reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Leżę lub siedzę prawie cały czas bo mniej mnie wtedy boli. Też mam z lewej strony.
Co to znaczy że macica się "stawia"? Pierwszy raz słyszę.
Nospe brałam jak przyjechałam i teraz chyba już przestaje działać bo mnie znów pobolewa.
Jak rozpoznam że się wody sączą? To chyba by się lać musiały. One mają jakiś specjalny kolor lub zapach?
 
reklama
Cześć Margaretka spotkałyśmy się już na forum czekając na wyniki amino, nipty na belly. Wiem ze miałaś taka sama przezierność jak ja 4,3 mm. Opisywałam tam swoją historie, ze zrobiłam Sanco i wyszło prawidłowo. Jednak tak strasznie meczy mnie nie pewność ze zapisałam się na amino to znaczy wstępnie narazie na rozmowę do Poznania do Poradni i tam zadecydują czy robimy amino. Jadę w poniedziałek. Trzymam za Ciebie bardzo mocno kciuki brałaś Fish czy coś takiego czy będziesz czekać standardowo na wynik ? Buziaki
 
Dziewczyny czy któraś z was miała taka sytuacje, ze w przypadku grupy Rh - po amino musiała zostać w szpitalu ? Ja dziś chcąc się zarejestrować zostałam poinformowana, Że jeśli zostanie wykonana amino będę musiała zostać w szpitalu. Pozdrawiam gorąco 😘
 
Cześć Margaretka spotkałyśmy się już na forum czekając na wyniki amino, nipty na belly. Wiem ze miałaś taka sama przezierność jak ja 4,3 mm. Opisywałam tam swoją historie, ze zrobiłam Sanco i wyszło prawidłowo. Jednak tak strasznie meczy mnie nie pewność ze zapisałam się na amino to znaczy wstępnie narazie na rozmowę do Poznania do Poradni i tam zadecydują czy robimy amino. Jadę w poniedziałek. Trzymam za Ciebie bardzo mocno kciuki brałaś Fish czy coś takiego czy będziesz czekać standardowo na wynik ? Buziaki

Nie pamiętam cię za bardzo 🙈 Nie brałam fisha. Będę czekać na wyniki. My i tak zdecydowaliśmy że urodzimy, a wydatek nie jest mały. Tyle już czekałam to i teraz poczekam.

Ja mam Rh- i nie zostałam. Mam tylko jeszcze jutro na zastrzyk jechać. Ale może to wszystko od szpitala zależeć.
 
Nie pamiętam cię za bardzo 🙈 Nie brałam fisha. Będę czekać na wyniki. My i tak zdecydowaliśmy że urodzimy, a wydatek nie jest mały. Tyle już czekałam to i teraz poczekam.

Ja mam Rh- i nie zostałam. Mam tylko jeszcze jutro na zastrzyk jechać. Ale może to wszystko od szpitala zależeć.
Rozumiem mnóstwo tam osób na forum. Zapewne tak w jednym może być tak a w innym inaczej.
 
Dziewczyny czy któraś z was miała taka sytuacje, ze w przypadku grupy Rh - po amino musiała zostać w szpitalu ? Ja dziś chcąc się zarejestrować zostałam poinformowana, Że jeśli zostanie wykonana amino będę musiała zostać w szpitalu. Pozdrawiam gorąco [emoji8]
Ja dostałam tego samego dnia jedynie zastrzyk i tyle. Kazali mi na amnio przywieźć dwa dokumenty potwierdzające moja grupę krwi.
 
Dziewczyny a czy może znacie kogoś i mogłybyście polecić gonekologa właśnie od patologii Warszawa?
Z góry dziękuje ☺
To ja goraco polecam dr Katarzyna Smoter. Prywatnie przyjmuje na Ursynowie w Boramedzie i pracuje w szpitalu na Żwirki i Wigury. Prowadzę u niej drugą ciążę i jest bardzo czujna na wszystko.
 
reklama
Hej dziewczyny, zaglądam tu od niedawna i bardzo mnie podnosi na duchu fakt, że opisanych jest tu tyle trudnych historii, a ogromna większość z happy endem :) mam nadzieję że i moja tak się skończy:)
Robiłam usg prenatalne 3.11, wszystko idealne
Crl 60.8
NT 1.3
FHR 161
Mój wiek 32,w momencie porodu 33
Piękny profil, bardzo wyraźny nosek, kosc nosowa jest , parametry no książkowe:) obliczone na podstawie tego ryzyko było niskie, lekarz powiedział, że jeśli chce to mogę zrobić jeszcze biochemie na co się zgodziłam...no i tu zaczęły się schody
Pappa 0.4648
BHCG 1.9649
Ryzyko skorygowane trisomni 21 1:288....
Lekarz dał mi skierowanie na amniopunkcja, powiedział że jego zdaniem nie ma powodów do obaw, ale nie możemy tego bagatelizować...
Nie przeraża mnie fakt wykonania amniopunkcji, tylko czas oczekiwania na nią, bo aktualnie jestem na początku 13 tyg, więc mogę ja zrobić za ok 3 plus czas czekania na wynik kolejne 3....Nie jestem tego w stanie przejść psychicznie i w poniedziałek idę na SANCO. Oczywiście na amnio też się zapiszę, bo różnie może być. Jestem dobrej myśli, wiem że wyniki pappy potrafiły niejedną z nas doprowadzić na skraj, u mnie też wiek pewnie podwyższa...
W ogóle lekarz mnie zaskoczył, no powiedział że do tych statystyk ryzyka nie uwzglednia się tego że dziecko ma kosc nosowa i jak by mi ja uwzględnił to bym.miala 1:916.... z kolei jak to zapytałam czy jakbym miała 1 rok mniej to bym już miała ryzyko pośrednie to powiedział że tak,ale nie można tak tego rozpatrywac😃 no skolowana jestem strasznie, najgorszy lęk mi już minął, mam nadzieję, że za ok 2 tyg będę kolejnym happy endem na forum :)
 
Do góry