reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Xxx

reklama
Paracetamol już raz wzięłam w ciąży i skończyło się to obumarciem płodu w ubiegłym roku ... wiem jak było
Przykro mi, że straciłaś dziecko. Ale z tego co piszesz, to chyba rzeczywiście masz niedostateczną opiekę w ciąży. Przyjmij więc do wiadomości, że ginekolodzy zalecają to szczepienie na krztusiec i że wiele kobiet je robi a ich dzieci nie mają powikłań. Wiec w tym Twój ginekolog nie odbiega od standardu. Ale może powinnaś jeszcze skonsultować z kimś swój przypadek.
 
patrząc na to, jak w Polsce skacze się dookola dziecka dopóki jest w brzuchu i jak bardzo lekarze uważają z lekami? Przeciez ta szczepionka jest zbadana na każdą mozliwą stronę, gdyby było jakiekolwiek ryzyko dla dziecka, to lekarze by tego nie zlecali rutynowo.

Najlepiej jak podejdziesz porozmawiac z lekarzem z jakiegoą punktu szczepień albo ze swoim ginekologiem.

Ja bym sie bardziej bala kontaktu dziecka z krztuścem przed szczepieniem.
Dokładnie tak. Mi 3 lekarzy i 3 farmaceutów odmówiło głupich tabletek na alergię, musiałam iść do alergologa, który także odmówił i przepisał raptem spray i krople. Nie ma co dywagować nad bezpieczeństwem szczepionki w ciąży, która jest zalecana od lat, zgadzam się.
 
Chodzi mi o szczepienia dla kobiet w ciąży. Ma wejść szczepionka, która będą ciężarne się szczepic, w podobnym celu jak tą na krztusiec.
Zgadza się, ma być dostępna od maja w aptekach. Zaszczepienie w ciąży daje ochronę dziecku 0-6 msc. Te szczepienia po porodzie na RSV są chyba później. Zastanawiam się nad tym, zapytam się jak będę zapisywała się na krztusiec teraz. Starszak w przedszkolu, więc chyba warto wcześniej mieç ochronę przed RSV :)
 
Nie robiłam badań w wyniku czego dziecko obumarło ale myślę że właśnie przez to że zażywalam paracetamol w czasie ciąży , wcześniej nic takiego nie zażywałam i dziecko urodziło się zdrowe. Nikt nie jest teraz jasnowidzem dlaczego płód obumarł czy był od początku słaby genetycznie czy też po tym leku ...
 
Nie robiłam badań w wyniku czego dziecko obumarło ale myślę że właśnie przez to że zażywalam paracetamol w czasie ciąży , wcześniej nic takiego nie zażywałam i dziecko urodziło się zdrowe. Nikt nie jest teraz jasnowidzem dlaczego płód obumarł czy był od początku słaby genetycznie czy też po tym leku ...
Czyli dla mnie to jest szerzenie fałszywych i niczym niepopartych informacji, że paracetamol doprowadził do obumarcia płodu. To że Tobie tak się wydaje nie znaczy, że tak było. Bardzo Ci współczuję, ale nie zgadzam się z takim samodiagnozowaniem przyczyn na podstawie „bo mi się wydaje”. Zresztą w jednym miejscu piszesz kategorycznie „paracetamol doprowadził do obumarcia płodu”, a teraz piszesz, że tylko tak Ci się wydaje i nie wiesz czy to paracetamol czy genetyka…
 
Nie robiłam badań w wyniku czego dziecko obumarło ale myślę że właśnie przez to że zażywalam paracetamol w czasie ciąży , wcześniej nic takiego nie zażywałam i dziecko urodziło się zdrowe. Nikt nie jest teraz jasnowidzem dlaczego płód obumarł czy był od początku słaby genetycznie czy też po tym leku ...
Nie, nie przez to. Paracetamol.jest bezpieczny do stosowania w ciązy. Nie szerz teorii spiskowych, ktore nie mają potwierdzenia.
Jasnowidzem nikt nie jest, ale jakbyś chciala, to by zbadali i się dowiedzieli.
 
reklama
Nie robiłam badań w wyniku czego dziecko obumarło ale myślę że właśnie przez to że zażywalam paracetamol w czasie ciąży , wcześniej nic takiego nie zażywałam i dziecko urodziło się zdrowe. Nikt nie jest teraz jasnowidzem dlaczego płód obumarł czy był od początku słaby genetycznie czy też po tym leku ...
No to po chusteczkę szerzysz takie niepotwierdzone absolutnie niczym i potencjalnie szkodliwe informacje?
 
Do góry