reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Hej, dziewczyny pomóżcie... lekarka namawia mnie na amniopunkcję po tym jak wyszło mi w pappie wysokie ryzyko trisomii 21.
Mówi że nifty można zrobić ale lepiej te 2500 wydać na coś innego, a amniopunkcję mam bezpłatnie.
Co tu teraz robić? Czy amniopunkcja też wykrywa wszystkie te wady co nifty pro? Jestem zielona w tym temacie kompletnie 🙊 ale nie ukrywam że amniopunkcji ze względu na ryzyko poronienia się boję i wolałabym tylko nifty...
 
reklama
Hej, dziewczyny pomóżcie... lekarka namawia mnie na amniopunkcję po tym jak wyszło mi w pappie wysokie ryzyko trisomii 21.
Mówi że nifty można zrobić ale lepiej te 2500 wydać na coś innego, a amniopunkcję mam bezpłatnie.
Co tu teraz robić? Czy amniopunkcja też wykrywa wszystkie te wady co nifty pro? Jestem zielona w tym temacie kompletnie 🙊 ale nie ukrywam że amniopunkcji ze względu na ryzyko poronienia się boję i wolałabym tylko nifty...
A czemu wyszło Ci wysokie ryzyko? Ile masz lat? Jak wymiar przezierności karkowej? Czy kość nosowa widoczna? Na USG wyszły jakieś wady? Czy tylko badanie z krwi źle wyszło?
 
Hej, dziewczyny pomóżcie... lekarka namawia mnie na amniopunkcję po tym jak wyszło mi w pappie wysokie ryzyko trisomii 21.
Mówi że nifty można zrobić ale lepiej te 2500 wydać na coś innego, a amniopunkcję mam bezpłatnie.
Co tu teraz robić? Czy amniopunkcja też wykrywa wszystkie te wady co nifty pro? Jestem zielona w tym temacie kompletnie 🙊 ale nie ukrywam że amniopunkcji ze względu na ryzyko poronienia się boję i wolałabym tylko nifty...
Mjie wynik nifty uspokoił na czas oczekiwania na aminopunkcje. Na wyznaczony termin aminopunkcji czekałam spokojna. Im blizej zabiegu tym bardziej sie bałam. Mialam ja robiona dzis i wlasnie odpoczywam w łożku. Mialam pełno mysli w głowie. Juz w poczekalni na zabieg chcialam uciec i jej nie robic, ale poddałam sie losowi. Uznałam ze jesli to dziecko jest mi przeznaczone to bede je miec. Poza tym kalkulowałem co bedzie gorsze dla mnie i mojej rodziny (mam juz zdrowa 2,5 letnia córeczkę) - czy utrata dziecka w wyniku powikłań jesli aminopunkcji jesli ją wykonam, czy posiadanie chorego dziecka jesli jej nie wykonam. Zabieg sie odbył i mam nadzieje ze bedzie wszytko Ok.
 
Hej, dziewczyny pomóżcie... lekarka namawia mnie na amniopunkcję po tym jak wyszło mi w pappie wysokie ryzyko trisomii 21.
Mówi że nifty można zrobić ale lepiej te 2500 wydać na coś innego, a amniopunkcję mam bezpłatnie.
Co tu teraz robić? Czy amniopunkcja też wykrywa wszystkie te wady co nifty pro? Jestem zielona w tym temacie kompletnie 🙊 ale nie ukrywam że amniopunkcji ze względu na ryzyko poronienia się boję i wolałabym tylko nifty...
A inna rzeczą ktora mnie przekonywała do amino było to ze ani na podstawie nifty ani zadnych innych badań usg itp. - nikt zupełnie nie chciał powiedzieć mi czy moje dziecko bedzie zdrowe. Nawet tuż przed zabiegiem w gabinecie poprosiłam lekarza wykonującego zeby spojrzał na nifty, na inne badania z krwi itp. I nic. Nikt sie nie podpisze z pełnym przekonaniem ze jest Ok bez amino. Sugerował ze jesli sie obawiam to mozna przełożyć zabieg i np poczekac do 18-20 tygodnia kiedy to niekiedy wychodza na usg niezauważalne wczesniej wady - i w tym momencie ostatecznie ( pewnie nieświadomie) przekonał mnie do wykonania tej aminopunkcji. Generalnie bardzo spoko fajny lekarz.
 
A czemu wyszło Ci wysokie ryzyko? Ile masz lat? Jak wymiar przezierności karkowej? Czy kość nosowa widoczna? Na USG wyszły jakieś wady? Czy tylko badanie z krwi źle wyszło?
Mam 27 lat , jak byłam na USG to mi powiedziała że obrazowo wszystko mam w normie a dopiero po kilku dniach jak przyszły wyniki to zobaczyłam że NT mam 3.5 mm a ona na badaniu nic o tym nie wspomniała....
Kość nosowa widoczna,
przepływ na zastawce trójdzielnej prawidłowy, CRL 69.4,
wiek ciąży 13 tydz,
Wymiar dwuciemieniowy 26.1 mm
Wolne bhcg 1,7959 MoM, pappa 0,916 MoM
 
Mam 27 lat , jak byłam na USG to mi powiedziała że obrazowo wszystko mam w normie a dopiero po kilku dniach jak przyszły wyniki to zobaczyłam że NT mam 3.5 mm a ona na badaniu nic o tym nie wspomniała....
Kość nosowa widoczna,
przepływ na zastawce trójdzielnej prawidłowy, CRL 69.4,
wiek ciąży 13 tydz,
Wymiar dwuciemieniowy 26.1 mm
Wolne bhcg 1,7959 MoM, pappa 0,916 MoM
A ryzyko jakie wyszło? Ja miałam 1:222. Co prawda ja miałam USG idealne, tylko wysokie bhcg. Badanie nifty nadal ci wylicza prawdopodobieństwo że dziecko będzie chore. Po amniopunkcji wiesz na 100%. Ja się nie zdecydowałam na amnio bo i tak bym urodziła i tak. Bardziej bym to wszystko przeżyła gdybym miała powikłanie po amnio (poronienie) a dziecko później okazałoby się zdrowe. Jestem w 29 tyg ciąży, na razie na USG nadal wszystko super. Musisz po prostu porozmawiać z mężem o wszystkich możliwościach i jakie potencjalne decyzje byście podjęli. I wtedy podjąć decyzję co do dalszej diagnostyki czy jej braku.
 
A ryzyko jakie wyszło? Ja miałam 1:222. Co prawda ja miałam USG idealne, tylko wysokie bhcg. Badanie nifty nadal ci wylicza prawdopodobieństwo że dziecko będzie chore. Po amniopunkcji wiesz na 100%. Ja się nie zdecydowałam na amnio bo i tak bym urodziła i tak. Bardziej bym to wszystko przeżyła gdybym miała powikłanie po amnio (poronienie) a dziecko później okazałoby się zdrowe. Jestem w 29 tyg ciąży, na razie na USG nadal wszystko super. Musisz po prostu porozmawiać z mężem o wszystkich możliwościach i jakie potencjalne decyzje byście podjęli. I wtedy podjąć decyzję co do dalszej diagnostyki czy jej braku.
1:38 wyszło 😔
Myślę że chyba zrobię nifty pro jak najszybciej uda mi sie umówić, a w razie złych wyników pójdę najwyżej na tą amniopunkcję, mam umówiony termin 9.12 może do tego czasu już będę mieć wyniki. .
 
1:38 wyszło 😔
Myślę że chyba zrobię nifty pro jak najszybciej uda mi sie umówić, a w razie złych wyników pójdę najwyżej na tą amniopunkcję, mam umówiony termin 9.12 może do tego czasu już będę mieć wyniki. .
Miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Na wyniki nifty czeka się ok 2 tyg. Trzymam kciuki 🙂 daj znać jak będziesz miała wyniki.
 
To tylko i wyłącznie Twoja decyzja czy zrobisz amnio. Mi wyszło wysokie ryzyko trisomii 13, moja gin sugerowała żeby zrobić testy lub amnio, ja jednak nie chciałam po pierwsze bałam się po drugie to jest chciany bobas jaki by nie był . Żyłam trochę na skraju do następnego prenatalnego badania , bo USG i parametry dziecka były takie jak powinny, z tym że moje dziecko było mniejsze niż wiek ciszy od om.
W kwietniu urodziłam malutka śliczna córeczkę ☺️ która już dogoniła wzrostem i waga maluchy większe i cięższe o kilogram od siebie .
Będę trzymać mocno kciuki, aby w Twojej sytuacji było wszystko dobrze ❤️
 
reklama
A ryzyko jakie wyszło? Ja miałam 1:222. Co prawda ja miałam USG idealne, tylko wysokie bhcg. Badanie nifty nadal ci wylicza prawdopodobieństwo że dziecko będzie chore. Po amniopunkcji wiesz na 100%. Ja się nie zdecydowałam na amnio bo i tak bym urodziła i tak. Bardziej bym to wszystko przeżyła gdybym miała powikłanie po amnio (poronienie) a dziecko później okazałoby się zdrowe. Jestem w 29 tyg ciąży, na razie na USG nadal wszystko super. Musisz po prostu porozmawiać z mężem o wszystkich możliwościach i jakie potencjalne decyzje byście podjęli. I wtedy podjąć decyzję co do dalszej diagnostyki czy jej braku.
Ja myślę, że jakby coś dolegało maluszkowi to USG by pokazało nieprawidłowości. Trzeba być dobrej myśli ,❤️
 
Do góry