reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌺 🌼 Wróble świergoczą, że Majowe Kreski dwie ⏸️ szybko zobaczą 🌼 🌺

No ogarnęłabym to, ale dopiero forum nadrobiłam dzisiaj 😅 zresztą znowu wyzwanie jak ja jestem wyłączona z aktywności, a tak bardzo chcę wrócić. Minęło dopiero 2 tygodnie od mojego wyjścia ze szpitala i boję się wchodzić w planki, duże ilości przysiadów. Będę wracać na matę, ale w swoim tempie i słuchając swojego ciała. W tamtym roku było dokładnie to samo 😅 też wyzwanie, a ja po szpitalu z banem na życie.
Niemniej pięknie sobie poradziłyście z tabelka ❤️ trzymam kciuki za wytrwałość!
I łezka mi się zakręciła, że pamięta ktoś wykresy i tabelki na 1000 stron 😅 dla mnie to była zabawa i nauka przez zabawę w excelu

To nie jest nagonka. To nowe zalecenia PTGiP, które wyszły w marcu. W tym roku zmieniły się zalecenia i oficjalnie zalecane jest przyjmowanie tylko aktywnej formy czyli właśnie metylowanego kwasu foliowego.

Co potrzebujesz wiedzieć na temat badań? Bo w necie, na stronie też nie znalazłam żadnych informacji. Dlatego jak ja dzwoniłam w pierwszy dzień gdy, któraś z was udostępniła to na kreskach dostałam termin w ciągu 10 dni, w tym była majówka, w którą nie pobierali, bo kariotypów nie pobierali w weekend majowy.
Całe szczęście, że już nadrobiłaś - strony same się nie nabiją! ;)
 
reklama
Całe szczęście, że już nadrobiłaś - strony same się nie nabiją! ;)
Jak tylko skończę przeglądać się ciągle w lustrze 😂 ścięłam wczoraj dobre 30 cm włosów. Z długości za łopatki - do ucha. Dodatkowo zmiana koloru na dużo ciemniejszy. Dawno mnie włosy w kark nie miziały.
A do tego… zapisałam się na ten kwas w usta 😂
 
a jakie masz FSH? Bo nawet jeżeli masz amh poniżej normy refundacyjnej, to możesz się jeszcze załapać dzięki FSH, jeżeli nie jest za wysokie. Tylko musisz zbadax w 2-3dc. I ja generalnie bym zbadała na Twoim miejscu też nawet nie pod kątem refundacji, a pod katem szukania przyczyny spadku amh
FSH nawet też mam świeże bo z tego cyklu. W 3 dc mialam 5 mlu/ml
 
No ogarnęłabym to, ale dopiero forum nadrobiłam dzisiaj 😅 zresztą znowu wyzwanie jak ja jestem wyłączona z aktywności, a tak bardzo chcę wrócić. Minęło dopiero 2 tygodnie od mojego wyjścia ze szpitala i boję się wchodzić w planki, duże ilości przysiadów. Będę wracać na matę, ale w swoim tempie i słuchając swojego ciała. W tamtym roku było dokładnie to samo 😅 też wyzwanie, a ja po szpitalu z banem na życie.
Niemniej pięknie sobie poradziłyście z tabelka ❤️ trzymam kciuki za wytrwałość!
I łezka mi się zakręciła, że pamięta ktoś wykresy i tabelki na 1000 stron 😅 dla mnie to była zabawa i nauka przez zabawę w excelu

To nie jest nagonka. To nowe zalecenia PTGiP, które wyszły w marcu. W tym roku zmieniły się zalecenia i oficjalnie zalecane jest przyjmowanie tylko aktywnej formy czyli właśnie metylowanego kwasu foliowego.

Co potrzebujesz wiedzieć na temat badań? Bo w necie, na stronie też nie znalazłam żadnych informacji. Dlatego jak ja dzwoniłam w pierwszy dzień gdy, któraś z was udostępniła to na kreskach dostałam termin w ciągu 10 dni, w tym była majówka, w którą nie pobierali, bo kariotypów nie pobierali w weekend majowy.
Zastanawiam się jakie to są badania, bo dzwoniąc tam nawet nie bardzo wiem na co się zapisać 😅
 
Dziewczyny to zabawa na nabicie stron :) propozycja ode mnie: napisz z czego jesteś z siebie dumna w ostatnim czasie (i nie musi to być temat staraczkowy)
Ja zacznę:
- za stawianie siebie na pierwszym miejscu i robienia rzeczy, które odkładałam, bo się bałam
- ogarnianie przestrzeni w domu, układanie w szafkach i pozbywanie się nadmiaru :)
 
Byłam upuścić krwi na amh. Pani zabrała bon i nakleiła na niego kod. Wyniki wieczorem. Muszę odgrzebać swoje poprzednie badania. I dostałam plasterek😁 IMG_20240508_100215218.jpg
 
Jak tylko skończę przeglądać się ciągle w lustrze 😂 ścięłam wczoraj dobre 30 cm włosów. Z długości za łopatki - do ucha. Dodatkowo zmiana koloru na dużo ciemniejszy. Dawno mnie włosy w kark nie miziały.
A do tego… zapisałam się na ten kwas w usta 😂
Możemy sobie przybić piątkę, bo ja ścięłam 20cm włosów nieco ponad tydzień temu i po prawie 4 latach zmieniłam kolor - ale u mnie odwrotnie, bo z ciemniejszych naturalnych, na dużo jasnych refleksów ;)

Też tak masz, że jak rozczesujesz włosy (czy to szczotką, czy palcami), to one się tak nagle - szybko kończą? 😅

Wielokrotnie myślałam nad kwasem w usta, bo moja górna warga mogłaby być nieco większa, ale nie potrafię się przełamać i odważyć 🤷‍♀️
 
Jak tylko skończę przeglądać się ciągle w lustrze 😂 ścięłam wczoraj dobre 30 cm włosów. Z długości za łopatki - do ucha. Dodatkowo zmiana koloru na dużo ciemniejszy. Dawno mnie włosy w kark nie miziały.
A do tego… zapisałam się na ten kwas w usta 😂
Super 🥰 jak się czujesz po zmianie ? Ja w tym miesiącu zrobiłam spore zakupy ubraniowe, bo zdecydowanie moja szafa błagała o zmiany 😂 przydałby się fryzjer ale ja mam trudne włosy do cięcia i zazwyczaj wychodzę wkurzona z włosami, które nie układają się przez kolejne 3-4 miesiące 🤷🏻‍♀️ fale mają swoje wady 😔
 
reklama
Dziewczyny to zabawa na nabicie stron :) propozycja ode mnie: napisz z czego jesteś z siebie dumna w ostatnim czasie (i nie musi to być temat staraczkowy)
Ja zacznę:
- za stawianie siebie na pierwszym miejscu i robienia rzeczy, które odkładałam, bo się bałam
- ogarnianie przestrzeni w domu, układanie w szafkach i pozbywanie się nadmiaru :)
Chyba tylko to, że wzięłam się za swoje zdrowie psychiczne. Niestety nie mam więcej powodów do dumy 🤷‍♀️ Dzisiaj kolejna wizyta u psychiatry, to może coś się w tym temacie zmieni
 
Do góry