reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

500+ tylko dla zaszczepionych na COVID-19?

reklama
No właśnie. Myślę,że w każdym kraju to działa. Z czasem będzie coraz bardziej.
Nie wiem jak w innych krajach, u nas jak już pisałam problemem jest pośredni"przymus" wynikający z odgórnych, nieoficjalnych nacisków. Ludzie boją się o pracę to kombinują. Nie pochwalm, ale w sumie mnie to nie dziwi.
 
Czyli kina, teatry, restauracje i takie rzeczy?
To należałoby zapytać jak się do tej propozycji odnoszą biznesy? Bo to najbardziej je dotknie jeśli ludzie przestaną wychodzić z domów.
Jak kilka z nich pójdzie na dno z hukiem to sami zaczną naciskac na rząd żeby ten zmienił podejscie.
Dokładnie, na tym wszystkim stracą tylko właściciele. Niezaszczepieni po prostu nie będą chodzić w takiej miejsca i tyle.
 
Niemcy wprowadzają zasadę, że osoby, które nie zostały zaszczepione przeciw COVID-19, powinny od 23 sierpnia poddawać się testowi na koronawirusa, jeśli będą chciały na przykład pójść do restauracji, do kościoła, na koncert lub przenocować w hotelu. Testy są też warunkiem odwiedzin u chorych w szpitalach i podopiecznych domów spokojnej starości i domów opieki.

Testy są płatne dla osób niezaszczepionych.

Wedlug mnie to dobra decyzja. Po prostu kazdy musi wpłynąć na ograniczenie pandemii - kazdy już sam zadecyduje czy przez szczepienie, testy czy izolacje.
Czytałam ten artykuł i jestem w szoku jak przekręcają niemieckie słowa dziennikarze w polskich artykułach!!!

EDIT

A co gorsze, ludzie to czytają i powtarzają [emoji2358] i w to wierzą...
 
Bzdury koleżanka Ci wmawia :)
Myślę,że zaświadczenia o szczepieniach już są z powodzeniem fałszowane. Ostatnio rozmawialam z koleżanką, która pracuje w szpitalu,że w Polsce zaszczepionych jest tylko 30 % lekarzy. Skąd to wie,nie mam pojęcia. Ale to by wyjaśniało dlaczego tak ograniczają przyjmowanie pacjentów i każą samemu decydować czy szczepić się czy nie.
 
Czyli kina, teatry, restauracje i takie rzeczy?
To należałoby zapytać jak się do tej propozycji odnoszą biznesy? Bo to najbardziej je dotknie jeśli ludzie przestaną wychodzić z domów.
Jak kilka z nich pójdzie na dno z hukiem to sami zaczną naciskac na rząd żeby ten zmienił podejscie.
Biznesy najbardziej ucierpią na kolejnej fali i zamknięciu w domach wszystkich.
 
reklama
A możesz rozwinąć ?
Wg mojej wiedzy to nie jest projekt, a spekulacje i nawet nie rządu tylko mediów. A pewnie będzie tak, że nie wprowadza nic.
ostatnio też Merkelowa przepraszała, bo powiedziała coś, co uraziło Niemców (mieli zrobić lockdown całkowity w jakiś tam długi weekend 5 dni, ale na następny dzień się opamiętała i przeprosiła, wg mnie media totalnie rozbuchaly sprawę, bo ona mówiła o MOŻLIWOŚCI lockdownu, a nie że takowy będzie).
Wg tych spekulacji (które media podały, bo rząd oficjalnie narazie nie podał nic) to projekt rozporządzenia ma zostać poddany do dyskusji 23 sierpnia. O ewentualnych zmianach mowa jest dopiero od 1 października.
Osoby, które nie mogą się zaszczepić i kobiety w ciąży będą miały darmowe testy.
Osoby, które nie chcą się zaszczepić, a mogą będą musiały zrobić test, ale ważny 7 dni (pcr). Tego domowego nie biorą pod uwagę.
A trzeba też napisać, że to wszystko jeśli w ogóle to tylko i wyłącznie przy wysokiej liczbie zachorowań (de: Inzidenzwert >35).
Trzeba również rozważyć, że każdy land może stanowić własne prawo. Oczywiście zgodne z ustawami, które są wyżej w hierarchii.
I tak np w Sachsen nie ma już obowiązku noszenia maseczek, a w Bayern nadal są restrykcyjne ograniczenia ilościowe jeśli chodzi o zgromadzenia. Wojewoda Bayern chce wprowadzić obowiązkowe szczepienia i to właśnie z jego wypowiedzi wywnioskowano, że wejdzie taki projekt ustawy do sejmu.
Wprowadzenie w życie ustawy w Niemczech to bardzo skomplikowany proces i bez dogłębnego sprawdzenia, czy ustawa nie naruszy praw człowieka, nie ma możliwości jej wprowadzenia.
Wg mnie to wszystko jeszcze 100 razy się zmieni.
Ostatnio był projekt wprowadzenia obowiązkowych szczepień, ale to niezgodne z konstytucją i nie wprowadzili. Niestety, ale wyłączanie z życia socjalnego to niedopuszczalne w świetle niemieckiego prawa. Rozporządzenie rozporządzeniem, ale są ustawy, które zakazują jakiejkolwiek selekcji ludzi ze względu na samą historię państwa niemieckiego np. Sama konstytucja ma zapis o braku dyskryminacji.
Naprawdę te artykuły przetłumaczone to takie pierdoły przekręcone, że aż szkoda tego czytać.
 
Do góry