reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Basaii ja również jestem ze Śląska. Moja sytuacja jest bardzo podobna do Twojej.
Dokładnie 20 sierpnia robiłam amniopunkcję w Centrum Medycznym Sodowski w Katowicach.
A zaczęło się od biochemii. Usg w 13 tygodniu bardzo dobre. Wyniki z krwi: niskie białko pappa i wolne betahcg, wzrost trisomii18 na 1: 731.
Odebrałam telefon z Centrum: wzrost ryzyka, ryzyko pośrednie, spotkanie z genetykiem.
Pani przekazała mi w zasadzie to co można przeczytać na necie. Nie namawiała.
Podjęłam decyje o amniopunkcji,bo ta niepewność przez resztę ciąży nie dalaby mi spokoju. Sam zabieg, nieprzyjemny, ale niebolesny, przy wyciąganiu igły trochę zabolało. Zabieg wykonywała p. Dr Patrycja Sodowska. Przed zabiegiem dokładne usg, sam zabieg poszedł szybko i bez komplikacji. Stres okropny, oczekiwanie również. Wynik: Kariotyp prawidłowy męski.
Miałam zbliżone ryzyko do Twojego,ale zdecydowałam się.
Jakbyś miała jakieś.pytania to pisz Kochana.
Trzymam kciuki, na pewno wszystko będzie dobrze, ale decyzje musisz podjąć sama.

Gratuluję synka :)
Mogę podpytać, czy w takim razie amniopunkcja była na NFZ,czy odplatnie?
 
reklama
Obrzęk ogólny może być od infekcji, o której mogłaś nawet nie wiedzieć, tym nie mniej ryzyko wyszło Ci duże, amnio /Fish powinny dać Ci odpowiedz.Bardzo mocno trzymam kciuki, aby wyniki wyszły dobre.

Wyczytałam już wszystko co możliwe i liczę na to, że to właśnie efekt uboczny infekcji. Pozostałe rzeczy na usg wyszły idealnie więc raczej 18 i 13 wykluczam. Stąd też Fish tylko w kierunku 21 i upatrywanie ostatniej nadziei w infekcji.
 
Ja raczej też zrobię aminopunkcję tylko zastanawiam się gdzie ;) wolę sprawdzić i mieć poczucie że zrobiłam wszystko . Jakby urodziło by się chore dziecko nigdy bym sobie tego nie wybaczyła.
A możesz napisać gdzie,od robiłaś badania prenatalne? Tam gdzie robiłaś amino to jest Ligota ?
Badania prenatalne i amniopunkcję miałam w Certum Medycznym Sodowski. K-ce, ul. Piotrowicka 83. To jest chyba Ligota.
 
Przeczytałam całą historię.

Jeśli usg w 13 tygodniu jest ok, w 16 tygodniu jest ok - to i przy prawidłowym wyniku powinno być ok.

U mnie nic nie było, córka pierwsza zdrowa. Druga ciąża do połówkowego badania - spokojna. I co się okazało? 19+4 tydzień - dziecko chore jak nie wiem co. Wszyscy potwierdzają usg. Amnio - wyszła prawidłowo. Bez wad. Bo tu zaszła mutacja, której amnio i miktomacierz nie wykaże.

Także sugerowałabym się zwyczajnie po prostu samym usg i wynikami amniopunkcji.

Ja mimo ciężkiej choroby dziecka - zdecydowałam się na donoszenie. Mimo, że córka umrze - stwierdziłam, że pożegnam się z nią i dam jej odejść. Też myślałam o terminacji, jednak bardzo dużo kobiet źle psychicznie znosiło ten stan po... Także doradziłabym upewnienie się, czy aby faktycznie dziecko jest chore. I dopiero decydować.

Warto powtórzyć usg w 16 tygodniu, wtedy też amnio się robi.
 
Przeczytałam całą historię.

Jeśli usg w 13 tygodniu jest ok, w 16 tygodniu jest ok - to i przy prawidłowym wyniku powinno być ok.

U mnie nic nie było, córka pierwsza zdrowa. Druga ciąża do połówkowego badania - spokojna. I co się okazało? 19+4 tydzień - dziecko chore jak nie wiem co. Wszyscy potwierdzają usg. Amnio - wyszła prawidłowo. Bez wad. Bo tu zaszła mutacja, której amnio i miktomacierz nie wykaże.

Także sugerowałabym się zwyczajnie po prostu samym usg i wynikami amniopunkcji.

Ja mimo ciężkiej choroby dziecka - zdecydowałam się na donoszenie. Mimo, że córka umrze - stwierdziłam, że pożegnam się z nią i dam jej odejść. Też myślałam o terminacji, jednak bardzo dużo kobiet źle psychicznie znosiło ten stan po... Także doradziłabym upewnienie się, czy aby faktycznie dziecko jest chore. I dopiero decydować.

Warto powtórzyć usg w 16 tygodniu, wtedy też amnio się robi.
właśnie ten genetyk tez mi tak zalecił żeby powtórzyć USG w 16 tygodniu i sprawdzić jak rozwija się dzidzia. Jutro muszę umówić się na aminopunkcję tylko zastanawiam się gdzie najlepiej póść :(
 
Przeczytałam całą historię.

Jeśli usg w 13 tygodniu jest ok, w 16 tygodniu jest ok - to i przy prawidłowym wyniku powinno być ok.

U mnie nic nie było, córka pierwsza zdrowa. Druga ciąża do połówkowego badania - spokojna. I co się okazało? 19+4 tydzień - dziecko chore jak nie wiem co. Wszyscy potwierdzają usg. Amnio - wyszła prawidłowo. Bez wad. Bo tu zaszła mutacja, której amnio i miktomacierz nie wykaże.

Także sugerowałabym się zwyczajnie po prostu samym usg i wynikami amniopunkcji.

Ja mimo ciężkiej choroby dziecka - zdecydowałam się na donoszenie. Mimo, że córka umrze - stwierdziłam, że pożegnam się z nią i dam jej odejść. Też myślałam o terminacji, jednak bardzo dużo kobiet źle psychicznie znosiło ten stan po... Także doradziłabym upewnienie się, czy aby faktycznie dziecko jest chore. I dopiero decydować.

Warto powtórzyć usg w 16 tygodniu, wtedy też amnio się robi.

Moniko, tulę mocno.
 
reklama
właśnie ten genetyk tez mi tak zalecił żeby powtórzyć USG w 16 tygodniu i sprawdzić jak rozwija się dzidzia. Jutro muszę umówić się na aminopunkcję tylko zastanawiam się gdzie najlepiej póść :(

Bliska mi osoba także miała w Sodowskim, było ok, ja mogę polecić Tychy i dr Zielińskiego.
 
Do góry