reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Aaa... czyli jak zasypiają Nasze maleństwa

MA-MA-Basia od czasu jak sama zasypia nie zaśnie, gdy ktoś jest w pokoju... A więc ja szybko uciekam-czasami sobie jeszcze trochę popłacze (albo bardzo:sorry2:), ale w końcu usypia:happy: A wcześniej też było głaskanie po główce, ale ile można-do 18-tki???

Mam pytanie do mam, których dzieci śpią w osobnych pokojach-czy zostawiacie na noc zapaloną lampkę?
 
reklama
kasiu Mila ma swoj pokoj i zostawiam lampke i nawet muzyczka gra cala noc !! :-)

co do spania to jedna drzemka tylko ok godziny... na noc ok 19-20 raczej ok 19 i budzi sie z 4 razy i nie wiem jak to zmienic czesto ok 3 biore ja do nas do lozka :-( i z nami spi ...
 
artykuly nie przeczytalam
Ja wiem ze nauczylam synka zasypiac na rekach
jak jest zmeczony to go zanosze do lozeczka jest muzyka swiatelko i go zostawiam, sam zasypia
a jak nie jest zmeczony to jest placz no i co.. i ide i go biore na rece
albo jak nie chce isc spac a jest troszke juz zmeczony a ja potrzebuje chwili spokoju to tez go lulam
wiem ze robie zle
 
Kasiu2506 - Dawidek w pokoju spi sam. Po kapieli masazu olejkiem, daje synkowi caluska, Tatus oowiazkowo tez. Kladziemy myszke do lozeczka, krotkie poglaskanie po buzi, kocham Cie i wychodzimy z pokoju gaszac za soba calkowicie swiatlo. I zamykajac drzwi. Dawidek odwraca sie wtedy na boczek i po 2 minutkach spioszka. Marek chcial zrobic mu lampe nocna, ale po co? skoro dziecko potrafi zasnac w calkowitych ciemnosciach...
 
Mam pytanie do mam, których dzieci śpią w osobnych pokojach-czy zostawiacie na noc zapaloną lampkę?

NIE!!!! NIE!!!! NIE!!!!! Zadnego swiatła! :-p Zsuniete rolety zewnetrzne, calkowita ciemnosc - i tak przez cala noc.................jak go karmie w nocy - to tez calkiem po ciemku :tak::tak::tak: Swiatlo go rozbudza....
 
u mnie tez bez swiatla ani zadnych dzwiekow... wychodze z zalozenia ze dziecko tak jak dorosly potrzebuje sie kompletnie wylaczyc w czasie snu tak aby mozg nie pracowal wiec nie mozna dawac zadnych sygnalow do odbierania ..

ja tez potrzebuje spokoj, cisze i ciemnosc jak spie i tak nauczylam mala, czasem jej daje az do zasniecia swiatlo z przedpokoju wpadajace, ale jak tylko zacznie kimac to wylaczam :nerd::blink:
 
a ja wlasnie mam z tym problem, bo mala idzie spac ok 19-20 a my ok 23-24 wiec 4 godziny jakby nie bylo jest narazona na rozne dzwieki (nie chodzimy na paluszkach jak spi...) i nie wiem co z tym zrobic... boje sie sprawdzic co bedzie jak wylacze na noc muzyke :-(
 
Dziewczyny prosze napiszcie jak wasze dzieci spia w dzien. Wiem, ze ten temat byl juz podejmowany, ale ja bym chciala aktualna wersje ;-).
Moj spi dwa razy po poltorej godziny raz o 9:30 raz o 13:00
W sumie nie zmszam go on sam pokazuje kiedy chce lulu...

Niestety z kim nie rozmawiam to mowi mi, ze to za duzo dla tak duzego chlopca...:baffled:. Co Wy o tym sadzicie?
 
reklama
Witam a u mojego Kubusia ostatnio zmiany wstaje rano tak mniejwiecej 9:30-10:30 to akurat bez zmian zostalo ale ostatnio jakies świeto sie stalo zawsze pozno szedl spac okolo 22.30-23 czasami pozniej a teraz zasypia w godzinach 20:30- 21 i spi do rana bez zadnej pobudki ..

a w dzien zasypia okolo 15 i spi z poltora godz , tylko raz spi ostatnio w ciagu dnia czasami zdarzalo sie ze spal np. raz 30 min mi znowu mowią ze za malo kuba śpi i mi sie gez tak zdaje , ale on przesypia cala noc 12 godz to moze jest wypoczety bo jak sie z nim klade to nie chce spać wiec na sile nie bede usypiac ..
 
Do góry