reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Enyo trzeba wierzyć :* A szukam pracy w różnych dziedzinach - przede wszystkim w szkole (bo jestem polonistką z uprawnieniami pedagogicznymi), a tak to w biurach, gazetach, firmach różnych w biurze, w sklepach z odzieżą - no wszędzie. I dupa na razie. A mieszkanie masz duże - jeju fajnie :) sama bym takie chciała. Ale u nas wchodzi w grę tylko takie do 60 m2. Co najmniej 3-pokojowe, bo mąż chce własny gabinet. Ale jaki duży taras macie - no super! Od razu luźniej się zrobiło co?

katarina123 Malinowski, przynajmniej mi, zalecił 10mg encortonu od 20 dnia cyklu aż do okresu (a potem w ciąży). Zwykle zaleca 5-10 mg. Nie słyszałam, żeby więcej.

Gogac, karola co u ciebie? Zula kiedy idziesz po dzieciaczki? W lutym? Misiejku spokojnego miesiąca.
 
reklama
Jestem załamana, coś mnie dziś tknęło żeby zrobić Betę dziś. Ponieważ żadnych objawów poronienia nie mam, zrobiłam, wynik 31 981 mlU/ml. Według interpretacji laboratorium to 7 tydzień. Ostatni okres miałam 14 listopada, więc jutro dokładnie jest 8 tygodni. Czy to możliwe, że ciąża dobrze się rozwija?
Strasznie się boję, ponieważ wszystkie lekarstwa odstawiłam :(
 
Ostatnia edycja:
apolinka idź z tym wynikiem jak najszybciej do lekarza... Jaką miałaś jak ostatnio badałaś? Jak najbardziej ciąża się może dalej rozwijać i znam taki cud z forum więc nie bądź przerażona tylko wal do lekarza. Ja trzymam kciuki aby było ok.
Gosiu - o białku mi nikt nic właśnie nie mówił - sama cośtam czytałam ale zbyt mądra nie jestem w tym temacie...
Enya - ja to powiem Ci że tego tarasu najbardziej zazdroszczę bo teraz to nawet balkonu nie mam. Co do wit B to sprawdź czy w tym "B comlex" masz witaminę B12? Ja nie miałam a z tego co Jerzak mówi to B12 również ważna właśnie przy mutacjach. Za poradą innych dziewczyn kupuję teraz Prewenit intensiv - tam jest B6, B12 i kwas foliowy.
Barbinko - aż trudno uwierzyć, że z tą pracą tak ciężko:( oby szybko poszło bo niedobory kasy niby szczęścia nie dają ale wiele rzeczy blokują. Jesli chodzi o mrozaczka to jestem cały czas na tabletkacj i o ile nie uaktywni się znów mój choleryczny charakter to po dziecia wrócę dopiero koniec lutego...
Koszyczku - ja też miałam różne opinie endokrynologów ale ufam tylko temu który zajmuje się tylko praktycznie endokrynologią ginekologiczną i On twierdzi, ze jak najbardziej można przez TSH za wysokie poronić. Druga sprawa to przeciwciała: przeciwłożyskowe jak najbardziej mają wpływ na poronienia - moja koleżanka je miała i tylko je i roniła chyba z 6 razy. Dopiero po szczepieniach zminimalizowała APA i donosiła. Co do przeciwplemnikowych to różne opinie są ale np Malina twierdzi, że one rónież w początkowej fazie ciąży (chyba do 8 tygodnia) działają:(
magdaCH - ale to tylko witaminę E tak miałaś brac? Mnie wogóle nie zaleciła a skoro i tak biorę to moze powinnam brać mniej...
katharina - ja miałam 10mg
 
Ostatnia edycja:
Zula - taką dawkę mi Jerzak przepisała i oczywiście cały zestaw dokładnie taki sam jak Ty masz.

Jeśli mowa o encortonie to nie wiecie czasem od czego zależy wysokość dawki?. Ostatnio jak was czytam to mnie olśniło, żeby udać się do swojego gina i wymusić na nim ten encorton.Myślę, że z nim czułabym się bezpieczniej.

Apolinko - trzymam kciuki aby było dobrze.

Enya - zaczęłaś już szaleństwa meblowe?
Zazdraszam Ci , ja urządzałam się 7 lat temu i teraz bardzo chętnie bym już wiele rzeczy zmieniła.
 
Ja np. miałam dawkę 20 mg (od 6 tc), nie wiem dlaczego taką, w ogóle nie wiedziałam dlaczego lekarz mi przepisał i bałam się zażywać bo tyle skutków ubocznych było na ulotce, ale zażywałam. Później zaraz po tym usg prentalanym a więc w 10+5 dni odstawił momentalnie (a czytałam, że powinno się stopniowo schodzić).
:*
 
Dziewczyny i ja do Was dołączę :)

po krótce : 3 ciąże biochemiczne, beta max. 300 ....
PCOS, insulinooporoność, MTHFR homozygota - ta mniejsza ;)

masa badań
nieprawidłowe :
hormony androgenne, testosteron, insulina po obciążeniu.

Jestem również pacjentką dr Jerzak i kliniki Provita.
Obecnie po laparoskopii i el - kauteryzacji.
Zawsze zachodziliśmy w pierwszym cyklu a teraz po laporo czekamy 4 cykl...

Z leków biorę :
Gluckophage xr 2000 1×1
Lametta od 2 do 6 dc 1×1
Inofolic 1x saszetka
kwas foliowy 5mg 1×1
vitamina d3 1000 1×1
vit b6 2×1
vit b12 1×1
koenzym q10 – 4×1 – do pozytywnego testu
omega 3 – 4×1
vit e – 2×2 – do owulacji

Magda Ch - mam pytanie o to DHEA ?ile tego brać ? a vit. E w jakiej dawce dziennie bierzesz - 600 mg w sumie tak ?
 
Koszyczek - no to rzeczywiście o ile zdążyłam się zorientować to spora dawka.

Meliskaa
- tak witaminę E w dawce 3x200mg. DHEA kupiłam o dużym stężeniu 100 mg.Wg zaleceń Zuli bierze się 75mg .Ze względu na brak możliwości podziału kapsułki będę brać 1 tabletkę 100 mg co drugi dzień.
Meliskaa jeśli masz testosteron i androstendion podwyższony (nie napisałaś jaka to nieprawidłowość) zażywanie DHEA warto skonsultować z lekarzem. DHEA stanowi prekursor zarówno testosteronu,androstendionu i estradiolu więc warto kontrolować te hormony, aby za bardzo nie namieszał,mimo że na ulotkach obiecują, że nadmiar jest usuwany z organizmu.
A tak z ciekawości co to jest infolic?

Apolinka - wyjaśniło się już coś?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Całkiem przypadkiem znalazłam to forum. Jest świetne! Znalazłam odpowiedzi na wiele pytań. Hmmm w skrócie moja historia:

Pierwsza ciąża okazała się bliźniacza jednoosmówkowa, jednoowodniowa. Nadmienię, że nie było bliźniaków u mnie i u mojego partnera. W ok. 9 tygodnu ciąży tj. 17.10.20111r. miałam zrobione pierwsze USG. Dodam , że podstawowe badania były prawidłowe. Opis USG: W powiększonym trzonie macicy widoczny pęcherzyk ciążowy z dwoma płodami wewnątrz. Trofoblast pojedynczy na ścianie tylnej poza ryzykiem przodowania , bez cech odklejania się i ech patologicznych. Pęcherzyk żółtkowy widoczny, pojedynczy.Biometria bliźniaka I: CRL 30mm - 9,6hbd. Zgodność pomiędzy OM - 10,0 hbd a biometrią. FHR (+) widoczne ruchy płodu. Aktywność płodu prawidłowa dla okresu trwania ciąży. Biometria bliźniaka II : CRL 18 mm -18,2 hbd. Dysproporcja pomiędzy OM -10,0hbd a biometrią. FHR (+). Anaomia płodu nieprawidłowa uwidoczniony uogólniony obrżek płodu, z jego znaczną malformacją, obecność wolnego płynu w jamach ciała płodu. Bliźniaki okazały się akardiatyczne. 7.11.2011r miałam kolejne USG, gdzie nie było widocznego bicia serca. I bliźniak : CRL 57mm, II CRL 47mm. W dniu 18.11.2011 miałam łyżeczkowanie( przez 4 kolejne dni miałam podawany cytotek -po 2 tabletki, nie doszło do oczyszczania, dopiero po podaniu mi oksytocyn doszło do rozwarcia). Poziom HCG 11,523.
II poronienie - 02.01.2013 -12tygodni, ciąża pojedyncza. Opis USG: macica przodozagięta, w jamie ciała widoczny pęcherzyk ciążowy , z zarysem zarodka CRL 20,5 mm , 8, hbd, bez akcji serca.Badania podstawowe były w porządku, HCG 4960. 31.01.2013 zostałam skierowana na dodatkowe badania:badania genetyczne moje i partnera-wszystko ok;C4 dopełniacza-22,5mg/dl,C3 dopełniacza 98,10mg/dl; czas protrombinowy (PT),INR/(G21):INR-1,03,wskaźnik protrombinowy 9,77%, czas 11,57sek; CZAS KAOLINOWO-KEFALINOWY(APTT)(G11):czas kaolinowo-kfalinowy-28,22sek, ratio-0,90;FIBRNOGEN 2,4g/l, D-Dimery 401,40ug/l/FEU, ATROMBINA III(aktywność)(G03) 89,85%, antykoagulant tocznia nieobecny; TYREOTROPINA 2,637mlU/L, WOLNA TRIJODOTYRONINA (FT3) 3,60 pg/ml, WOLNA TYROKSYNA(FT4) 1,14ng/dl, P/c antytyreoglobulinowe(ATG)(O18)<15,0 U/ml, P/c przeciw peroksydazie tarczycowej (ATPO)(O09) 47,0 U/ml, BIAŁKO C 63,2%(norma 70-140), BIAŁKO S 74,8%, PRZCIWCIAŁA PRZECIWJĄDROWE ANA:panel przeciwciał graniczny (powinien być ujemny), dsDNA, nukleosomy,Sm, P0,Histony,RNP,Ro/SS-A(60),Ro/SS-A(52),La/SS-B,CENP-B,Jo-1-ujemne, zaś Scl-70 słabo dodatnie (graniczny), CZYNNIK V- LEIDEN nieobecny; P/C ANTYKARDIOLIPINOWE:klasy IgA(n89) 2,5APL,klasy IgG (N89) 3,9GPL, klas IgM(N89) 7,2MPL, P/C PRZECIW PROTEINAZIE 3(c-ANCA,PR-3)(N69) 3,3u, P/C PRZECIW MIELOPEROKSYDAZIE (p-ANCA, MPO) 2,2 U, P/C ANTYFOSFOLIPIDOWE klasy IgM 1,0 mpl, P/C ANTYFOSFOLIPIDOWE klasy IgG 2,1 GPL; P/C PRZECIW MITOCHONDRIALNE AMA-M2(O05) 2,05 U,P/C PRZECIW B2-GLIKOPROTEINIE-1 IgG 6,5SGU,P/C PRZECIW B2-GLIKOPROTEINIE-1IgM 2,5 smu,BETA 2 MIKROGLOBULINA 1,mg/l,Homocysteina (L62) 11,89 umol/l.
III Poronienie zatrzymane 6.12.2013r. O ciąży dowiedziałam się 12.11.13r a dwa dni później już byłam w szpitalu. W związku z niedoborem białka C podawano mi Encorton 1x1, Duphaston 3x1, Luteinę 2x2, Clexane 1x60mg. W poprzedniej ciążach brałam tylko luteinę. Miałam konsultację u rematologa, który kazał powtórzyć badania białko S okazało się być w normie, brak przeciwciał przeciwjądrowch. Podstawowe badania w normie.Miałam kontrolowany przyrost HCG( w poprzednich ciążach nie wiem jak przyrastał) i tak:15.11 -1084, 20.11-1518,22.11-1657, 25.11-2215,26.11-2118, 28.11-2327,30.11-2284,01.12-1918,02.12-2326,03.12-2455,04.12-2225,05.12-2190,06.12-2358.Akcja serca pojawiła się dopiero 02.12 -86 uderzeń/min, 04.12 spadła do 50, a 0.12 już jej nie było. Podano mi cytotec. Przeszłam 3 łyżeczkowanie. Pierwsze dwie ciąże był prowadzone przez innego lekarza. 3 spędziłam w szpitalu na oddziale który specjalizuje się patologią ciąży. Pani prof. która prowadziła moją ciążę i inni lekarze rozłożyli ręce na mnie. Chciałabym dodać, że mój partner ma już dziecko z poprzedniego związku, które ma 3 lata. W pierwszą ciążę zaszłam gdy jego dziecko miało pół roku. Nie mamy problemu z zajściem w ciąże.
Lekarze w Lublinie nie wykryli powodu obumarć. I to właśnie tu odkryłam, że to może być podłoże immunologiczne.
Wczoraj robiłam badania na przeciwciała łożyskowe i plemnikowe. Wyczytałąm gdzieś o teście zgodności tkankowej. Robimy za tydzień ( zgłaszamy się na dawcę szpiku kostnego i będziemy mieć chociaż to za darmo).
Mam tyle pytań do Was..... nie wiem od czego zacząć. Może tak:
Moją jedyną nadzieją jest teraz prof. Malinowski i te szczepienia. Poczekam na wyniki przeciwciał i będę startować. Jak dług czeka się na wizytę? ile kosztuje wizyta? Wyczytałam ,że badania s bardzo drogie. Większość mam, czy prof każe dublować badania tylko po to , żeby zarobić? Hmmm ale się rozpisałam, mam nadzieję że któraś z Was to przeczyta. Nie mogę się poddać. Muszę szukać pomocy!


 
Do góry