reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

no właśnie nie chciałam tak wyskakiwać przed szereg, bo sama nie mam jeszcze doświadczenia, ale mimo iż nie znoszę jesieni i zimy to wydawało mi się właśnie, że z dzieckiem się powinno chodzić regularnie na spacery nawet w takie brzydkie miesiące
 
reklama
esli temp na dworze nie przekracza -5 stopni to spokojnie mozna chodzic na spacery, inna sprawa to jak wygladaja chodniki zasneizone i nie odsniezone:-)

A w foteliku samochodowym male dziecko powinno byc nie dluzej jak 2 godziny dziennie- znowu kregoslup, pozatym taki fotelik nie wydaje mi sie najbardziej komfotowa forma spacerowania dla dziecka, ze wzgledu na pozycje jak i miejsce do ruszania sie
 
Zgadzam się z przedmówczyniami. Gondola jest najlepszą opcją dla niemowlaka. Przez pierwsze kilka miesięcy - do pół roku pewnie, powinno leżeć w wózku na płasko. Gondola powinna być dość duża, żeby właśnie maleństwu po 4 miesiącach nie było zbyt ciasno. A foteliki jak sama nazwa wskazuje są do przenoszenia/przewożenia dziecka. Ewentualnie brania go na małe zakupy do sklepu. Ale na pewno fotelik nie jest dobrym wyjściem na spacery. A na spacery tak jak któraś z Pań wcześniej napisała chodzi się w różną pogodę. Wiadomo - nie, gdy będzie - 15 stopni ;] Ale tak jak napisała ladygab -5 można spokojnie iść tylko się cieplusio ubrać i zapakować w śpiworek dzidziusia.

A co do mojego wyboru to już jakiś czas temu pisałam, że ja na 100% będę brać Roan Marita, przede wszystkim ze względu na bardzo dobrą amortyzację, funkcję kołyski, duże pompowane koła i bardzo dużą gondolę.
 
nice-girl ja rowniez podzielam zdanie kolezanek zdecydowanie NIE dla fotelika na stelarzu jako alternatywenej opcji dla gondoli.
Moj syn urodzila sie w styczniu a panietam ze cale 2 miesiace mielismy jeszcze zime i uwierz mi nie wypbrazam sobie wozic go w foteliku
1. gondola ochrani dziecko przed deszczem ,wietrem i sniegiem , ktory zawsze cie moze zaskoczyc na spacerze.
2. nie wyobrazam sobie jak opatulisz dziecko w foteliku kocem czym czym kolwiek , pamietaj ze noworodki , niemowlaki maja niestsabilny jeszzce uklad termoregulacji co oznacze ze szybko sie przegrzewaja jak i ochladzaja.
3. kregoslup dziecka ....jeszcze taki delikatny trzeba o niego dbac wiec gondola na naprawde dobrym zawieszeniu (stelazu) to podstawa.

Pisalam ze chcesz wozek za skretna osia ja znam tylko jeden MUTSY URBANRIDER ale on ma skretna tylnia os....

..:: BOBO WÓZKI ::.. najlepsze WÓZKI DZIECIĘCE: URBANRIDER spacerowy + fotelik PRIMA TRAVELLER

co prawda mega wypasny ale jak juz wczesniej pisalam nie kupie go z racji wielkosci gondolki i siedziska. Kolejny minus i zdecydowanie NIE nawet dla tego fotelika prima traveller rozkladanego na plasko bo w testach fotelikowych wypadl BARDZO MARNIE.
Mi chodzi po glowie X-lander lub ten Ecoline a to wszystko przez Mellise:)))))))
 
Ostatnia edycja:
Smoniq - dzięki za radę, chgoć nie ukrywam, że mnie troche zmartwiłaś bo się napaliłam na ten wóżeczek ;-)
X-landera XA tez brałam pod uwagę więc może kupimy właśnie ten model. Ten wózek implast tez mi się bardzo spodobałm-wygląda bardzo porządnie - tylko kurcze z tego co pamiętam to niema ich w sklepach, a tak kupić w internecie bez wcześniejszego "podotykania" to trochę ryzykowne.
A co do wózków ze skrętna tylną osia to ja osobiście nie polecam! Ten MUTSY URBANRIDER faktycznie fajnie wygląda, ale jest bardzo niewygodny i iesterowny. Moja kuzynka go kupiła i strasznie narzekają.
 
Juaska
Ja napalm sie na tego :))))

ŚWIAT WÓZKÓW - sklep internetowy oferujący WÓZKI DZIECIĘCE 2010: X-LANDER - XQ 2010 głęboko-spacerowy - kolor ARCTIC - 1szt.
albo ten kolor.....

ŚWIAT WÓZKÓW - sklep internetowy oferujący WÓZKI DZIECIĘCE 2010: X-LANDER - XQ głęboko-spacerowy - kolor GREEN - 1szt.

Wezme raczej X-LANDERA XQ bo siedzisko mozna tylem i przodem montowac a XA ponoc tej opcji nie ma.
I juz wykukalam ze XA na ten patent ze sznurkiem co obnoza plecki do lezenia a XQ ma inne rozwiazanie ktore co prawda nie jest mi az tak na reke ale bardzoej mi sie podonba XQ jako spacerowka. Ja tez mam dylemat bo ja mieszkam w Anglii i wogole go nie zobacze wiec patrze po necie i ogadam rozna filmiki na Youtube.

tu masz siedzisko XQ niby rozklada sie do lezenia ale dziecko nadal jest w pozycji siedzacej nie lezy na plasko. To mnie nurtuje czy bedzie mu wygodnie.....

[video=youtube;2dzwT0WwEqY]http://www.youtube.com/watch?v=2dzwT0WwEqY[/video]

A tu masz XA
[video=youtube;brIoUjKUPHY]http://www.youtube.com/watch?v=brIoUjKUPHY[/video]

Napisz co ty sadzisz o nich?
 
Ostatnia edycja:
A co do mojego wyboru to już jakiś czas temu pisałam, że ja na 100% będę brać Roan Marita, przede wszystkim ze względu na bardzo dobrą amortyzację, funkcję kołyski, duże pompowane koła i bardzo dużą gondolę.


Ja też praktycznie od samego początku ciąży jestem zdecydowana na Roana Maritę :tak::-) Wygoda malucha przede wszystkim. Małżowi nie podobała się na necie spacerówka tego wózka ale jak zobaczył na żywo to zmienił zdanie. Mamy już wybrane kolorki :-)
 
Ten w kolorze ARCTIC jest śliczny, też mi się bardzo spodobał.
Przejadę się jeszcze raz do sklepu i je pooglądam dokładnie, jak sie dowiem czegoś interesującego to dam Ci znac :-)
 
reklama
Co do rozważań na temat x-lander a bolder ecoline pragnę zauważyć, że ten drugi ma większą gondolę wewnętrznie około 80cm oraz możliwość montowania spacerówki w dwóch kierunkach, czego chyba najbardziej byłoby mi brak przy x-landerze.
 
Do góry