reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

100 pytań do... czyli pytania wyrwane z kontekstu:))

dziewczyny mam pytanie jak to jest z tacierzyńskim czy jak to się tam nazywa... po urodzeniu dziecka idę od razu na macierzyński, co z mężem on będzie od razu mógł mieć kilka tyg. wolnego czy to działa tak że albo on albo ja...
 
reklama
Ja w poprzedniej ciazy chodzilam na yoge dla ciezarnych i spacerowalam duzo. We wczesnej ciazy nic wiecej nie dawalam rady pocwiczyc po przy kazdym szybszym ruchu robilo mi sie niedobrze, a potem mialam rozchodzace sie spojenie lonowe, wiec juz w ogole byla kiszka.

Teraz cwicze bieganie za Ania :)
 
Oj, mamy ;-)
Przynajmniej Adaś dba o to, bym się nie nudziła, zwłaszcza jak się nagle okazuje, że jest zmęczony i nie chce dać sobie np. przebrać pieluszki bo nagle się kładzie na podłodze płacząc i podnoś mamo takie ryczące dziecko, przebieraj w nadzwyczaj sprytny sposób wyrywające się dziecko które absolutnie nie dorosło jeszcze do nocnika (ale niedługo będziemy próbować znowu) uspokój i połóż spać - jak zaśnie to jestem z reguły tak zmęczona jakbym ukończyła maraton ;-)
 
mama ja się nie wypowiem bo nie wiem jak to jest, a chciałabym wiedzieć, chyba jest tak, że mąz moze wziąć na Ciebie opiekę po porodzie 2 tygodnie a reszty to się nawet nie domyślam:)) próbowałam gdzieś przeczytać, ale nie znalazłam jasnego dla mnie artykułu wiecznie jakiś bełkot z paragrafami.
 
mama 2009 przy Norbercie, to mąż zaraz po porodzie dostał dwa tygodnie opieki na mnie, a oprócz tego przysługiwał mu urlop ojcowski 2 tygodnie, do wybrania do roku czasu, mój brał go na wakacje, czyli jak mały miał pół roku. Ale jak teraz to wygląda to nie mam pojęcia.
 
dziewczyny mam pytanie jak to jest z tacierzyńskim czy jak to się tam nazywa... po urodzeniu dziecka idę od razu na macierzyński, co z mężem on będzie od razu mógł mieć kilka tyg. wolnego czy to działa tak że albo on albo ja...

No jest różnica pomiędzy urlopem ojcowskim i tacierzyńskim (rodzicielskim). Ten pierwszy to tak jak pisze juchu ojciec może wybrać zdaje się w ciągu roku, natomiast tacierzyński to przejęcie części Twojego macierzyńskiego. Chyba Ty musisz wybrać pierwsze 3 czy 3,5 miesiąca a z reszty możesz zrezygnować na rzecz męża.
 
reklama
jeśli chodzi i opieke po porodzie to ja bym nie liczyła jej na 100 %, bo jeden szpitala bez problemu wypisze a inny nie. Mi nie dali bo bylam po sn i dobrze sie czulam, powiedzieli że dają tylko po cc.
 
Do góry