reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

@msmisia

Na moje oko to ryzyko nie jest duże.Biochemia jest niezła.A ryzyko 1:474 nie jest wysokim ryzykiem.
Za wysokie bierze się te powyżej 1:300.

Bądź dobrej myśli, ja osobiście przy ryzyku 1:168 w ogole nie decydowałam się na amnio.

Ja tez bym nie robiła! Skoro skorygowane jest znacznie lepsze niż to wynikające z suchego wieku i jest niższe niż niemal 500, to nawet bym głowy sobie tym nie zawracała.
 
reklama
W 2016 roku miałam ryzyko skorygowane 1:168 czy jakoś tak i nie zrobiłam amnio.Uznalam że ryzyko powiklan jest wyższe niż ryzyko urodzenia chorego dziecka.Moj synek urodził się w 38tc.silny zdrowy. Ma prawie półtora roku.

W roku 2018 moje ryzyko skorygowane wyniosło 1;57.Zdecydowalam się na amnio.
Mam 37 lat.W dniu porodu będę miała 38.

Gdybym miała takie wyniki jak Ty nie robiłabym amnio, ale to oczywiście jest decyzja Twoja i tatusia dzidzi.Szansa na ZD jest naprawdę nikła.

@justus7775

Bardzo się cieszę, że wszystko dobrze z przepływami i Bianeczka sobie rośnie i bryka.Mnostwo całusów dla Was.
Dzięki za odpowiedź. Mi zdrowy rozsądek podpowiada żeby dac spokoj ale strach jest taki paralizujacy i ostatecznie nie wiem co zrobię. Zapisałam się na wizytę do genetyka i zobaczę co mi powie.
 
Dzięki za odpowiedź. Mi zdrowy rozsądek podpowiada żeby dac spokoj ale strach jest taki paralizujacy i ostatecznie nie wiem co zrobię. Zapisałam się na wizytę do genetyka i zobaczę co mi powie.


Jeśli wyniki są ok USG i pappa możesz zrobić inne badania nieinwazyjne.Albo zrobić amnio.Tylko pytanie czy miesiąc oczekiwania na wynik nie dobije Cię bardziej.Albo weź jeszcze Fisha do amnio, wyniki po kilku dniach.
 
Doszło mnie tez ze jedna z pacjentek ( a Noe ma ich tak dużo w Opolu miała wynik pozytywny z nifty a urodziła chore dziecko wiec stwierdziłam ze jak badać to z jak największa pewnością wyniku i zrobiłam amnio

Mój lekarz też miał przypadek pacjentki której wyszło dobre Nifty a dziecko urodziło się z zespołem Downa.
Niby badania wskazują że Nifty myli się raz na 20 tys badań (tak gdzieś wyczytałam) i rzeczywiście wyczytałam kilka przypadków pomyłek na różnych forach.

Moje ryzyko było za duże aby robić Nifty i tak jak @ola-ska uznałam że jeśli się badać to już w zasadzie że 100% pewnością
 
Nikt Noe proponuje nifty bo po pierwsze jest płatny a po drugie nie jest on wskazaniem do ewentualnej terminacji ciąży.
Mi lekarz zaproponował jako opcje ale uprzedził ze jeśli wykdzie zła a będziemy chcieli przerwać ciąże to i tak konieczne będzie badanie amnio
Doszło mnie tez ze jedna z pacjentek ( a Noe ma ich tak dużo w Opolu miała wynik pozytywny z nifty a urodziła chore dziecko wiec stwierdziłam ze jak badać to z jak największa pewnością wyniku i zrobiłam amnio
Z Nifty bardziej chodzilo mi o kwestię, którą poruszyła tu wcześniej jedna z dziewczyn - ewentualnych zysków dla lekarza.
Mój lekarz też miał przypadek pacjentki której wyszło dobre Nifty a dziecko urodziło się z zespołem Downa.
Niby badania wskazują że Nifty myli się raz na 20 tys badań (tak gdzieś wyczytałam) i rzeczywiście wyczytałam kilka przypadków pomyłek na różnych forach.

Moje ryzyko było za duże aby robić Nifty i tak jak @ola-ska uznałam że jeśli się badać to już w zasadzie że 100% pewnością
Czytając o testach też na jakimś forum trafiłam taką historię.

Ja nie brałam pod uwagę przerwania ciąży, nawet gdyby wynik był tragiczny, ale na pewności wyniku bardzo mi zależało - dla własnego spokoju głowy i pozbycia się nerwów, a w gorszym scenariuszu, by mieć czas oswoić się z myślą, przygotować do zmian i przywitać dzieciątko z miłością, a nie poczuciem odrzucenia...
Jeszcze trochę i to okropne oczekiwanie się skończy i będę wiedzieć na czym stoimy.
 
Nikt Noe proponuje nifty bo po pierwsze jest płatny a po drugie nie jest on wskazaniem do ewentualnej terminacji ciąży.
Mi lekarz zaproponował jako opcje ale uprzedził ze jeśli wykdzie zła a będziemy chcieli przerwać ciąże to i tak konieczne będzie badanie amnio
Doszło mnie tez ze jedna z pacjentek ( a Noe ma ich tak dużo w Opolu miała wynik pozytywny z nifty a urodziła chore dziecko wiec stwierdziłam ze jak badać to z jak największa pewnością wyniku i zrobiłam amnio
Ja również czytałam gdzieś na forach o pomylkach Nifty ale gdy popatrzymy na przykładowy wynik badania to napisane jest że dokładność testu wynosi 99,17% natomiast swoistosc >99.95%. Dla nas ważniejsza jest swoistosc testu bo to oznacza wyeliminowanie choroby, czyli jeżeli wynik będzie prawidlowy tzn że na 99.95% ten wynik się potwierdzi (uważam że to bardzo duzo), natomiast nizsza czulosc oznacza że wsrod wyników nieprawidłowych niektóre okażą się prawidlowe (chyba 1 z 16 będzie prawidlowy, czyli brak trisomii). Wydaje mi się że komentarze o pomylkach Nifty częściej dotyczą wyników nieprawidłowych, które jednak po amnio okazują się prawidlowe. Poprawcie mnie proszę jak się mylę. Przyznam że rozważam test Nifty i szukam wszędzie info jak to jest z tymi pomylkami. Pozdrawiam.
 
Ja również czytałam gdzieś na forach o pomylkach Nifty ale gdy popatrzymy na przykładowy wynik badania to napisane jest że dokładność testu wynosi 99,17% natomiast swoistosc >99.95%. Dla nas ważniejsza jest swoistosc testu bo to oznacza wyeliminowanie choroby, czyli jeżeli wynik będzie prawidlowy tzn że na 99.95% ten wynik się potwierdzi (uważam że to bardzo duzo), natomiast nizsza czulosc oznacza że wsrod wyników nieprawidłowych niektóre okażą się prawidlowe (chyba 1 z 16 będzie prawidlowy, czyli brak trisomii). Wydaje mi się że komentarze o pomylkach Nifty częściej dotyczą wyników nieprawidłowych, które jednak po amnio okazują się prawidlowe. Poprawcie mnie proszę jak się mylę. Przyznam że rozważam test Nifty i szukam wszędzie info jak to jest z tymi pomylkami. Pozdrawiam.

Są jeszcze testy Panorama i Harmony oprócz NIFTy.Ale nie mam pojęcia na czym polegają różnice między nimi.
 
Dziewczyny nifty to znów tylko test przesiewowy który daje prawdopodobieństwo.. niedawno na którymś z forów pisała dziewczyna że nifty dało wynik 1:1,01 zd, a po zrobieniu aminopunkcji okazało się że kariotyp Prawidłowy. Córeczka ma kilka lat j jest zdrowa.
Mój lekarz na pytanie czy robić tego typu testy zapytał, czy mam za dużo pieniędzy.. wtedy się zdenerwowałem, ale teraz doceniam. Postanowiłam że nie chce prawdopodobieństwa, chciałam pewności- zrobiłam aminopunkcje.
 
reklama
Dziewczyny nifty to znów tylko test przesiewowy który daje prawdopodobieństwo.. niedawno na którymś z forów pisała dziewczyna że nifty dało wynik 1:1,01 zd, a po zrobieniu aminopunkcji okazało się że kariotyp Prawidłowy. Córeczka ma kilka lat j jest zdrowa.
Mój lekarz na pytanie czy robić tego typu testy zapytał, czy mam za dużo pieniędzy.. wtedy się zdenerwowałem, ale teraz doceniam. Postanowiłam że nie chce prawdopodobieństwa, chciałam pewności- zrobiłam aminopunkcje.


Ja też zrobiłam amnio.Ale ja miałam kiepski wynik, więc po prostu musiałam wiedzieć czy mój bobas ma ZD czy nie.Chocby po to aby się przygotować na poród.
Wiecie że przez amnio straciłam kilka koleżanek?
 
Do góry