reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Gosiu daj znać jak dziś po lekarzu :) głowa do góry :)
zapisałam się na amino 31.03 boję się cholernie ... dzień wcześniej muszę wziąść 3x2 no spy i 3x1magnez i w dzień amino to samo..
zobaczymy jak to wszystko wyjdzie i muszę mieć orginał grupy krwi.. miałam jeden ale na porodowce z córą się stracił :/

dziewczyny ktore miały amino trzeba tam być naczczo czy nie?? bo zapomniałam się zapytać z tego wszystkiego...
 
reklama
Ania to już zaciskam kciuki &&& jak dasz radę to zjedz małe śniadanko:tak: ja tez brałam nospę i magnez rano przed zjadłam płatki z mlekiem a już po zabiegu kanapkę w drodze do domu...
Gosia &&&
 
martaczi dziękuję :) zapewne będę musiała coś zjeść albo przynajmniej się napić herbatki bo na pusty żołądek nie wytrzymam.. mam tam być na 10.30.. :)
 
Hej dziewczynki,
Chciałabym do Was dołączyć, jeśli pozwolicie :)

Mam 34 lata, obecnie jestem w 14 tyg.ciąży. Badania prenatalne miałam robione w 12+2 tyg. Niestety wyniki wyszły kiepskie :(
CRL 64.9, NT 3.2. Badania z krwi podobno wyszły dobre, nie umiem ich zinterpretować.
Ryzyko po skorygowaniu wyniosło 1:39 ZD.
USG było robione przez specjalistkę z certyfikatem. Wszystkie inne parametry wg niej super. Kość nosowa widoczna, serduszko jak najbardziej ok, przepływy w porządku. Pani doktor powiedziała, że na ocenę ryzyka tak mocno wpłynął parametr NT. W środę mam wizytę u genetyka, ale decyzję o zrobieniu amniopunkcji już podjęłam.
Staram się nie nakręcać, nie płakać, bo po pierwsze i tak na nic wpływu nie mam, a po drugie to tylko statystyka... Mój wiek też zapewne nie pomógł...

Jestem z warmińsko-mazurskiego i nie wiem, gdzie robić amnio. Podobno nasza pani genetyk kieruje do Białegostoku. Możecie mi polecić jakieś miejsce? W rachubę wchodzi Warszawa, Gdańsk, Łódź i Białystok. Proszę doradźcie, bo teraz wybór szpitala, to dla mnie największy stres....
 
Gonia masz bardzo dobre podejście wierzę, że wszystko z Twoją Dzidzią jest ok :tak:
ja polecam z własnego doświadczenia Invictę w Gdańsku jest tam też certyfikatowany specjalista, który robi mnóstwo zabiegów amniopunkcji dodatkowo na plus jest też, że stosują bardzo cieniutki igły!
zabiegu nie ma się co bać jest bezblesny i trwa dosłownie chwilę zdążyłam powiedzieć w myślach raz modlitwę "Aniele Boże Stróżu Mój":tak:
W ramach pocieszenia mogę powiedzieć Ci, że na konsultacji genetycznej doktor powiedział, że to tylko statystyczne ryzyko i to program oblicza to ryzyko i wpływ na wyniki ma wiele czynników przy ryzyku ZD to, że z serduszkiem jest ok jest ogromnym plusem tak samo jeśli widoczna jest kość nosowa więc głowa do góry!!!
 
martaczi dzięki za polecenie Invicty, zaraz tam zadzwonię i dowiem się, jakie mają terminy. Ile czasu czekałaś na wyniki? Czy mają FISH? I to co najbardziej mnie interesuje, czy po badania od razu wyganiają do domu, czy obserwują jakąś chwilę? Średnio mi się uśmiecha wsiadać w samochód i jechać 200 km po takim badaniu.

Co do mojego podejścia... Cóż... badania prenatalne zabierają radość z ciąży, a wprowadzają tylko nerwy. Powiedziałam sobie, że żaden durny program nie będzie mnie stresował :) Ja i tak jestem na milion procent pewna, że moja dzidzia jest zdrowa :)
 
tel 585858800 :-) robisz z NFZ czy prywatnie amnio? czekałam dokładnie 3 tyg na wynik otrzymałam na konto invicta online tworzysz sobie takie konto z panią z rejestracji... mi dr nie polecał FISHA może dlatego, że nie mają nie wiem musiałabyś się dopytać ja mam do domu też 150 km i się stresowałam, ale czułam się super oprócz stworzonego przez siebie stresu o powikłania po zabiegu miałam jeszcze raz usg żeby zobaczyć jak mały zniósł "operację" nic nie odczuł serduszko biło tak jak przed zabiegiem potem mogłam wstać i od razu jechałam do domu :tak:
 
martaczi ponowne usg miałaś od razu po badaniu w Invicie?
Póki co, nie mogę się dodzwonić :( Myślałam, żebym ewentualnie przenocować w jakiś hotelu, ale faktycznie może się nakręcam i jazda autem jako pasażer nie zaszkodzi. Tylko jak ja wytrzymam 3 tyg. na wynik... :-(
Chodzi mi jeszcze po głowie Multimed w Warszawie. Może któraś z dziewczyn robiła tam amnio?
 
martaczi dodzwoniłam się, ale nie potrafią odpowiedzieć mi na pytanie, czy mając skierowanie na NFZ z mojego województwa będę mogła zrobić badanie u nich. Eh... Ty byłaś u genetyka w Invicta, czy u jakiegoś swojego?
 
reklama
kurcze tyle problemow z tym masz??? a tam gdzie robilaś badania prenatalne nie robią od razu??

no właśnie jak to jest Usg ma się robione bo tym zabiegu jeszcze czy nie?? na kontrole jakąś albo coś??

buziaki
 
Do góry