reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Nie moga zakazac bo lekarz ma obowiązek poinformowac o stanie zdrowia itp sa przepisy na to.
Nie wiem co by musieli zrobic zeby zakazac badan. Wiadomo na nfz moze zostac to ograniczone, ale prywatnie za pienaidze to bedzie mozna wszystko
 
reklama
Czy myślicie, że skutkiem takiej regulacji będzie ograniczenie realnego dostępu do diagnostyki prenatalnej? Obawiam się, że nie będą już robić testów podwójnych ani badań inwazyjnych i kobiety będą skazane na prywatne testy NIPT, które też nie są stuprocentowo pewne...

Będzie.
Na pewno tej refundowanej z NFZ.
Dobrzy lekarze prywatni sprawdzą to co teraz sprawdzają a nam dodatkowo zostają testy NIPT...

Również jestem pewna że nie urodziłabym świadomie chorego dziecka. I przy kolejnej ciąży jeśli nie będę mieć wystarczającej opieki u nas to będę jeździć za granicę. Tylko przeraża mnie los tysięcy kobiet które takich możliwości nie mają...
 
Nie moga zakazac bo lekarz ma obowiązek poinformowac o stanie zdrowia itp sa przepisy na to.
Nie wiem co by musieli zrobic zeby zakazac badan. Wiadomo na nfz moze zostac to ograniczone, ale prywatnie za pienaidze to bedzie mozna wszystko

Mogą przestać refundować a to dla wielu kobiet będzie oznaczało brak diagnostyki.
 
Czy myślicie, że skutkiem takiej regulacji będzie ograniczenie realnego dostępu do diagnostyki prenatalnej? Obawiam się, że nie będą już robić testów podwójnych ani badań inwazyjnych i kobiety będą skazane na prywatne testy NIPT, które też nie są stuprocentowo pewne...
Według mnie nie ma takiej opcji żeby to zniknęło. Kwestia refundacji to już inna sprawa.
 
Tragedia. Jestem przekonana, że za moment test podwójny przestanie być refundowany dla tych, dla których był i faktycznie jeszcze mniej kobiet będzie świadomych tego, że warto zrobić badania nieinwazyjne. A co dopiero amnio...

Naprawde współczuje tym wszystkim, którym w tym momencie i później będzie się waliło życie.. Aż mi trudno uwierzyć, że tak niewiele czasu dzieliło mnie od jesCze większej tragedii..
 
Dziewczyny temat jak najbardziej ważny, ale może warto o tym podyskutować na osobnym wątku.
Za jakiś czas będzie ktoś szukał informacji takich jak w temacie a trafi na kilkanaście stron dyskusji nie na temat.
 
Uwazam ze to wlasnie jest na temat.
Ktos kto trafi na te kilka stron bedzie wiedzial że zakazali aborcji, ale w razie co mozna szukac pomocy np za granicą.
Nie oszukujmy sie duzo kobiet robi amniopunkcje po to zeby w razie zlego wyniku móc przerwac ciążę wiec info na temat biezacej sytuacji prawnej w kraju jest jak najbardziej na temat
 
Jeszcze dwa miesiące temu nie wiedziałam czy moje dziecko jest zdrowe, a wiedziałam, że w razie czego chcę terminacji. Teraz chyba jedyna opcja to Holandia, póki jeszcze granice otwarte....
 
reklama
Jeszcze dwa miesiące temu nie wiedziałam czy moje dziecko jest zdrowe, a wiedziałam, że w razie czego chcę terminacji. Teraz chyba jedyna opcja to Holandia, póki jeszcze granice otwarte....
W Hiszpanii do 14tc mozna usunqc ciaze be podawania powodu.
Edit: a w przypadku wad u plodu do 22tc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry