
Dobrze, ze zrobiłaś amnio będziesz spokojna do końca ciązy, myslę, że nie musisz sie martwić,bądź dobrej myśli i napisz nam wynik, aby przyszła mama mogła się pocieszyć czytajac Twój post:)
 
Cześć dziewczyny!
Własnie mi mija drugi dzień po zabiegu. Czuję się super, żadnych dolegliwości (bóli, plamień - nic!!). Co do samego zabiegu, potwornie stresujący - chyba w życiu nie byłam tak zdenerwowana, serce waliło mi jak oszalałe. Sam zabiec trwał dosłownie kilka minut, był bardzo nieprzyjemny - nie tyle bolesny co ciężki emocjonalnie. Potem pogadanka i na sofkę poleżeć z 15 min no i do domu! Godzinka w korku, ale za to juz w domu, jak już opadły emocje i stres - do końca dnia byłam jak roślinka, wyczerpana...
Teraz tylko czekanie na wyniki... najpierw FISH - czyli za dwa dni!
A, no i dowiedziałam się dzięki/czy też przez kogo ;-) muszę tyle znościć :) ech ci faceci ;-).
Trzymam za Was wszystkie kciuki :-)
pozdrowionka :)
 
Cześć dziewczyny!
Własnie mi mija drugi dzień po zabiegu. Czuję się super, żadnych dolegliwości (bóli, plamień - nic!!). Co do samego zabiegu, potwornie stresujący - chyba w życiu nie byłam tak zdenerwowana, serce waliło mi jak oszalałe. Sam zabiec trwał dosłownie kilka minut, był bardzo nieprzyjemny - nie tyle bolesny co ciężki emocjonalnie. Potem pogadanka i na sofkę poleżeć z 15 min no i do domu! Godzinka w korku, ale za to juz w domu, jak już opadły emocje i stres - do końca dnia byłam jak roślinka, wyczerpana...
Teraz tylko czekanie na wyniki... najpierw FISH - czyli za dwa dni!
A, no i dowiedziałam się dzięki/czy też przez kogo ;-) muszę tyle znościć :) ech ci faceci ;-).
Trzymam za Was wszystkie kciuki :-)
pozdrowionka :)

Koniecznie napisz jaki wynik i dlaczego robiłaś amnio??? Jakie wskazania???
Trzymam kciuki, aby wszystko było dobrze :)
 
Witajcie!
Ja wczoraj mialam amnio. Nie bylo ta zle jezeli chodzi o bol, chociaz nie przyjemne ale zgadzam sie z pazdziernik jest to okropne przezycie emocjonalne. Stres i nerwy przed samym zabiegiem i to czekanie na wyniki. Pierwsze wyniki bede miala dzis popoludniu lub najpozniej jutro rano. W sumie przeszly mi nerwy i jakos ze spokojem czekam na wiadomosci.
Jezeli chodzi o podjecie decyzji o amnio nie mialam najmniejszego problemu, po uslyszeniu o lekarza ze jestem w wysokiej grupie ryzyka odrazu sie zapytalam kiedy moge zrobic amnio i juz na drugi dzien mialam termin. Chcialam sobie zaosszczedzic stresu nie potrzebnego i zastanawiana sie zrobic czy nie. Szkoda lez i nerwow. Oczywiscie nikogo nie namawiam, ale na wlasnej skorze sie przekonalam ze to byla bardzo dobra decyzja.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za inne mamusie!!!
 
reklama
Witam serdecznie ! :)

W 13 tygodniu ciąży przezierność karkowa u maleństwa wyszła 2,6mm.

Lekarz koniecznie zlecił mi zrobienie testu potrójnego, przy czym pow dla otuchy że norma to 3,0mm ale żebym zrobiła to badanie dla świętego spokoju.

Jestem teraz w 15 tyg, jutro robię test, wyniki będę miała w ciągu 5 dni. Czy którejś z Was wyszło 2,6mm przezierności karkowej i wszystko skończyło się dobrze ?
Bardzo się boje wyników... ;(
Playah wcześniej źle odczytałam Twój post więc pamiętaj o tym, ze test potrójny to tylko statystyka mówiąca o tym czy jesteś w gronie osób zagrożonych urodzeniem chorego dziecka.
Mam nadzieję, ze test wyjdzie Ci ujemnie i wszystko skończy się pomyslnie, bo jeśli będzie dodatni to musisz sie zastanowić czy robić amnio, gdyż tylko to badanie moze na wykluczyć wady genetyczne.
Napisz jakie masz wyniki. Pozdrawiam i trzymam kciuki:)
 
Do góry