reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

100 pytań do... czyli pytania wyrwane z kontekstu:))

Nadiaa nie do końca się orientuję czy to zaświadczenie, czy zwolnienie, ale z tego co wiem moi znajomi, którzy decydowali się skorzystać z prawa do opieki brali po prostu dokumenty ze szpitala. Nie było z tym najmniejszych problemów.
 
reklama
jak ja rodziłam i poprosiłam w szpitalu to odmówili. Lekarka powiedziała że tylko po cc a po sn nie ma takiej potrzeby. No i niestety nie miałam.
 
Lori to w tym roku mów, że chcesz/żądasz i nie odpuszczaj. Nie wiem od kiedy wprowadzono tę zmianę, ale w tym roku na pewno przysługuje mężczyźnie opieka na żonę i dziecko bez względu na rodzaj porodu. Kumplowi (męża mojego) w tym roku urodziło się dziecko (26 maja), żona rodziła SN i bez problemu dostał w szpitalu odpowiednie dokumenty by móc skorzystać z tego prawa.
 
Mojemu B proponowała ginka jak Igora rodziłam L4 na mnie, rodziłam sn (potem już nie bo on ma własną firmę).
Nadia myślę, że w szpitalu powinni bez gadania wystawić.
 
mój miał już przy fifim 2 tygodnie opieki na mnie i dziecko, przy lili dodatkowo miał jeszcze tydzień tatusiowego teraz są 2 tyg.
 
nie wiem jak jest teraz, czy była jakaś zmiana ale wtedy żaden lekarz nie miał obowiązku wystawić tylko to zależało od jego dobrej woli a u nas w szpitalu w Gliwicach wymyslili sobie zasade że dają po cc a po sn nie, no chyba że źle posżło i jest wskazanie do opieki. Może jakby był mój lekarz, ale on pracuje w całkiem innym szpitalu.
 
Mama2009 to nie lepiej na początek wziąć 2 tyg opieki, a ojcowski w późniejszym terminie (na wykorzystanie tego urlopu pracownik ma 12 miesięcy)?
 
Asta - właściwie to najbardziej pomoc jest potrzebna na samym początku aż się pozna dziecko i się w miarę wszystko wyreguluje.
 
reklama
Dzięki czyli tak jak myślałam że to pewnie od lekarza zależy , jak się uprze i nie będzie chciał to go nie przekabacimy bo powie że nie ma potrzeby i tyle. Ale powiedzcie mi co taki lekarz wystawia druk L4 czy jakieś zaświadczenie??
 
Do góry