reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

ania, no właśnie jak widać są problemy. U mnie nie robią amniopunkcji, bo podobno już nie mają umowy z NFZ, dlatego kierują do Białegostoku. Dzwoniłam do Multimed w warszawie, tam na pewno mogę zrobić badanie, nieważne z jakiego województwa ma się skierowanie. Minus jest taki, że amniopunkcję musi poprzedzić wizyta u ich genetyka, a to oznacza jeżdżenie dwa razy do Warszawy. Jutro będę wiedzieć, co z Invicta. W obu miejscach można skorzystać z metody Fish.
 
reklama
Cześć dziewczyny byłam dziś u swojego gina zrobiłmi usg dzidzia urosła ma już prawie 11 cm machała rączkami i nóżkami
Na chwilę obecną zdecydowaliśmy z mężem że nie robię amniopunkcji bo i tak nie zdecyduję się jak coś na zabicie swojego dziecka
Wierzymy że jest zdrowa i wszystko będzie dobrze
Z jednej strony zrobiłbym to byłabym pewna szybciej jak jest ale boje sie z drugiej strony ryzyka poronienia niby tylko 1 pr ale przy moich 4 poronieniach to i tak strach jest :(((
Boże czemu to musi być takie ciężkie:((
 
Gosia, dobra decyzja :-) Dzieciątko jest zdrowe- tak myślę i Ty musisz w to wierzyć. Moja znajoma przez to badanie straciła zdrowego synka i- niestety- jak do tej pory, nie udało jej się zajść w ciążę. Nie stresuj się, bo to nie służy ani Tobie, ani Maleństwu :tak: Pozdrawiam :happy2:
 
gosia7534 skoro wynik badania nie wpłynąłby na decyzję o urodzeniu dziecka, to faktycznie nie masz po co robić amnio. Doczytałam, że ryzyko masz 1:90, to jak dla mnie nie jest aż tak źle. Ważne, żebyś wyrzuciła z głowy wszystkie głupie myśli i trzymała się tego do dnia porodu. I na pewno masz zdrowego dzidziusia!!!! :-)
 
gonia Nie fajnie że takie problemy myślałam że jest wszędzie tak samo że jak się robi prenatalne to w tym samym miejscu reszte zabiegow.. współczuję jeżdzenia ale dla dzidzi wszystko prawda ? :) :*

gosia masz rację jeśli wynik amino nic nie zmieni i bezwarunkowo chcesz urodzić to nie ma sensu narażać dzidziusia na niebezpieczeństwo :) a napewno okaże się że wszystko dobrze bedzie wynik 1;90 to nie aż taki strach.. u mnie jest 1:9 więc rożnica....

bedzie dobrze buziaki :*
 
Gosia też uważam, że podjęliście dobrą decyzję :tak: zaciskam kciuki za kolejne usg &&& jestem pewna, że dzidzia jest zdrowa :-)
Ania jeszcze tydzień i będziesz już po!!! robisz Fisha? czy cierpliwie czekasz 3 tyg?
Gonia tak ja miałam skierowanie z Invicty ja się tam leczyłam zaszłam w ciąże z in vitro i poszłam na prenatalne bo kiedyś po jakiś 3 latach starań robiliśmy u siebie badania genetyczne i tam dostaliśmy skierowanie na prenatalne w razie ewentualnej ciąży ze względu, że tak długo nie możemy zajść... co do usg po tak zaraz po zabiegu robił mi drugie usg oni w czwartki wykonują amniopunkcję mają dzień zabiegowy ja byłam jako pierwsza ale czekało jeszcze chyba z 6 kobiet także to powszechne badanie w Inviccie z wewnętrznych statystyk ryzyko poronienia jest 0,5%.
też chciałam zostać w hotelu ale dr powiedział że spokojnie mąż może mnie zabrać do domu jechać ostrożnie ja byłam obłożona poduchami a potem już w swoim łóżku było super... a ile kosztuje Fish w Inviccie? bo to dodatkowo płatne prawda na NFZ nie robią?
 
martaczi nie robie fisha wg nie wiem czy tam robią.. bedziemy czekać cierpliwie.. mam nadzieję że szybko zleci... może na święta już dostaniemy wyniki... chciałabym :)
 
Gosiu wierze ze dzidzia twoja jest zdrowa:-)

Goniu mam nadzieje ze znajdziesz to miejsce gdzie ci zrobia bezproblemu...napewno to jest dla ciebie frustrujace:-\

Aniu wszystko ladnie wyjasnila ci martaczi,ja niebralam zadnych lekow przed zabiegiem i po...ja mialam robione w szpitalu i poszlam tam na 2 dni.
Trzymam.kciuki

Metoda Fisha pewnie kosztuje okolo 1000zl ja placilam 840zl
 
reklama
Do góry