reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Album Fotograficzny

Sliczne te wasze maluszki!
Ja na wczorajszej wizycie tylko posluchalam serduszka kture pani doktor miala klopoty ze znalezieniem bo tak sie dzidzia wiercila :-) Ale wszystko w porzadku i za tydzien mam usg ale juz nie moge wytrzymac haha.

U was strasznie czesto robia usg. U nas jak wszystko w porzadku to tylko 2 razy robia. Pierwsze w 8 tygodniu a drugie w 20. W pierwszej ciazy jak chodzilam to robili 3 razy a teraz zmienili i tylko 2. Ale mi sie wydaje ze to jest niepotrzebne tak czesto robic na kazdej wizycie to chyba lekka przesada. Mi sie wydaje ze trzy razy wystarczy.
 
reklama
Sliczne te wasze maluszki!
Ja na wczorajszej wizycie tylko posluchalam serduszka kture pani doktor miala klopoty ze znalezieniem bo tak sie dzidzia wiercila :-) Ale wszystko w porzadku i za tydzien mam usg ale juz nie moge wytrzymac haha.

U was strasznie czesto robia usg. U nas jak wszystko w porzadku to tylko 2 razy robia. Pierwsze w 8 tygodniu a drugie w 20. W pierwszej ciazy jak chodzilam to robili 3 razy a teraz zmienili i tylko 2. Ale mi sie wydaje ze to jest niepotrzebne tak czesto robic na kazdej wizycie to chyba lekka przesada. Mi sie wydaje ze trzy razy wystarczy.
Dusia: ja mieszkam w Danii, i u nas tez sa tylko dwa usg jak wszystko jest wporzadku. Dopoki nie odwiedzalam tego forum to nie wiedzialam, ze w Pl dziewczyny maja je na prawie kazdej wizycie(prywatnej rzecz jasna) ...takze sobie podgladam ich zdjecia bo do 17 tyg ponoc wszystkie dzidzie sie tak samo rozwijaja :tak:a na swoje drugie juz usg czekam cierpliwie do tyg20 :-)
 
Sulwie tak na prywatnych wizytach mamy USG co wizytę. Ale w państwowym to inna bajka. W szpitalu ze mną leżała dziewczyna którą przywieźli z krwotokiem. I musiała walczyć żeby jej USG zrobili, a najdurniejszy lekarz nie wiedząc nawet co sie stalo jej powiedział : "I tak pani dzis zabiegu nie zrobie bo nie ma anestezjologa". wywalczyła i okazało sie ze dziecko zdrowe, ślicznie sie rozwija.
Tak ze z tym co mamy to roznie.
Ja pracuje na państwowym etacie i mam cale guzik. Dentysta prywatnie, ginekolog prywatnie, nawet laryngolog prywatnie. A jak chce zrobic badania okresowe to muszę walczyć o skierowania na podstawowe bo za resztę i tak sama płace. taka ta nasza Polska :-(
szczerze wolałabym zeby mi nie odbijali co miesiac tyle kasy i pozwolili bym sama opłaciła sobie za to jakies dobre ubezpiecznie zdrowotne albo płaciła z tego lekarzom
 
Oto i pierwsze zdjęcie :D Jak widać nie jest to wydruk , bo przychodnia NIE MA DRUKARKI o_O ale kliknęłam fote monitora ! Nie wyszlabym z pustymi rękami :) Nawet widac odbicie p. doktora :D Maluszek podczas badania słodko spał ssąc kciuka :) nie dał się podglądnąć jeśli chodzi o płeć :p
 

Załączniki

  • DSCF1087.jpg
    DSCF1087.jpg
    15,7 KB · Wyświetleń: 46
Znachorka widać fajnego maluszka :) dobrze że wpadas na pomysł zrobienia zdjecia :-)
możesz się wybrać sama tylko na USG do innego lekarza. My rozważamy taka możliwość, żeby pójść do prywatnej kliniki tylko na USG 3D. bonus ze daja tez płytke DVD .
ale fajnie poogladać swoje maleństwo chocby przez chwile tylko
 
Anisen kochana , już dawno bym poszła do prywatnego ginka ... ale nastaly cieżkie czasy i aktualnie mam w portfel 5 zł do konca tyg ... i licze na to że przyjdzie kasa ktora ma przyjsc ,a le nic pewnego ...
 
Widzisz Czarodziejka mi ostatni lekarz który prawidłowo pomierzył dzidziola tez robił usg ponad 30 minut zeby maleństwo lezało idealnie bo jak zle lezy to wyniki nie sa miarodajne, a ten palant u którego bylam na 3D robił usg dokładnie 5 minut, pierwsze lepsze ujecie kliknał i mirzył... dlatego wyszedł niebezpiecznie pozdwyzszony wynik, dziecko miało głowke i plecy w ksztalce banana a musi lezec płasko, takze naprawde prawdziwy lekarz nie liczy czasu tylko dba o dobro dziecka i pacjentki atych naciągaczy to powinni powybijać!!!
Dokladnie tak jak piszesz Moniko...lekarka dlugo walczyla zeby mi dokladnie zmierzyc dzidzi bo bylo w nieodpowiedniej pozycji. i w koncu udalo sie uchwycic 2 razy karczek a nosek chyba ze 100:-D:-D:-D:-D
Dobrze ze u Ciebie ok....jednak dobry lekarz jest na wagę złota....mimo ze sie placi duzo kasy.

czesc dziewczyny! a tutaj wlasnie moj maly cud!!! 12 tygodni!!! A co sie go pani dr naszturchala, zeby sie ladnie do zdjecia ustawil...az mi go bylo zal! ale warto bylo :-)

Twoj cudek jest przesliczny!!!!
U nas tez sie Dr naszturchala i napukala w brzuch..dzidek nie chcial lezec po naszemu tylko swojemu :))))):-D
 
reklama
Anisen kochana , już dawno bym poszła do prywatnego ginka ... ale nastaly cieżkie czasy i aktualnie mam w portfel 5 zł do konca tyg ... i licze na to że przyjdzie kasa ktora ma przyjsc ,a le nic pewnego ...

Kochana dobrze wiem co to znaczy jak się nie ma kasy. pracowałam przez 2 lata na zastępstwa albo czasowo tylko za takie pieniądze ze mi na przejazdy starczyło i na jedzenie. Jak chciałam kupić kurtkę na zimę to okazywało się ze nawet nie mam z czego zaoszczędzic. gdyby nie rodzice to bym z głodu zdechła. teraz mam umowe na czas nieokreślony i bardzo sie cieszę. tyle ,ze mamy takie wydatki, ze znów nie odłozymy nic. Jak sie uda wziąśc kredyt na mieszkanie i kupic cos w NT do remontu to moze wyjdziemy na prostą.


 
Do góry