reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Agnesss to dobrze, ż chłopak jednak przejrzał na oczy, w takich chwilach bardzo ważne żeby mieć kogoś, do kogo można się chociaż przytulić. Od mysli nie uciekniesz, każdy musi przeżyć żałobę po stracie maleństwa. Przytulam.

mama2010 a może córeczka zrobi wam niespodziankę, dzień się jeszcze nie skończył :)
 
reklama
Kora gratuluję te pierwsze ruchy dziecka najbardziej zapamiętałam- takie Łaskotanie w brzuchu:szok::-D;-) MOTYLKI W BRZUCHU Gratuluję jeszcze raz
 
Witam Was serdecznie, nie wiem czy pamiętacie ale kilka tygodni temu opisywałam Wam diagnozę jaką postawił lekarz w temacie mojego syna-karłowatość, kolejni lekarze nie potwierdzili diagnozy, ale ogromny strach pozostał aż do 14 listopada godz.7.40 gdy mój ukochany syn pojawił się na świecie, jest całkowicie zdrowy:) Pamiętajcie, lekarzom nie należy do końca ufać.
 
Martaik pamiętamy :)

Serdecznie gratuluje zdrowego synka :) Mój starszy syn też jest z 14 listopada, tyle że z 2004 r.

An82
a co u ciebie?
 
a ja raz leze raz chodze raz siedze nie przemeczam sie maluszek rosnie serduszko pyka bo teraz chodze do lekarza co 2 tyg a co tam w koncu są po to zeby sprawdzali juz nie plamie tylko czasem to tak wychodzi dwa plamienia na 2 tygodnie lekarz wie i nic nie mozwi ze źle.
Połówkowe mam 6 grudnia wiec wszystko bede wiedziala i napisze co u mnie i sprawdze sobie czy dobre wyniki na tej stronie co jedna z dziewczyn wkleila bo zapisalam sobie :)

Brzuch mi rośnie, caly czas czuje żaby i jakby rybka plywała czasem kucia ale to delikatnie.
 
Gratuluje maleństwa!!
Cieszę się że u większości z Was wszystko w porządku.
Ja odebrałam dzisiaj wynik badania histopatologicznego i wynik amniopunkcji...
Wg h-p był to płód męski, opis wyniku jest przerażający, nie wiem w ogóle jak mam to rozumieć ale brzmi okropnie, wszędzie ropne nacieki, obrzęki itp. na łożysku, pępowinie itd., ale płód bez widocznych wad, a wg amniopunkcji był to płód żeński z Zespołem Turnera więc ja już nic nie wiem... :(
 
dziękuję serdecznie:) agnesss, problemy z łozyskiem to jeszcze nie koniec świata, musisz tylko bardzo zdrowo sie odzywiac, nie pic nawet herbaty, czy soków, jedz dużo owocow, warzyw, serków, razowego chleba, pij wodę mineralną a jest duża szansa że wszystko będzie ok. ja po cc dowiedziałam sie ze na 3 stopnie dojrzałosci łozyska moje mialo 1, synek urodził sie z waga 2210, mierzy 49cm, ale jest zdrów jak ryba, otrzymal 10 punktów.Profesor który mnie operował stwierdził ze moj synek zawdziecza zycie temu ze bardzo o siebie dbałam, jadlam to co wyzej napisałam, nie paliłam, unikalam spalin samochodowych. Jeśli bedziesz ostrozna to i Tobie sie uda, powodzenia, trzymam za Was kciuki.
 
Wiedza z Wikipedii

Zespół Turnera
(ang. Turner's syndrome, łac. syndroma Turner) – uwarunkowany genetycznie zespół wad wrodzonych spowodowany całkowitym lub częściowym brakiem jednego z chromosomów X we wszystkich komórkach organizmu lub w pewnej ich części. Występuje u 1 na 2000 – 2500 urodzonych dziewczynek. Najważniejsze cechy występujące u osób z zespołem Turnera to: niski wzrost, słabo zaznaczone cechy żeńskie i wrodzona dysgenezja gonad powodująca w większości przypadków bezpłodność.

Zespół Turnera jest jedną z najczęstszych aberracji chromosomowych. Ocenia się, ze występuje u 3% wszystkich ludzkich płodów. Jednakże tylko 1% spośród tych płodów dożywa porodu

Czynniki ryzyka wystąpienia zespołu Turnera u dziecka są słabo poznane. Wiadomo, że częstość zespołu u dziecka nie ma związku z wiekiem matki, jak w trisomii 21, 18 czy 13

Rozpoznanie

Dziewczynka z zespołem Turnera[1]. Dzieci z zespołem Turnera rozwijają się początkowo prawidłowo i często sprawiają wrażenie zupełnie zdrowych, dopóki nie stwierdzi się u nich zbyt wolnego tempa wzrastania. Dlatego właściwe rozpoznanie może nastąpić późno

W okresie prenatalnym

Rozpoznanie zespołu Turnera można postawić już w okresie prenatalnym. W badaniu USG można stwierdzić obecność uogólnionego obrzęku płodu, torbielowatego wodniaka szyi (cystic hygroma), wrodzonych malformacji serca i (lub) układu moczowego. Nieprawidłowy jest również wynik pomiaru przezierności fałdu karkowego (ang. nuchal translucency, NT); wykazano, że wartość NT jest wprost proporcjonalna do ryzyka wystąpienia zespołu Turnera u dziecka. Diagnostyczny jest także wynik tzw. testu potrójnego (gonadotropina kosmówkowa, nieskoniugowany estriol, alfa-fetoproteina). Testem potwierdzenia jest oznaczenie kariotypu płodu. Prenatalne wykrycie zespołu Turnera u płodu nie zmienia rokowania i dziecko zdiagnozowane po urodzeniu ma taką samą oczekiwaną długość życia

Leczenie przyczynowe w zespole Turnera jest niemożliwe.
 
reklama
Problemami z łożyskiem się nie martwię, ale trochę dziwi mnie to że nagle jakieś rozlane ropne zacieki, podobnie w wodach płodowych i w pępowinie jak przez cały czas i po zabiegu wszyscy mówili że z macicą i łożyskiem było wszystko ok więc nie wiem czym to mogło być spowodowane.
Poza tym zespół Turnera występuje tylko u dziewczynek więc skąd informacja że to był płód męski.
Lekarz z instytutu genetyki wytłumaczył mi wszystko i niby może się tak zdarzyć, ale prędzej podejrzewałby błąd szpitala.
Najważniejsze jest to dla mnie, że nie powoduje to zwiększonego ryzyka przy kolojnej ciąży i nie powinno mieć wpływu na zdrowie dzieci w przyszłości, bo nie jest to dziedziczna, powtarzalna wada genetyczna.
 
Do góry