reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Xxx

Cała masa kobiet szczepi się na to w ciąży i rodzą zdrowe dzieci. Najwyżej dostaniesz gorączki po szczepieniu i weźmiesz paracetamol. W każdej ciąży powinno się szczepic na krztusiec i to nie dla własnego bezpieczeństwa, ale dla bezpieczeństwa dziecka. Dziecko nie jest od razu po urodzeniu szczepione na to. Ja nie chciałam ryzykować, ze moje dziecko zachoruje, bo skutki tej choroby u noworodka mogą być bardzo poważne. Szczepilam się w tej ciąży, wszystko Ok.
Teraz tez ma wejść do PL szczepionka na rsv i gdyby tylko była już dostępna to tez bym się zaszczepiła, zeby zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Szkoda ze nie są te szczepienia refundowane, bo może cześć kobiet rezygnuje gdyż pieniądze są przeszkodą.
Dzisiaj widziałam na Ig u mamy i stetoskop, że szczepionka na rsv dla ciężarnych będzie dostępna od maja. Trzeba się wyrobić ze szczepieniem przez 37 tyg ciąży z tego co pamiętam. Niestety zaznaczyla, że szczepionka będzie droga… ja w każdym razie na pewno rozważę jeśli wyrobię się w czasie, bo z rsv mamy bardzo złe doświadczenia 😔
 
reklama
Dzisiaj widziałam na Ig u mamy i stetoskop, że szczepionka na rsv dla ciężarnych będzie dostępna od maja. Trzeba się wyrobić ze szczepieniem przez 37 tyg ciąży z tego co pamiętam. Niestety zaznaczyla, że szczepionka będzie droga… ja w każdym razie na pewno rozważę jeśli wyrobię się w czasie, bo z rsv mamy bardzo złe doświadczenia 😔
Ja już się nie załapie, bo za 2 tyg. rozwiązanie, ale wiem jakie to niebezpieczne jak zachoruje takie malutkie dziecko, dlatego żałuje ze nie ma szczepionki jeszcze u nas.
 
Nie robiłam badań w wyniku czego dziecko obumarło ale myślę że właśnie przez to że zażywalam paracetamol w czasie ciąży , wcześniej nic takiego nie zażywałam i dziecko urodziło się zdrowe. Nikt nie jest teraz jasnowidzem dlaczego płód obumarł czy był od początku słaby genetycznie czy też po tym leku ...

Ja w pierwsza ciążę straciłam nie biorąc paracetamolu, a druga donosiłam biorąc paracetamol. To jest tzw. dowód anegdotyczny.
 
Nie, nie przez to. Paracetamol.jest bezpieczny do stosowania w ciązy. Nie szerz teorii spiskowych, ktore nie mają potwierdzenia.
Jasnowidzem nikt nie jest, ale jakbyś chciala, to by zbadali i się dowiedzieli.
Absolutnie nie szerze teorii spiskowych ale jedno jest pewne że te leki też bezpieczne w ciąży nie są tak samo jak nie ma dowodów że ciąża obumarła w wyniku stosowania tego leku .
Tak samo nie ma dowodów na to że lek zawierający paracetamol czy ibuprofen jest bezpieczny w czasie ciąży .
Oczywiście każdy może nagiąć wszystko do swoich racji ...
 
Absolutnie nie szerze teorii spiskowych ale jedno jest pewne że te leki też bezpieczne w ciąży nie są tak samo jak nie ma dowodów że ciąża obumarła w wyniku stosowania tego leku .
Tak samo nie ma dowodów na to że lek zawierający paracetamol czy ibuprofen jest bezpieczny w czasie ciąży .
Oczywiście każdy może nagiąć wszystko do swoich racji ...
Kobieto Ty naprawdę masz 40 lat, a nie 15? Ty czytasz co wypisujesz?
"jedno jest pewne że te leki też bezpieczne w ciąży nie są" - podaj źródła, medyczne, poważne źródła naukowe, mówiące o tym, że paracetamol na pewno nie jest bezpieczny w ciąży.
 
Absolutnie nie szerze teorii spiskowych ale jedno jest pewne że te leki też bezpieczne w ciąży nie są tak samo jak nie ma dowodów że ciąża obumarła w wyniku stosowania tego leku .
Tak samo nie ma dowodów na to że lek zawierający paracetamol czy ibuprofen jest bezpieczny w czasie ciąży .
Oczywiście każdy może nagiąć wszystko do swoich racji ...
Są dowody na to ze paracetamol jest bezpieczny w ciąży. I to nie chodzi o racje kobiet piszących na forum tylko o badania naukowe, latami prowadzone. Paracetamol jest zalecany przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników i chyba jest najbardziej przebadanym lekiem z całej gamy leków, które stosowane mogą być w ciąży.

Ibuprofen to zupełnie inny lek i inny temat.
 
reklama
Do góry