reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

100 pytań do... czyli pytania wyrwane z kontekstu:))

reklama
Lori ja wiem i rozumiem, że na początek najbardziej pomoc potrzebna. Chodzi mi o to, że z postu Mama2009 wynika, jakby musiała wybierać między jednym rodzajem wolnego (opieka po porodzie) a drugim (urlop ojcowski). (Czy mój budyń zamiast mózgu znów coś źle zrozumiał?)
 
kurde sama muszę nadrobić....co i ile się należy po porodzie i te papiery ogarnąć.
któraś z Was jest już w temacie? jeśli chodzi o urlopy i świadczenia?
 
Lori ja wiem i rozumiem, że na początek najbardziej pomoc potrzebna. Chodzi mi o to, że z postu Mama2009 wynika, jakby musiała wybierać między jednym rodzajem wolnego (opieka po porodzie) a drugim (urlop ojcowski). (Czy mój budyń zamiast mózgu znów coś źle zrozumiał?)

dobrze zrozumiał :) po prostu maż w pracy nie może wziąć 4 tyg. wolnego pod rząd :] ale dobry pomysł... najpierw opieka potem ojcowski... pogadam o tym z mężem :) dzięki :*

a te L4 męża na żonę jest płatne 80 czy 100 % ??
 
karolina - może temperą? ... spróbuj na innym kawałku i zobacz jaki będzie efekt.

wydaje mi się że ja tak malowałam aniołki na choinkę :sorry:
 
Macie więcej doświadczenia po poprzednich dzieciach, po szkołach rodzenia jaki kremik polecacie do smarowania pupuni dla niemowlaka i co najlepiej do pępuszka?? Bo tak czytam i co strona to co innego polecają a potem na innych stronach narzekają a to, że ten krem się źle wchłania, jedni piszą ,żeby pępuszek przemywać rozcieńczonym spirytusem, inni że lepiej octeniseotem jeszcze inni, że tylko wodą z mydłem :confused: itp itd i już sama nie wiem chyba za dużo tego..:sorry2:
 
reklama
Kademi - bo dokładnie tak jest. Co dziecko i mama to inna opinia. Musisz sama próbować i coś dla Was dobrego znaleść dla tego dobrze jest mieć jakieś próbki. Z pępkiem jest tak samo. Co kilka lat zmienia się "obsluga" pępka i nagle co innego jest dobre.

Ja Ci mogę tylko napisać moje doświadczenia i odczucia.
Jeśli chodzi o pępek to zawsze się stosowało do niego rozcieńczony spirytus z wodą. W aptekach można było kupić gotowe waciki nasączone, ale były sztywne i beznadziejne. Ja moczyłam patyczek do uszu i tym czyściłam pępek, którego nie wolno było moczyć w kąpieli. W tym samym czasie np w UK zalecali nic nie stosować tylko po kąpieli dobrze osuszyć i tyle. Sam miał odpaść jak przyjdzie na niego pora. Teraz w PL są nowe zalecenia i polecają stosowanie octaniseptu. I tutaj są różne zdania bo wiadomo jak u dziecka pepek szybko odpadł to mama poleca a jak się babrał i odpaść nie chciał to już mama jest przeciwna. Jednym słowem mówiąc jak ze wszystkim. Ponieważ przy Mateuszku stosowałam spirytus i nic sie nei działo, pępek szybko odpadł i teraz bardzo ładnie wygląda to dalej bede robiła tak samo bo u nas się sprawdziło. Jakbym była pierworódką bez doświadczenia to pewnie bym robiła octaniseptem :nerd:


jesli chodzi o pielęgnacje pupy to po naszych doświadczeniach mogę powiedzieć że im mniej chemii tym lepiej. Pupa była najładniejsza po zwykłej ciepłej wodzie. Na wieczór po kąpieli zawsze dawałam troche kremu, ale nie grubą warstwe żeby chronić bo jak juz się śpi i dziecko tez dłużej śpi to sie tak nie sprawdza pieluszki czy było sikniete czy nie. Czyli jak się nic nie dzieje to stosowac delikatne kremy ( ja lubialam penaten) co kilka przewijań, czesciej jesli kupa zrobiła się zielona i ze sluzem ( tak sie czesto dzieje w przypadku uczulenia na jakiś produkt, ząbkowanie, choroba). Wtedy taka kupa bardzo szybko odparza tyłek. Do takiego codziennego stosowania też jest dobra maść linomag.
Jak juz się zrobiło odparzenie na skórze wtedy trzeba szybko czymś zaleczyć np sudocremem (nie sypać na to żadnych zasypek), na inne dziecko zadziała bephanten, ja polecam zasypke ziemniaczaną, ale podobno zasypki sa dobre przy chłopcach a dziewczynkom lepiej nic nie sypać.
Może mi się coś jeszcze przypomni.

aha wode morską do nosa polecam "disnemar" bo ma chyba najmniejsze ciśnienie na rynku. Niektóre to mogłyby dziure w mózgu zrobić :dry:
 
Do góry