reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Ja mam amino 17.12, wiec praktycznie przed samymi świetami, wiec tez się zastanawiam jak to wszystko będzie. Choinkę ubiorę chyba przed, żeby już się później tym nie forsować i spokojnie odpoczywać. A tuż przed świetami powinno być już dobrze i będę się mogła całkowicie oddać gotowaniu :)

Tak, postaraj sie zrobic jak najwiecej przed amino, po pierwsze zajmiesz czyms czas i mysli a po drugie bedziesz miala juz czesc zrobiona a po amino najwazniejszy spokoj i odpoczynek.. po paru dniach juz pewnie wrocisz do normalnego trybu zycia..
 
reklama
To amino bedziesz miala jutro 9 grudnia ? To do swiat jeszcze troche masz :) ja tez biore do dzisiaj duphaston ale juz jedna tabletke, gdyby cie cos bolalo to nospa jak najbardziej.. i dasz rade.. ! Najgorsze to czekanie do pobrania i samo pobranie, pozniej poczujesz ulge i to duza ze juz masz to za soba, i ze sie zdecydowalas na to i zostanie Ci tylko czekania.. jak nam wszystkim... jakos musimy wytrzymac !
Tak, jutro 😕 boję się bo moja pierwsza ciąża była zagrożona, musiałam leżeć i wiem jak to jest, ostatecznie skończyło się dobrze tylko to było 15 lat temu.
Wierzyłam w usg, nikt nie mówił o szerszych badaniach, z resztą byłam młoda ..... tym razem już od pierwszej wizyty brałam duphaston.
 
Moja historia pokrótce: wg pappa wynik skorygowany zd 1:212 i wskazanie do amniopunkcji. Zrobiłam ten zabieg zgodnie z zaleceniem i wczoraj odebrałam wynik - prawidłowy kariotyp, brak trisomii, w końcu się można odstresować. Wykonanie badania jest ważne, bo może wskazywać na inne problemy, które mogą wystąpić w ciąży jak nadciśnienie, cukrzyca, problemy z łożyskiem czy przedwczesny poród. Lekarz prowadzący będzie teraz bardziej czujny, mam włączony Acard, żeby zapobiec ewentualnym problemom z łożyskiem. Róbcie badania, stosujcie się do zaleceń lekarskich, w końcu chodzi o nasze dzieci :)
Super, że wszystko dobrze 😊
Ile czekałaś na wynik?
 
Głośno się tego nie mówi, ale doświadczeni w temacie lekarze twierdzą, że często biochemia w teście Pappa wychodzi źle u kobiet z cukrzycą,lub zaburzeniami tarczycy,a nawet u przyjmujących hormony,czy przeziębionych,najważniejsze jest usg.
Ja od kilku lat jestem na letroxie ( niedoczynnosc tarczycy). Nikt wczesniej nawet nie wspomniał, ze moze to miec wpływ na wynik. Duzo rzeczy nie wiemy...niestety.
 
Dla świetego spokoju wezmę sobie l4 do końca tygodnia, aczkolwiek czekanie w domu na wynik pewnie będzie jeszcze gorsze :/
A.niesia, będziemy razem czekac.
Z tego co wyczytałam to lezenie jest wskazane. Ja wolę nie ryzykową i napewno pojdę na l4.
Zakupy i wieksze przygotowania przedswiateczne tez planuję zrobic przed badaniem, wolę na zimne dmuchać. Myślę, ze tutaj z ostroznością nie da się przesadzic.
 
A.niesia, będziemy razem czekac.
Z tego co wyczytałam to lezenie jest wskazane. Ja wolę nie ryzykową i napewno pojdę na l4.
Zakupy i wieksze przygotowania przedswiateczne tez planuję zrobic przed badaniem, wolę na zimne dmuchać. Myślę, ze tutaj z ostroznością nie da się przesadzic.
Dokładnie tak, lepiej dmuchać na zimne :) już nawet w ten weekend robię drobne porządki, żeby później było mniej. Zreszta jak w jedne święta nie będzie idealnie to się świat nie zawali ;) zdrowie dzidzi najważniejsze
 
Pomózcie proszzę.
Chciałam Was jeszcze zapytać o moj wynik. Nie dostałam wyniku do ręki więc nie wiem jakie są " normy". Wynik mam tylko w opisie z USG. Szukałam w neci i własciwie nie wiem co w nim jestt niepokojącego.
Wolna beta hcg1,7681 Mom
PAPP A 0,6793 MoM
APF 4,840 IU/ml
 
reklama
Pomózcie proszzę.
Chciałam Was jeszcze zapytać o moj wynik. Nie dostałam wyniku do ręki więc nie wiem jakie są " normy". Wynik mam tylko w opisie z USG. Szukałam w neci i własciwie nie wiem co w nim jestt niepokojącego.
Wolna beta hcg1,7681 Mom
PAPP A 0,6793 MoM
APF 4,840 IU/ml
Z tego co ja się orientuje, to najlepiej jak oba wyniki są koło 1. ( białko Pappa i beta-hcg ), wiec wychodzi na to, że masz trochę za wysokie beta hcg, ale Pappa w normie jest od 0,5 wiec tu masz chyba dobrze.
Moje wyniki to beta hcg 1,07 Pappa 0,387 i ryzyko zd wyszło 1:295 czekam na amino ...
 
Do góry