reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌺 🌼 Wróble świergoczą, że Majowe Kreski dwie ⏸️ szybko zobaczą 🌼 🌺

Mam zescreenowany nawet Twój post z miejscówkami we Wrocku, bo może mi się przydać w przyszłości 😊
Nawet nie wiesz jak mi to wszystko rozjaśniłaś! W najbliższym czasie daruje sobie tą diagnostykę specjalistyczną w kierunku endo, nie będę się porywała z motyką na księżyc i robiła wszystkiego w 1 dzień, organizacyjnie nie dam rady, puki co skupie się na tej histeroskopii z wycinkami, zobaczymy co mi tam wyjdzie.


Co do ivf to mamy na koniec czerwca ustaloną pierwszą wizytę w klinice. Ja na 100 % jestem zdecydowana, ale mój mąż nie jest do końca przekonany/ gotowy na ten krok. Jeżeli będę musiała dać mu więcej czasu do namysłu, oswojenia się z tym tematem, to oczywiście jestem na tak, chcę aby to była nasza wspólna, niewymuszona i świadoma decyzja. Chce żebyśmy razem byli do tego nastrojeni .A może ta pierwsza wizyta i to co powie lekarz wyzwoli w nim chęć rozpoczęcia tego niebawem, w sumie mam taką nadzieję🙂
Bardzo mądra i rozsądna z Ciebie kobieta 😊
 
reklama
@LadyCaro wszystkiego najlepszego🥳
Happy Birthday Party GIF by curly_mads
 
Pregna to szajs , ma w składzie kwas foliowy a bierze się foliany. I jeszcze jakiś jeden składnik był w pregnie, którego nie pamiętam a działa niekorzystnie. Pueria uno lepiej, a najlepiej osobno kupić sobie witaminy i wysycic organizm. Bardzo ważna jest omega 3 ,jod i magnez. No i Wit d 3.
Myślę, że autorce posta chodziło o prena care start, a nie pragne start , a ta zawiera foliany. I też wydaje mi się, że niepotrzeba jest ta nagonka wszystkich ostatnio na kwas foliowy bo tak na prawdę jeśli nie ma się mutacji genu MTHFR to z tego co wiem nie ma różnicy czy się bierze kwas foliowy czy foliany 😉 jeśli natomiast chodzi o jod to dodam, że jego suplementacja nie jest zalecana jeśli ma się Hashimoto- sama sobie jodem zepsułam bardzo wyniki tarczycowe swojego czasu 😅
 
Dzięki za odpowiedz . Patrzyłam ten suplement nie ma w nim inozytolu, to już sama nie wiem
Kup sobie osobno myo- inozytol , 2000 wystarczy :)
Od 2000 mg - 4000 się bierze.
Dzięki za odpowiedz . Patrzyłam ten suplement nie ma w nim inozytolu, to już sama nie wiem
Myio - inozytol możesz sobie dokupić i brać osobno , dawka to od 2000-4000 dziennie.
Ważna jest również podaż Wit C , pomaga przy pęknięciu pęcherzyka.
Jak masz pytania to pisz
 
Może nastąpiła mała pomyłka w pisowni nazwy 😉 Bo jest Pregna START i w nowej wersji są już tylko foliany. Ale jest też PrenaCare START, w którym są foliany i wspomniany inozytol.
@Olcia2052 oznaczam, bo w sumie post skierowany też do Ciebie 😉

Co do jodu - jeśli w czasie starań nie ma wyraźnego wskazania do suplementacji, podobnie jak żelaza, to nie trzeba brać. Są dziewczyny, którym jod poprawił wyniki tarczycy (i to bym uważała za wskazanie), ale i takie które z dobrymi wynikami tym jodem sobie hormony tarczycy rozjechały 🤷🏻‍♀️
No właśnie też się obawiałam tego jodu , ale podobno jednak trzeba brać 150-200 bo ma wpływ na rozwój mózgu dziecka 🤷 w pueri jest on w takiej dawce właśnie.
 
reklama
Myślę, że autorce posta chodziło o prena care start, a nie pragne start , a ta zawiera foliany. I też wydaje mi się, że niepotrzeba jest ta nagonka wszystkich ostatnio na kwas foliowy bo tak na prawdę jeśli nie ma się mutacji genu MTHFR to z tego co wiem nie ma różnicy czy się bierze kwas foliowy czy foliany 😉 jeśli natomiast chodzi o jod to dodam, że jego suplementacja nie jest zalecana jeśli ma się Hashimoto- sama sobie jodem zepsułam bardzo wyniki tarczycowe swojego czasu 😅
To dzięki za odpowiedź , bo kojarzyłam właśnie , że pregna ma słaby skład. Wszystko jasne ❤️🙏
 
Do góry