reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

11 miesięczne dziecko odstawione od piersi nie chce MM

Hairqueen

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Lipiec 2020
Postów
30
Dziewczyny bardzo Was proszę o pomoc .. To moje pierwsze dziecko .
Karmiłam dziecko piersią od urodzenia . Maly
Ma 11 miesięcy i 1.5 tyg . Niestety nie dałam rady dotrwać do zakończenia karmienia po roku . Od miesiąca / półtora miesiąca dostawał pierś tylko przy dwóch drzemkach na chwilkę oraz na noc ponieważ do samego końca karmiłam na żądanie . Później mój Syn domagał się mleka tylko w nocy i tylko do zasypiania . Mam problem ponieważ nie chce pic żadnego mleka modyfikowanego ( przeszliśmy przez capri care , bebiko , nan , enfamil, hipp ) dodatkowo biorąc butelke do ust ma odruch wymiotny . Próbowałam podać z B boxa z którego pije napoje , ale niestety jak poczuje tylko mleko robi odruch wymiotny . Próbowałam kaszkę na MM rozeobiona rzadko i tez nie przechodzi ta sama sytuacja … Pomóżcie mi co mam zdobić żeby przemycać mu to mleko ? Staram się dawać 2 razy dziennie kaszkę na mleku modyfikowanym ale je jak wróbelek i tylko łyżeczka . Nie chce żeby moje dziecko głodowalo w nocy ? Nie mam pokarmu w piersiach chce zakończyć ten etap …
 
reklama
Brakuje mu jak rozumiem 2 tygodni do pierwszych urodzin?
To weź olej te mleko. Po roku dziecko mleka nie potrzebuje. A te 2 tygodnie go nie zbawią
 
Ja odstawiłam równo na rok. To nie taka duża różnica między Twoim. Próbowałam mm z butelki, niekapka, zwykłego kubka, w kaszkach łyżeczką... No nic nie chciał. W końcu się poddałam. Jadł ser, jogurty, śmietanę, mleko z kartonu w jakichś naleśnikach czy bułkach drożdżowych. Żadnych niedoborów nie stwierdzono, a jestem panikara i robiłam już mu szereg badań 3 razy (teraz ma 2 lata).
Z Twoim może być podobnie. Nie chce mleka to nie, niech je coś innego 🙂
 
Ja skończyłam kp jak mój synek miał 10 miesięcy i miałam ten sam problem. Po prostu raz dziennie przemycalam mm w postaci koktajli z owocami a poza tym jadł inne przetwory mleczne
 
Do góry