reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia i problemy z nią związane

wiem ,że robią badanie w laboratorium FRYDA,maja odzdziały w całej Polsce
Fryda - Strona główna
oto przykłady panelów

  • Profil Pediatryczny Euroline – skład : Trawy mix ( Tymotka Łąkowa , Żyto ), Brzoza , Bylica pospolita , Dermatophagoides pteronyssinus , Dermatophagoides farinae , Kot , Pies, Koń , Cladosporium herbarum , Aspergillus fumigatus , Alternaria alternata , Białko jaja , Żółtko jaja , Dorsz, Mleko , Alfa-laktoalbumina , Beta-laktoglobulina , Kazeina , BSA surowicza albumina wołowa , Mąka pszenna , Ryż , Soja , Orzech ziemny , Orzech laskowy , Marchew , Ziemniak , Jabłko. Cena 160 złotych.
  • Profil Pokarmowy Euroline – skład : Białko jaja , Żółtko jaja , Mleko , Drożdże , Mąka pszenna , Mąka żytnia , Ryż , Soja , Orzech ziemny , Orzech laskowy , Migdał , Jabłko , Kiwi, Brzoskwinia , Pomidor , Marchew , Ziemniak , Seler , Dorsz , Krewetka. Cena 160 złotych.
  • Profil Oddechowy Euroline – skład : Tomka wonna , Kupkówka pospolita , Tymotka łąkowa , Żyto , Olcha , Brzoza , Leszczyna , Dąb , Ambrozja, Bylica , Babka lancetowata , Dermatophagoides pteronyssinus Dermatophagoides farinae , Kot , Pies , Koń , Penicillium notatum , Cladosporium herbarum , Aspergillus fumogatus , Alternaria alternata. Cena 160 złotych.
Może się komuś przyda:)tylko nie orientuję się od jakiego wieku
 
reklama
właśnie mi się wydawało, że na razie te testy to mało wiarygodne...
będę w najbliższym tygodniu u alergologa, więc pogadam, ale wiecie co... u nas np nigdy, nawet w najgorszym stanie, kiedy jeszcze mały był na enfamilu nie wyglądało to tak jak u NICE i nigdy nie było nigdzie poza buzią, tylko właśnie na buzi, a na nóżkach i rączkach taka szorstka skóra była, ale niewidoczne dla oka. więc już sama nie wiem co myśleć.
 
Natolin - Ty się tak tym nie przejmuj jak to tak troszkę na buźce. Wiadomo - uważać trzeba, żeby się nie pogorszyło przypadkiem, ale nie ma co panikować, bo teraz to mało dzieci jest które nie mają wcale żadnej alergii, ani jednej plamki, a 90% z tego wyrasta. Będzie dobrze :-) Musi być :-) Mój M. jako niemowlę miał bardzo silną alergię, był moment że leciał teściowej przez ręce bo taki był słaby, już miał chyba jelita zniszczone i nie trawił za bardzo, no ale jakoś go podleczyli (a w tamtych czasach to wiadomo jak było) i wyrósł z tego jak miał gdzieś 3 latka,a teraz to tylko dostaje kataru trochę na wiosnę i jak ma dużo kontaktu z psami, a pokarmowych alergii żadnych.

Cass- U nas na tych zdjęciach to już też jest duża poprawa,bo gorzej znacznie było. Pomógł Zyrtec i odstawienie wszystkiego co się dało. Wiesz co że ja też podejrzewam Cebion. Będę niedługo testować. My właśnie przeszliśmy na Pepti z Nutramigenu, bo po Nutramigenie były zielone kupki i mały miał straszne zaparcia. Ale zielonymi się wcale nie przejmowałam. A teraz na Pepti robi normalne papkowate i zaparcia poszły w niepamięć, no i kolor też żółtawy :-) Teraz przechodzimy na Pepti 2.

Czy któraś z Was ma już to za sobą? U nas wydaje mi się że mały ma bóle brzuszka i puszcza potem bąki-torpedy, prężąc się przy tym. No i nie wiem co robić. No bo przecież musimy przejśc na tę dwójkę tym bardziej że on jest teraz na samym mm. Myślicie że mu się unormuje? Przechodzę w taki sposów: 1. dzień - 1 miarka dwójki; 2. dzień 2 miarki dwójki, 3. dzień - 3 miarki dwójki, 4. dzień (dziś) - nadal 3 miarki ze względu na ten brzuszek, boję się zwiększać.
 
Ostatnia edycja:
dzięki NICE no właśnie tak się zmartwiłam, że u Was tak wygląda poprawa :-( przytulam
to nie jest tak, że on ma mało na buźce, ale zupełnie inaczej, on ma takie czerwone krostki
 
Natolin - u nas to też jest tak że najpierw wychodzą czerwone krostki drobne a potem dopiero się w te plamy zlewają, jak się ich bardzo dużo zrobi, albo się wokół tych krostek zaczerwienie robi (plama taka). U nas teraz to jeszcze widać, ale te plamy to już taka płaska sucha, zaczerwieniona skóra. Już prawie nie ma tam wypukłych skupień krostek. Czyli już nowa wysypka nie wychodzi. Tylko jak to mu przez tyle czasu nie schodziło wcale to pewnie trochę to potrwa zanim skóra się odbuduje.
 
Happybeti (Habibi :-)) ja mam właśnie taką ramę i tam w składzie widzę maślankę.
Elusia no i marchewka chyba ok,bo dziś była kupa gigant po marchewce i wyglądała w porządku. Muszę z jabłkiem spróbować, ale najpierw jeszcze 1 słoiczek marchewki jej dam.
Natolin, Elusia, Nice na pewno dzieciaki z tego wyrosną. Trzeba w to wierzyć.
Nice spora ta wysypka. Nie wyobrażam sobie jak to musiało wyglądać wcześniej. A na ostatnim zdjeciu to Twoja chuda dłoń? :)
Cass ja właśnie z bebilonu 1 mam zamiar na bebiko 2 przejść. A jak robiłaś przejście? Mieszałaś te mleka?
 
Ostatnia edycja:
Elona- ja slepa komenda jestem:)))).Cztery razy czytałam i w końcu te maślankę zauważyłam .I...dziwne....Amelce nic nie jest:szok::-).Może u nas to tak,że jak przegnę z ilością,to uczulenie,a jak w jakichś śladowych ilościach,to spokój- bo przeciez tej Ramy łyżkami nie jem,tyle,co by odrobinę posmarowac...Bo np. marchewka- jak dałam jej cos z marchewką- juz nie pamietam,czy to było jabłko-marchewka,czy soczek jakiś,to momentalnie wysypka.Jak ja zjadłam na obiad sporo marchewki - też.A jak jedną dodam do zupy czy sosu (dla mnie) to jest ok...O co kaman?!!!!
 
Nice ja też przechodzę z 1 na 2 i tak jak Ty podaję po jednej miarce 2 każdego dnia więcej.
Co do bąków to u Nas jest podobnie ale jestem zdania, że tak ma być bo gorzej gdyby w ogóle nie puszczała i się zagazowała :-) Zaparć też nie ma póki co, a wcześniej non stop były, dlatego każda kupa, każdy bąk mnie ogromnie cieszy heh.
 
E-LONA w Twojego posta wkradł się błąd ;-) bo o zdjęciach napisałaś do mnie, a to nie ja wstawiłam tylko NICE.
 
reklama
Natolin dzieki. Rzeczywiście nie o Ciebie chodziło. Już poprawiłam.
Happybeti ja tez wczesniej tej maslanki nie zauwazylam, a czytalam sklad przed kupnem. Dopiero wczoraj zauwazlam. Moze i racja z ta iloscia alergenu, bo jak go malo to organizm moze nie pokazac, ze cos nie tak.
 
Do góry