reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Agulek i Czarodziejko ja jak sie urodzil Antos powiedzialam ,ze zawsze chcialam miec dwojke i mam:-p;-) Oddalam wszystko po chlopcach, ciuchy, lozeczko ,wanienke i wszyskie duperelki:-D No a potem 2 kumpele majace synkow urodzily coreczki.Zazdroscilam im potwornie ,zobaczylam jak inaczej jest z coreczka. Potem przez pol roku dumalam i rok namawialam meza. W tym czasie szukalam w necie informacji i jak widzialam ,ze zaczyna sie lamac to wzielam sie za obserwacje cyklu ,zmiane diety itd. Potem odbezpieczylam granat (usunelam wkladke) i zaczelismy dzialac. Nie spodziwalam sie ,ze za pierwszysm cyklem trafimy.
Ta metoda 0+12 bardzo ciekawa ale u mnie by sie nie sprawdzila bo mimo dosc dokladnych obserwacji i regularnej owu akurat w cyklu staran przesunela mi sie o dobe pozniej. No ale stosowalam diete ,zakwaszanie a maz akurat ostro trenowal na rowerku i mial goraczke dzien przed przytulankiem bo sie pochorowal:-D Cudem go do wyra chorego wciagnelam:-D:-D:-D
 
reklama
mama05, a sprawdzałaś prolaktynę? Pewnie mi już o tym pisałaś ale kompletnie nie pamiętam :-( Prolaktyna może powodować skąpe miesiączki, zmniejsza tez progesteron a to podobno może powodować, że endometrium jest cienkie. A olejek miętowy miał dziś mój M po pracy kupić i mu się zapomniało :-(

Pirania - tak,sprawdzałam prl- mam 9,1 więc chyba oki...
zdrówka dla Krzysia;)


mama05 , możliwe że kiepskie endo ma wpływ na skąpą @ . Mam podobnie.

Czarna a robisz coś ,żeby endo było grubsze??
ja dostałam od gina Estrofem -hormony takie,że jak przeczytałam skutki uboczne to ryczałam pół wieczoru -brac czy nie ???????????
brałam 2 cykle nic nie pomogły a 10kg przytyłam!!!
odstawiłam w cholerę!!


witam wszystkie babeczki wieczornie...zalatana dziś jestem więc tak ogólne się przywiatm-może jutro znajdę więcej czasu na bb-dzis praca..potem sąsiadce henne i regulacje robiła-to i winko sie wypiło:))
teraz dzieci obrobiliśmy i siadłam do kompa.


Czarodziejka fajne masz podejście do tego ,że masz 2 synków-super!!
ukochaj i zrób gili-gili :)))))
 
Mama05, dzięki, w imieniu Krzysia również :-) A sprawdzałaś PRL w 7 dniu po owulce? Podobno najlepiej ją sprawdzić w 2 fazie cyklu gdyż wtedy jest wyższa. No i najlepiej z obciążeniem. U mnie np. prolaktyna spoczynkowa była jak najbardziej w porządku ale po metoklopramidzie (test czynnościowy) wzrosła aż 15 razy, siostrze aż 30 razy a powinna maksymalnie wzrosnąć 5 razy. Oznacza to, że mam prolaktynemię czynnościową i prolaktyna miesza w moim organizmie np. podczas stresu (którego to ciężko uniknąć niestety). Miałam niestety kilka objawów nadmiaru prolaktyny pomimo iż spoczynkowa była jak najbardziej OK (wynosiła chyba coś koło 15 w 7 dniu po owulce przy normie do 25), bardzo pomogła mi w tym wszystkim inhibitująca prolaktynę witamina B6.

Daria, jeśli nie ma szans na codzienne przytulania do owulki to lepiej faktycznie odpuścić sobie tą metodę w tym cyklu. Może być zwykły elektroniczny termometr, ja mierzyłam bezrtęciowym GERATHERM BASAL i zapisywałam wyniki z dokładnością do 1 miejsca po przecinku.
 
Pirania-nie...7 dni po owu nie badałam prl...kurka może warto...
a stres-kto go teraz nie ma..w pracy miałam ostatnio młyn taki,że stres mi uszami wychodził..może trzeba by zrobić to badanie..

wcinam pistacje-komu???:)
 
Daria -Pirania pisała,że ta teoria została obalona..i żeńskie i męskie prą do przodu tak samo szybko:)))

mąż poszedł właśnie na siatkówkę..dzieci spią a ja odpalam TLC i bedę się katować-Porodówka za chwilę;)))
 
Mam05, według mnie warto sprawdzić tą PRL z obciążeniem w 7 dniu po owulce, tak dla własnego spokoju żeby nic nie przeoczyć.A pistacje bardzo chętnie (mniam mniam), podeślij mi je na PW :-D

Daria
, tak jak napisała mama05 męskie i żeńskie są tak samo szybkie i tyle samo czasu żyją (różnią się tylko podobno sposobem poruszania i po tym można je odróżnić np. pod mikroskopem :-)). Ja bym jednak zastosowała tą 7-dniowa wstrzemięźliwość i strzał w momencie O+12, najbardziej polecają to na in-gender :-)
 
Ostatnia edycja:
:-DWitajcie w klubie ja tez uwielbiam takie programy ale ogladam tylko jak meza nie ma bo mi nie pozwala;-)
Ja dzis bylam na wizycie u gina, zrobil mi niespodziewanie usg zeby tetno zbadac i przy okazji zerknal miedzy nozki bo akurat tak sie ulozyla. Zaczelismy rozmawiac o roznych przypadakach pomylek na usg ale na koniec powiedzial ,ze teraz to nie ma opcji zeby byla u mnie pomylka bo bardzo dokladnie widac:rofl2: Ja to chyba jak sie urodzi bede jej pieluche zmieniac co chwile ,zeby zobaczyc czy na pewno mam corke:-D No nic nie nudze juz. Milej nocki babeczki
 
reklama
i ja sie przylaczam do porodowkie na TLC kazdy odcinek ogladam, chociaz czasami jak Aneczka pisze moj M mi przelacza na cos innego bo mam sie nie katowac jak widzi jak becze i mowie zobacz jakie sliczne, a on na to ze nic pieknego w tym nie widzi

a jutro wam wstawie fotke pipulki mojej Hani z 34tc jest tak spuchnieta ze wyglada jak jajeczka
ale ginka pokazla mi srom i mam sie nie martwic bo to na 100% dziewczynka tylko bardzo pulchna bedzie
i jajeczka u chlopca sa zlaczone a tu sa dwie osobne buleczki, ale przyznam ze sie troszke przestraszylam :baffled:
 
Do góry