reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

A jak z zajsciem po laparoskopii?

suzi1- ja starałam się od razu po laparo. tak zalecił mi mój doktor :)
twój lekarz na pewno wszystko ci powie po zabiegu co i jak, zobaczysz :)
Lilu bardzo Ci dziękuję, mam tyle pytań i 0 odpowiedzi. Bo u mojego gina byłam 2 miesiące temu. I chciałam odpocząć od lekarzy do laparoskopii. A teraz myślę że to był błąd, bo zapytała bym o wszystki rzeczy które mnie interesują:tak:A tak to siedzę i myślę:wściekła/y:
Powiedz mi kochana w jakim celu miałaś laparo?
 
reklama
Cześć dziewczyny !
Ja jak wiele dziewczyn przede mną jestem tu teraz pierwszy raz i też mam mieć robioną laparoskopię. Mam się stawić do kliniki 02.02 i już powoli się denerwuję. Bardzo się ucieszyłam jak znalazłam tą stronkę, bo mi lekarz nic nie powiedział o uprzednim przeczyszczeniu, kazał mi tylko przyjść na czczo, a tu dziewczyny takie cuda opisujecie. Czy Wy wszystkie musiałyście się wcześniej przeczyścić ? My z mężem jesteśmy już po trzydziestce i powoli tracimy nadzieję, bo to wszystko tak długo trwa. Ja w lipcu zeszłego roku miałam zrobione HSG i wynik nie jest jednoznaczny ale najprawdopodobniej mam niedrożność obu jajowodów i to chyba z powodu endometriozy (lekarka, która robiła mi to badanie tak podejrzewa). Teraz mam skierowanie na laparoskopię i zastanawiam się jak to będzie wyglądało, czy podczas tej laparo zrobią mi tylko jeszcze jedno sprawdzenie czy faktycznie jajowody są niedrożne, tyle że dokładniejsze, czy może już podczas tego jednego zabiegu będą starali się te jajowody jakoś udrożnić. Dziewczyny jak to u Was było? Co miałyście napisane na skierowaniu, bo ja mam tylko napisane: Prosze o wykonanie laparoskopii. Podejrzenie obustronnej niedrożności.

Pozdrawiam Was wszystkie i cieszę się, że sporo z Was mimo wszystko zaszła w ciążę i dzięki temu ja też mam nadzieję, że się doczekam :)
 
Witam Was kochane:-)
Ja juz jestem po... Ogólnie to nie czuję się za dobrze. Tzn brzuch mnie tak nie boli jak klatka piersiowa, bo cały gaz poszedł mi własnie w nią :wściekła/y: I oddychanie sprawia mi okropny ból. Ale dam radę:) Tylko co mnie zastanawia, bo z opisu zabiegu wynika że wszystko jest ok. Opis:
"Macica normalnej wielkości i kształtu,ruchoma. Jajowody obustronnie prawidłowe, swobodnie drożne. Jajniki normalnej wielkości i budowy. Otrzewna niezmieniona, zrostów i ognisk endometriozy nie stwierdzono" :-)
Czyli tak jak by nic specjalnego nie robili. Zastanawia mnie teraz czy to badanie HSG (drożność) jest na tyle mało wiarygodne? BO z niego jasno wynikało że lewy jajowód całkowicie był niedrożny:wściekła/y: To po co robić wogóle to badanie? Tyle miesiecy poszło na straty:wściekła/y: No nic w poniedziałek wszystkiego się dowiem, bo mam wizytę kontrolną!
Ewelina mocno trzymam kciuki za Ciebie i pozytywny wynik!!!:)
 
Witam Was kochane:-)
Ja juz jestem po... Ogólnie to nie czuję się za dobrze. Tzn brzuch mnie tak nie boli jak klatka piersiowa, bo cały gaz poszedł mi własnie w nią :wściekła/y: I oddychanie sprawia mi okropny ból. Ale dam radę:) Tylko co mnie zastanawia, bo z opisu zabiegu wynika że wszystko jest ok. Opis:
"Macica normalnej wielkości i kształtu,ruchoma. Jajowody obustronnie prawidłowe, swobodnie drożne. Jajniki normalnej wielkości i budowy. Otrzewna niezmieniona, zrostów i ognisk endometriozy nie stwierdzono" :-)
Czyli tak jak by nic specjalnego nie robili. Zastanawia mnie teraz czy to badanie HSG (drożność) jest na tyle mało wiarygodne? BO z niego jasno wynikało że lewy jajowód całkowicie był niedrożny:wściekła/y: To po co robić wogóle to badanie? Tyle miesiecy poszło na straty:wściekła/y: No nic w poniedziałek wszystkiego się dowiem, bo mam wizytę kontrolną!
Ewelina mocno trzymam kciuki za Ciebie i pozytywny wynik!!!:)
Hej!
Juz kiedys czytalam o podobnym przypadku co Twoj - wynik laparoskopii okazal sie calkiem inny niz Hsg. Mam nadzieje, ze w druga strone to nie dziala (ze niby na Hsg drozne, ale w rzeczywistosci nie)...
 
Hej!
Juz kiedys czytalam o podobnym przypadku co Twoj - wynik laparoskopii okazal sie calkiem inny niz Hsg. Mam nadzieje, ze w druga strone to nie dziala (ze niby na Hsg drozne, ale w rzeczywistosci nie)...
Ja juz nie raz czytałam ze wynik HSG jest mało wiarygodny i odchodzi się od robienia tego badania.Poza tym wydaje mi się że laparoskopia jest dokładniejsza bo widać wszystko jak "na dłoni" a HSG jest to obraz z usg wiec wiesz. Trzymam się przekonania że jest ok. Zresztą jak lekarz czytał opis poprzedniej laparoskopii to mówił czego można się spodziewać i jak wwidać miał racje:-)
 
Ja juz nie raz czytałam ze wynik HSG jest mało wiarygodny i odchodzi się od robienia tego badania.Poza tym wydaje mi się że laparoskopia jest dokładniejsza bo widać wszystko jak "na dłoni" a HSG jest to obraz z usg wiec wiesz. Trzymam się przekonania że jest ok. Zresztą jak lekarz czytał opis poprzedniej laparoskopii to mówił czego można się spodziewać i jak wwidać miał racje:-)
W przyszlym tyg ide do nowego gina to mam nadzieje, ze mnie wysle na laparoskopie.
 
Tylko czemu trzeba się aż poddawać się narkozie i kilku cięciom, żeby faktycznie stwierdzić czy się ma niedrożne jajowody czy może jednak wszystko jest w porządku? Tak jak Ty Suzi1, zrobiłaś HSG i wyszło, ze masz niedrożność, a po laparoskopii stwierdzono, ze wszystko jest w porządku. I dzięki Bogu ale blizny na brzuchu i tak zostaną. Wiadomo, że my aby urodzić dziecko zrobimy wszystko ale powiedzcie same dziewczyny, czy to jest normalne? We współczesnym świecie, żeby nie było innej metody? Ja też miło nie wspominam HSG i mimo, że mi na badaniu wyszło, że mam niedrożne oba jajowody to mam więlka nadzieję, że lekarka się pomyliła i jednak podczas laparoskopii wyjdzie, że wszystko jest w porządku :-) Oczywiście poddam się jej ale zawsze istnieje strach, że się może nie obudzę :-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Oczywiście poddam się jej ale zawsze istnieje strach, że się może nie obudzę :-(

Kochana nawet tak nie myśl!!!! Nie wolno. Ja juz mam na brzuchu ciecie po wyrostku i po 2 laparo. przecież to jest najmniejszy problem. Ważne że ktoś się za nas zabrał i dzieki temu wiemy co i jak! W ten sposób na to patrz.
Tak jak maćku napisała ani się nie obejrzymy i bedziemy rodzić dzieciaczki jeden po drugim:-)
Maćku Ty też czekasz na laparoskopie?
 
Do góry