reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌺 🌼 Wróble świergoczą, że Majowe Kreski dwie ⏸️ szybko zobaczą 🌼 🌺

reklama
@wiolaho gratuluję:) ❤️
@LadyCaro spełnienia marzeń, a zwłaszcza tego jednego ❤️❤️❤️

Używał ktoś owulakow z Actiona?
Jestem właśnie w okolicach peak, wytrzymuje wybarwianie:)
 

Załączniki

  • IMG_8550.jpeg
    IMG_8550.jpeg
    76,3 KB · Wyświetleń: 52
reklama
Kurczę ciężkie pytanie i ciężka odpowiedź….
Wrocław jest jednym z najlepszych ośrodków ze specjalistami od endo i gdzie jest też najbardziej polecane miejsce do zrobienia mri pod kątem endometriozy. Do tych najlepszych specjalistów na pierwszą wizytę - podobno się czeka rok :( A robienie MRI w ten sam dzień co histero to jak dla mnie za dużo dla organizmu jak na jeden dzień - szczególnie że trzeba do niego dzień wcześniej oczyścić organizm i na sam zabieg jest wstrzykiwany kontrast i jakieś żele dopochwowo i do odbytu… obawiam się że jest to niemożliwe żeby ogarnąć histero i mri/usg specjalistyczne w jeden dzień. :(
Druga sprawa to też musisz zastanowić się na czym Ci zależy. Czy na przykład wiedza o endo pozwoli Wam na szybsze podjęcie decyzji o ivf albo wpłynie jakoś na przygotowania do niego (dieta, suple, inny protokół przygotowawczy itp)? Ja sama się z tą myślą biłam czy robić ten rezonans we Wro albo usg u specjalisty w Krk z szybszymi terminami, ale biorąc pod uwagę że i tak idziemy w ivf, moja lekarka robi przed transferem często cykl na wyciszanie endo a ja staram się stosować dietę przeciwzapalną - to stwierdziłam że nawet jeśli będę miała endo gdzieś ukryte w organizmie to nic na tym etapie więcej nie zrobię. Podobno embriolog na podstawie jak wyglądają jajeczka jest w stanie potwierdzić czy ktoś ma endo - więc zapytam za miesiąc żeby ocenili co widzą:) Jeśli nie jesteście przekonani do ivf i chcecie próbować z niewspomaganym leczeniem to głębsza diagnostyka pod tym kątem jaknajbardziej jest zasadna. Ale chyba nie w jeden dzień wraz z histero :( ewentualnie zadzwoń do tej kliniki swojej i zapytaj czy nie mają tam kogoś kto w endomendzie się specjalizuje - bo to chyba byłby logistycznie jedyny sposób żeby to ogarnąć na raz. Jest dużo grup na fejsie o endometriozie gdzie dziewczyny polecają lekarzy i opisują jak takie usg czy rezonans wygląda i ile się czeka obecnie.

Mam zescreenowany nawet Twój post z miejscówkami we Wrocku, bo może mi się przydać w przyszłości 😊
Nawet nie wiesz jak mi to wszystko rozjaśniłaś! W najbliższym czasie daruje sobie tą diagnostykę specjalistyczną w kierunku endo, nie będę się porywała z motyką na księżyc i robiła wszystkiego w 1 dzień, organizacyjnie nie dam rady, puki co skupie się na tej histeroskopii z wycinkami, zobaczymy co mi tam wyjdzie.


Co do ivf to mamy na koniec czerwca ustaloną pierwszą wizytę w klinice. Ja na 100 % jestem zdecydowana, ale mój mąż nie jest do końca przekonany/ gotowy na ten krok. Jeżeli będę musiała dać mu więcej czasu do namysłu, oswojenia się z tym tematem, to oczywiście jestem na tak, chcę aby to była nasza wspólna, niewymuszona i świadoma decyzja. Chce żebyśmy razem byli do tego nastrojeni .A może ta pierwsza wizyta i to co powie lekarz wyzwoli w nim chęć rozpoczęcia tego niebawem, w sumie mam taką nadzieję🙂
 
Do góry