reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌺 🌼 Wróble świergoczą, że Majowe Kreski dwie ⏸️ szybko zobaczą 🌼 🌺

reklama
A wiecie może jakie są widełki leków do ivf bez refundacji ? Bliżej 3 tys czy 10 ?
a jakie masz FSH? Bo nawet jeżeli masz amh poniżej normy refundacyjnej, to możesz się jeszcze załapać dzięki FSH, jeżeli nie jest za wysokie. Tylko musisz zbadax w 2-3dc. I ja generalnie bym zbadała na Twoim miejscu też nawet nie pod kątem refundacji, a pod katem szukania przyczyny spadku amh
 
u mnie podobnie, wczoraj sobie oznaczyłam po 3 miesiącach i mam zmianę z 13 do 24 😳 a codziennie pije zakwas z buraka, żelazo, laktoferyna i probiotyki jelitowe 🥺 liczyłam na trochę większy wzrost. Poza tym, mam podwyższone LDH, które jest markerem nowotworowym i jestem trochę zestresowana tym 😅

A nie robilas drożności jeszcze?
Nieee, generalnie do tej pory zawsze zachodziłam i ciąża w macicy, tylko bez rozwoju. Ostatnio mi się trafił Biochem. Chociaż lekarz mówił, że mogła być ciąża pozamaciczna, która sama się poroniła. Bo dość wcześnie ją odkryłam, już w 8dpo. Co chyba dziwne jak dla biochemia. Aleee miałam progesteron w normie, co też nie pasuje do pozamacicznej. Chociaż zdarzają się pozamaciczne z progiem w normie, widziałam na forum takie przypadki.
 
Tylko kto to ogarnie?🤔 główny dyżurny statystyk @Avy Nam zaciążyła🥰... jedyna nadzieja w @Mademoiselle_Nika albo kimś kto będzię chętny 😏
No ogarnęłabym to, ale dopiero forum nadrobiłam dzisiaj 😅 zresztą znowu wyzwanie jak ja jestem wyłączona z aktywności, a tak bardzo chcę wrócić. Minęło dopiero 2 tygodnie od mojego wyjścia ze szpitala i boję się wchodzić w planki, duże ilości przysiadów. Będę wracać na matę, ale w swoim tempie i słuchając swojego ciała. W tamtym roku było dokładnie to samo 😅 też wyzwanie, a ja po szpitalu z banem na życie.
Niemniej pięknie sobie poradziłyście z tabelka ❤️ trzymam kciuki za wytrwałość!
I łezka mi się zakręciła, że pamięta ktoś wykresy i tabelki na 1000 stron 😅 dla mnie to była zabawa i nauka przez zabawę w excelu
Myślę, że autorce posta chodziło o prena care start, a nie pragne start , a ta zawiera foliany. I też wydaje mi się, że niepotrzeba jest ta nagonka wszystkich ostatnio na kwas foliowy bo tak na prawdę jeśli nie ma się mutacji genu MTHFR to z tego co wiem nie ma różnicy czy się bierze kwas foliowy czy foliany 😉 jeśli natomiast chodzi o jod to dodam, że jego suplementacja nie jest zalecana jeśli ma się Hashimoto- sama sobie jodem zepsułam bardzo wyniki tarczycowe swojego czasu 😅
To nie jest nagonka. To nowe zalecenia PTGiP, które wyszły w marcu. W tym roku zmieniły się zalecenia i oficjalnie zalecane jest przyjmowanie tylko aktywnej formy czyli właśnie metylowanego kwasu foliowego.
Macie może jakiś link do informacji dot. Badań z holsamedu? Szukam żeby coś więcej poczytać i nie mogę znaleźć w necie.
Co potrzebujesz wiedzieć na temat badań? Bo w necie, na stronie też nie znalazłam żadnych informacji. Dlatego jak ja dzwoniłam w pierwszy dzień gdy, któraś z was udostępniła to na kreskach dostałam termin w ciągu 10 dni, w tym była majówka, w którą nie pobierali, bo kariotypów nie pobierali w weekend majowy.
 
Jak czytam na różnych grupach że testy ciążowe wychodzą tydzień po spodziewanym okresie to chyba wszystko jest możliwe póki nie ma okresu... 😁
bo tutaj kluczowa nie jest data spodziewanego okresu tylko data owulacji, która może się przesuwać. Więc jest możliwy pozytywny test ciążowy na 60 dni po spodziewanym okresie 😬 jeśli tylko oczywiście był regularny seks a nie tylko wg tego co pokazuje kalendarzyk.
 
Dziewczyny w temacie rozpoznania endometriozy w tym momencie odchodzi się od rezonansu w pierwszym kroku. Pierwszym krokiem do rozpoznania jest USG diagnostyczne u dobrego specjalisty na dobrym sprzęcie. Możecie sobie zaobserwować dr Janowiec na instagramie, mimo wielu kontrowersji co do lubienia/nie lubienia gościa, dzięki się ogromem wiedzy właśnie o endometriozie. Cena USG diagnostycznego endometriozę to koszt 700-800 zł. Badanie powinno trwać do godziny, to nie włożenie i wyciągnięcie sondy tylko długie leżenie na kozetce.
Jeżeli wybierałabym specjalistę to kierowałabym się poleceniami z grup o endometriozie na FB czy lista Agnieszki Szuścik.
 
reklama
Do góry