reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Ja miałam trisomia 21 1:292 natomiast pozostałe miałam 1:20000. Generalnie usg było idealne wiec jak dostałam wynik z testu pappa to nie mogłam uwierzyć bo nic na to nie wskazywało. Dodam ze jestem przed 30 wiec tym bardziej przerażona byłam ze biochemia tak słabo mi wyszla.
 
Ja miałam trisomia 21 1:292 natomiast pozostałe miałam 1:20000. Generalnie usg było idealne wiec jak dostałam wynik z testu pappa to nie mogłam uwierzyć bo nic na to nie wskazywało. Dodam ze jestem przed 30 wiec tym bardziej przerażona byłam ze biochemia tak słabo mi wyszla.
U mnie usg było prawie idealne, przezierność 2,1 i stąd wysłanie na test Pappa, bo z samego usg ryzyko zd miałam 1:960. Tak sobie myśle, że jakbym nie zrobiła testu Pappa teraz bym spokojnie cieszyła się ciąża....ale z drugiej strony po porodzie byłabym pewnie w szoku jakby się okazało, że maluszek chory :/
 
My mieliśmy przeziernosc 2,1 przy 6,8 usg idealne, biochemia zmiażdżyła wynik, ryzyko T21 1:11,pewnie ma to znaczenie bo lekarz w trakcie amniopunkcji powiedział, że płyn jest czysty,przezierny, i powinno być dobrze,i dzięki Bogu nie mylił się.
Mam wynik podobny, na usg wszystko ok a tu taka wiadomość 😕 T21 1:12. Bardzo się boję czekam na aminiopunkcje 😕
U mnie wolne b hcg jest wysokie 301,40 >8,410 MoM.
Jakie było u Ciebie? Co, zaważyło na wyniku?
Masz wynik z aminio?
 
b- hcg 73,4 odpowiada 2,722 MoM
Pappa-a 1,140 odpowiada 0,358 MoM
CRL- 74,9 nt 2,1 badanie wykonane w 13 tyg + 4 dni
Też miałam nt 2,1 ale przy CRL 66,4 (12t 3d)
Białko Pappa 1578 co odpowiada 0,387 Mom ( i właśnie to mi zepsuło całościowy wynik) beta hcg 35 co odpowiada 1,072 Mom
Mam nadzieje, że te wyniki mimo wszystko nie są takie zle i dzieciaczek będzie zdrowy
 
reklama
Do góry